Veronika Kašpaříková - členka oddílu moderní gymnastiky Bruntál, reprezentovala koncem června nejen svůj oddíl, ale také město na čtvrté letní olympiádě dětí a mládeže v Táboře.

Tato prestižní záležitost byla velkým svátkem pro všechny mladé sportovce, kteří byli vybráni z celé České republiky. Moravskoslezský kraj reprezentovalo v různých sportovních odvětvích celkem 145 sportovců. Pouze pět sportovců bylo přímo z Bruntálu, jeden z Vrbna pod Pradědem. Veronice se jako jediné podařilo získat olympijské zlato a stát se zároveň olympijskou vítězkou v kategorii kadetky mladší, odvětví moderní gymnastika.

Táborský zimní stadion byl v úterý podvečer svědkem slavnostního zahajovacího ceremoniálu čtvrté dětské letní olympiády. V bouřlivé atmosféře, za kterou by se nemusela stydět kterákoliv jiná sportovní akce, bylo 2392 zúčastněných sportovců a dalších hostů svědky atraktivní podívané. Program uváděl zkušený sportovní komentátor Štěpán Škorpil, který přítomné diváky přesvědčil, že je skutečným profesionálem.

S družstvem kašpaříková slavila stříbro

V průběhu celého týdne pak čekal na sportovce bohatý kulturní doprovodný program. Měli možnost navštívit táborské památky jako například Husitské muzeum, táborské středověké podzemí, expozici táborský poklad a koncert Ewy Farné, Chinaski či Maxim Turbulenc. Zahráli si bowling, navštívili koupaliště s tobogány. Všechny akce měli akreditovaní sportovci zdarma. Vždy po skončení závodů byly na Žižkově náměstí slavnostní vyhlašovací ceremoniály. V jednotlivcích získala třináctiletá Veronika zlato. Společně se třemi havířovskými závodnicemi Karolínkou Kyškovou, Barčou Purmovou a Bárou Kundelovou tvořila děvčata družstvo moravskoslezského kraje.

V koncovém umístění skončila Veronika Kašpaříková první, Karolína Kyšková a Bára Purmová druhá a Bára Kundelová třetí, za družstvo získaly stejně jako Praha 5 bodů. Pražské závodnice však měly zlaté medaile 2 a proto obsadily první příčku. Družstvo moravskoslezského kraje získalo olympijské stříbro. Dvě olympijské medaile jsou pro oddíl jistě cenným přínosem a pro Veroniku velkou zkušeností a zážitkem.

V průběhu sezony ji pečlivě připravovala trenérka Hana Smékalová. „Nejen skvěle postavené sestavy, nad kterými se mnohým tajil dech, ale také senzačně vybraná hudba. Je patrné, že Hanka je v tomto směru skutečným profesionálem. Její kvality je opravdu nutné vyzvednout a je nepochybné, že i v malém městě se dá dělat ,,velký‘‘ sport,“ dodala maminka Iveta Kašpaříková. Trenérce Haně Smékalové tak rodina touto cestou děkuje za skvělou přípravu Veroniky.