Na víkendovém mistrovství České republiky v závodním plavání měl pomyslně své želízko i Krnov, který reprezentoval Lukáš Harnol závodící v barvách USK Praha. Ten vybojoval dvě stříbra a jeden bronz. Historicky nejlepšímu odchovanci plaveckého oddílu TJ Krnov se před pardubickým mistrovstvím zvyšovala forma, o čemž svědčily úspěchy na závodech doma i v zahraničí.

„Forma stoupala pomalu, ale jistě. Takže jsem jel na mistrovství s dobrým pocitem,“ řekl Lukáš Harnol. Krnovák na republikových závodech obhajoval v obrovské konkurenci titul mistra republiky na prestižní trati padesát metrů kraul. Z rozplaveb postoupil bez větších problémů do semifinále. Ze semifinále postoupil z prvního místa do finále, kdy mu na záda dýchalo duo Verner, Broda.

Ve finále krnovskému borci nevyšel dle představ jeho start. „Trošku jsem to ulil, což v tak velké konkurenci byla zásadní chyba. Na titul mistra byli čtyři adepti. Plavalo se mi dobře, i když hned v první polovině bazénu jsem věděl, že nikdo z nás neplave na čas, který je třeba k nominaci na olympiádu. První dohmátl Verner a já pět setin za ním. Trochu mě mrzí, že jsem titul neobhájil, ale pět setin je přibližně pět centimetrů. Takže se nedá nic dělat, než vítězi pogratulovat. Však já mu to vrátím někdy jindy,“ uvedl k průběhu závodu plavec Harnol.

Borec však startoval i na trati padesát metrů motýlek, kde skončil ve finále na vynikajícím třetím místě v čase 25,36 sekund. Unavený nastoupil i do finále kraulové stovky, kde skončil opět těsně za Vernerem na stříbrné pozici v čase 52,95 sekund. Na splnění olympijského limitu má ještě několik měsíců.

„V současné době mi forma ještě roste. Takže se v příštích měsících pokusím splnit olympijský limit. Přestože jsem na mistrovství neobhájil titul, tak jsem s třemi medailemi nadmíru spokojen a mohu říci, že toto mistrovství patřilo k jednomu z nejlepších plaveckých závodů v mém životě,“ dodal Lukáš Harnol, který současně studuje vysokou školu a podniká v oblasti sportovní výživy.