Jubilejní desátý ročník v Moravském Berouně se setkal s úspěchem. Nejen rekordní účast ozdobila tradiční závody v běhu do Křížového Vrchu. Hlavní pořadatel Radim Smažák zvaný Háša připravil nejen pro zúčastněné výbornou akci. Běžci museli vyběhnout necelých dvě stě metrů dlouhou trať s převýšením 35 metrů. Do kopce vždy běželi souběžně dva závodníci. O náročnosti výběhu svědčí názory zúčastněných.

„Náročné je to hodně, to převýšení je velké. Ke konci měl člověk málo sil,“ řekl Břetislav Klimek, nejstarší závodník, jenž se v cíli objevil za dvě a půl minuty. Naopak nejmladším účastníkem se stal Jakub Galík, který na cestu do kopce potřeboval minuty tři. „Kdyby byl běh delší, tak to nedoběhnu,“ řekl se smíchem další z účastníků. „Pro netrénovaného člověka je to zátěž,“ doplnil jej další běžec.

Na všechny startující v cíli čekaly ceny v podobě tyčinek a minerálky. „Akce je výborně zorganizovaná a musím říct, že panu Hášovi se to rozhodně povedlo,“ chválil Smažáka další ze 182 závodníků. Ostatně není divu. Organizační tým pro běžce připravil doslova celý vozík lákavých cen. Vítězové si po zásluze odnesli líbivé poháry. Na jubilejních závodech totiž padlo hned několik rekordů.

Hášova běhu do vrchu se zúčastnil rekordní počet 182 startujících. Jubilejní desátý ročník pořádaný oddílem TJ Granitol nabídl 18 kategorií. Letos nově běhali do Moravského Vrchu rovněž také starostové měst a obcí. Zcela nejrychlejším závodníkem se stal Jiří Mareš, jenž kopec s převýšením 35 metrů vyběhl za necelých 38 sekund.

Výsledky

Předžačky: 1. Klára Holzeplová, 2. Petra Janočková, 3. Karolína Poulíková. Předžáci: 1. Ondřej Vodák, 2. David Volek, 3. Jan Němec. Mladší žacky: 1. Kristína Sotníková, 2. Monika Lukáčová, 3. Leona Svobodová. Mladší žáci: 1. Martin Schneider, 2. David Marcinov, 3. Votěch Holzepl. Starší žačky: 1. Karolína Hlistová, 2. Zitra Sajdlová, 3. Svatava Pavlíčková. Starší žáci: 1. Adam Poštůlka, 2. Richard Pinkas, 3. Daniel Krchov. Mladší dorostenky: 1. Lenka Čecháčková, 2. Andrea Kováčová, 3. Andrea Houžvicová. Mladší dorostenci: 1. David Smažák, 2. Adam Fellner, 3. Jiří Polcer. Starší dorostenky: 1. Gabriela Weissová, 2. Lenka Svobodová, Michaela Mohelníková. Starší dorostenci: 1. Jiří Horčička, 2. Radim Smažák, 3. David Kupka. Juniorky: 1. Markéta Zaoralová, Eliška Nováková. Junioři: 1. Bohumil Švajda, 2. Jaroslav Blažek, 3. Michal Kautz. Ženy: 1. Lucie Křížová, 2. Marika Reed, 3. Kateřina Kolářová. Muži do 40 let: 1. Jiří Mareš, 2. Viktor Novotný, 3. Jaroslav chlup. Muži do 60 let: 1. Marek Fellner, 2. Antonín Zálešák, 3. Zdeněk Brettschneider. Muži nad 60 let: 1. Břetislav Klímek Bez rozdílu kategorie: 1. Jiří Mareš, 2. Jiří Horčička, 3. David Smažák. Starostové měst a obcí: 1. Tomáš Feranec, 2. Ladislav Števanka.