Mezinárodní úspěch

Borec z Krnova, který kromě plavání podniká a studuje, udělal pro dobrý výsledek maximum. Dařilo se mu na mezinárodních závodech doma i v zahraničí, kde pravidelně vyplaval přední příčky. Mistr republiky na trati 50 m volný způsob z roku 2007 se chystal i letos obhajovat titul na této sprinterské trati.

Proti němu se však na republice postavil o čtyři roky starší a zkušenější Verner. Krnovák Harnol svedl se svým největším soupeřem obrovský boj, ale nakonec podlehl a vybojoval stříbrné příčky.

„V době mistrovství republiky měla forma stoupající tendenci. I když Verner plaval skvěle a porazil mě, tak jsem věnoval spoustu dalšího času přípravě na splnění olympijského limitu. Jelikož není plavání tím, co mě živí, nýbrž sportem, který mě baví, tak jsem neměl při trénincích svázané ruce tím, že nutně musím a trénovalo se mi skvěle a forma stoupala,“ popsal průběh přípravy Harnol. Mezi mistrovstvím republiky a časem ke splnění limitu bylo několik týdnů.Vnich byly vždy s odstupem rozmístěny nominační závody.

Těžký souboj

Dobře připravený Harnol věděl, že to bude o desetinách vteřiny. Proti němu opět ve vedlejší dráze nastoupil jeho věčný rival Verner. Po startu na trati 100 metrů kraul voda doslova vřela. Těla borců se hrnula po hladině nezvratně k cíli. Harnol dohmátl druhý za Vernerem, který se na olympiádu nominoval novým českým rekordem.

Lukášův čas na hranici osobního maxima 51,40 však nestačil. Proto se borec soustředil na kraulovou padesátku, kterou zaplaval v čase 23,49 s. I na ni dohmátl za Vernerem. „Verner plaval skvěle. Dal jsem do toho všechno. Možná kdybych zaplaval v čase o dvě desetiny lepším, tak bych mohl na olympiádu na divokou kartu. Ale nevyšlo to,“ pokračoval Harnol. Krnovského odchovance nyní čekají prázdniny.