Za necelé tři týdny vypukne další ze série populárních florbalových turnajů Orca Spring Cup 2010.

Mezi dvaceti zúčastněnými týmy se pochopitelně objeví i několik krnovských florbalových seskupení a jedním z nich bude družstvo s rockovým názvem Guns N' Roses.

Guns N’ Roses jsou zcela novým krnovským florbalovým seskupením. Pohled na soupisku však záhy odhalí, že v jeho řadách nastoupí řada známých tváří. Zakladateli týmu jsou Tomáš Hradil a Jiří Planý, při čemž první z nich několik let vedl družstvo mužů Orca Krnov a druhý je aktuálně nejproduktivnějším hráčem tohoto týmu.

„S Jirkou Planým jsme tohle florbalové seskupení plánovali už dlouho, ale až teď přišla ta správná příležitost. Oba jsme velcí příznivci rockové muziky a Guns N‘ Roses jsou naší oblíbenou kapelou. Název také vystihuje podstatu týmu, v jehož řadách bude nastupovat několik vyhlášených střelců, ale také dívky,“ s úsměvem vysvětluje okolnosti vzniku týmu Tomáš Hradil. Pro svůj první turnaj však angažovali jen jednu dívku, krnovskou odchovankyni a hráčku extraligového FBC Bix Ostrava Lucii Lustigovou.

Velká ostravská posila

Další velkou posilou týmu by měl být ostravský florbalista Tomáš Vojtíšek, který se v sezoně 2008/2009 stal vítězem kanadského bodování juniorské florbalové extraligy. „Tomáš je obrovskou posilou, ale není to tak, že bychom s Jirkou stavěli tým s velkými ambicemi a sportovními cíli. Orca Cup bereme jako zábavu, chceme hrát uvolněně a bez stresu a uvidíme, jak daleko se dostaneme,“ říká k ambicím týmu Tomáš Hradil.

Dalším známým sportovcem, který nastoupí v dresu tohoto rockerského týmu, bude Jaromír Filip. Někdejšího kapitána juniorského družstva krnovských hokejistů provází neuvěřitelná smůla. Prošel si řadou nepříjemných zranění a jeho paži stále ještě uvnitř zpevňuje chirurgická ocel. Přesto se pokusí potvrdit pověst hráče s nejtvrdší střelou široko daleko.

Soupisku hráčů v poli uzavírá spíše rekreační florbalista Petr Hromek, kterého pojí příbuzenský vztah s jedním ze zakladatelů. V bráně nastoupí aktuální brankářská dvojka Orcy Lukáš Navrátil.

Tip redakce

Družstvo Guns N‘ Roses by tedy mohlo být černým koněm turnaje. V jejich řadách nastoupí i dívka, to však nemusí být velkým handicapem. Sestava týmu je totiž ideálně vyvážená: tři útočníci, tři obránci, zkušenost i mládí.

Markéta Charousková