Na mezinárodním Mistrovství České republiky v benčpresu equiped ve Vsetíně dosáhl Greguš několika úspěchů. Stal se mistrem republiky v kategorii Masters II pro powerliftery ve věku 50-59 let. Dále zvítězil v kategorii Masters a mezi Vítězi vítězů všech kategorií obsadil třetí místo.

„Byl jsem zvědavý, kolik kil maximálně vzepřu a jestli se mi povede pokořit národní rekord 230 kilo,“ říká zlatohorský silák Milan Greguš. Nakonec zvedl 231 kilo a stanovil tak nový rekord. „Nebyl jsem moc připravený, ale věřil jsem si, kolegové mě povzbudili a nakonec to šlo jako po másle. S výkonem i umístěním jsem spokojen, vím však, že ještě mám rezervy,“ poznamenal.

Milan Greguš se objevil také na Mistrovství Evropy v silovém trojboji a ve dřepu ve váhové kategorii do 100 kilo, které se konalo v maďarském lázeňském městečku Tiszakécske. Také na tomto podniku si vedl skvěle. Stal se totiž mistrem Evropy ve dřepu v kategorii Masters II a Masters II do 100 kilo. Ve dřepu navíc vytvořil nový světový rekord, když zvládnul 300 kilo. „Na dřep jsem si věřil, byl jsem připravený a odpočatý. Měl jsem za cíl zvládnout 300 kilo a to se mi podařilo,“ vykládal spokojený lifter, ale vzápětí dodal:

„Bohužel na benčpres jsem musel váhu činky rapidně snížit a stejné to bylo i na mrtvém tahu, neboť mě limitovaly zdravotní důvody. Kvůli tomu jsem ve všech kategoriích Masters skončil až čtvrtý. V samostatné disciplíně dřep equiped jsem pokořil světový rekord GPC a také bylo cílem zdolat 305 kilo ve dřepu. To se mi sice podařilo, pokus mi však nakonec nebyl uznán. Celkově ale byla Evropa dobrá zkušenost,“ zůstává Greguš pozitivní.

TOMÁŠ CHALUPA