„Dopolední závod si užily především naše nejmladší závodnice z přípravky, které se s gymnastikou teprve seznamují. Všechny společně si připravily krásné vystoupení a některé se zúčastnily i závodu a poprvé si vyzkoušely jaké to je stát na stupíncích s medailí na krku," říkala šéfka bruntálského oddílu moderní gymnastiky Lenka Orságová.

Nejmenší závodnice nacvičily své vystoupení pod vedením Marie Orságové a Anny Nepožitkové. „Možná z některých z nich taky vyroste jednou úspěšná gymnastka," podotkla Orságová.

Nejmenší gymnastky z bruntálské přípravky.

V odpoledním kombinovaném programu už šlo do tuhého. Kandidátek na postup na republikový šampionát bylo hodně. „Bylo nutné předvést pokud možno bezchybný výkon a nedat šanci ostatním. Přesně to se podařilo Tereze Rozprýmové v nejmladší kategorii," usmívala se Lenka Orságová.

A dodávala: „Svým vystoupením všechny přesvědčila, že je nejlepší." Obě sestavy, jak se švihadlem, tak i bez náčiní, byly ohodnoceny nejvyšším počtem bodů a náležela jí zlatá medaile.

Její starší kolegyně a současně trenérka Marie Orságová v nejstarší kategorii také nenechala nikoho na pochybách, že je to právě ona, kdo by měl severomoravskou oblast zastupovat na republice. „Boje o postup jsou pro závodnice vždycky náročnější. Ve snaze o co nejlepší výkon se to pak neobejde bez chybiček," povídala Lenka Orságová.

Za mohutného povzbuzování celé sportovní haly zacvičila Marie Orságová výborně. „Bylo na ní vidět, že cvičí s radostí a užívá si to," dodala šéfka oddílu a zároveň její maminka. Bruntálská moderní gymnastka si po zásluze odnášela stříbrnou medaili a účast na MČR. Šampionát se uskuteční v neděli 5. června v Českých Budějovicích.

Závod zpestřilo společné vystoupení děvčat, volné a taneční vystoupení Barbory Smékalové. „Chtěli bychom ještě poděkovat městu Bruntálu za finanční pomoc a samozřejmě rodičům gymnastek, kteří se aktivně podíleli při přípravě a samotném průběhu závodu," říkala na závěr Lenka Orságová.