Velmi silně obsazený závod absolvovaly i dvě gymnastky z Bruntálu, a to velmi úspěšně. Barbora Růžičková a Barbora Šimková závodily ve stejné kategorii naděje nejmladší. V sestavě bez náčiní ukázaly velmi dobrou připravenost a svým soupeřkám nedaly žádnou šanci. Po téměř bezchybném zacvičení svých sestav obsadila Barbora Růžičková 1. místo a Barbora Šimková 2. místo. Obě děvčata sklidila velký obdiv diváků, ale i mezinárodních rozhodčích.

V neděli se další tři bruntálské gymnastky zúčastnily pohárového závodu, který pořádal oddíl moderní gymnastiky TJ Sokol Královo pole Brno pod názvem Jarní pohár. Tentokrát se závodu zúčastnily snad všechny oddíly z České republiky. Byla to taková malá generálka před blížícím se MČRvšech kategorií. V kategorii naděje mladší se zúčastnilo rekordních 44 závodnic. Děvčata v první části závodu předvedla dvě sestavy s obručí a se švihadlem, a pak následovalo finále 12-ti nejlepších, které cvičily sestavu bez náčiní.

Bruntálská gymnastka Veronika Kašpaříková pokazila sestavu s obručí, ale sestavu se švihadlem už zvládla bez problémů a do finále postupovala z 5. místa. Ve velmi těžkém souboji a bezchybném zacvičení sestavy bez náčiní vybojovala skvělé 3. místo. Stejným způsobem probíhal závod kadetek. Ty cvičily nejdříve s kužely a s míčem, ve finále se bojovalo se sestavou s obručí. Michaela Fusková a Michaela Mazouchová celkem bez problémů postoupily do finále. Fusková z 1. místa a Mazouchová z 11. místa. Po standardním výkonu si Míša Fusková udržela svoji pozici a zlatou medaili za 1. místo si nenechala uniknout. Míša Mazouchová podala nejlepší výkon za všech tří sestav a posunula se na konečné 10. místo. V tak silně obsazeném závodu byl tento úspěch „bruntalaček“ určitě velkou motivací na blížící se oblastní přebory a následně i Mistrovství republiky.