První cyklistická trasa A s příhodným názvem Elite se může pyšnit délkou čtyřiceti pěti kilometrů a je určena pro horská kola. Složena je z padesáti procent lesních cest a z druhé poloviny asfaltu. Milovníky drsných tratí také čeká jeden brod.

Trasa B nese název Hobby o délce dvaceti dvou kilometrů. „Tato trať je určena spíše pro treková kola. Zpevnění cesty zde činí deset procent, zbytek je složen z asfaltu,“ prozradil jeden z pořadatelů.

Celý závod proběhne již 29. srpna. Závod začně ve 13 hodin s cílem před Bojonovskou vinárnou, která je i zárověň startovním místem. Vyhlášení proběhne v 17.30 hodin.

V soutěži jsou připraveny ceny pro první tři v každé kategorii. Hlavní trumf však činí kolo Lapierre. „Myslím, že se závodníci mají na co těšit. Nejen že je čeká báječné sportovní odreagování, ale také skvělá nálada a úžasné ceny. Určitě se na všechny srdečně těšíme a doufáme, že se nám tento ročník vydaří stejně jako v předchozích letech,“ dokončili pořadatelé.

Případní zájemci o účast se mohou přihlašovat do 28. srpna na www. hanackekolo. cz, nebo přímo na místě konání akce v den zahájení či poštovní adresou na Café Naše adresa Olomouc, Riegrova 24, 77900 Olomouc, označení „Hanácké kolo“.