Klub karate dó Bruntál zde zastupoval trojlístek zkušených zápasníků, David Dvořák, Lubomír Vaverka a Šimon Chmelár. Pro Dvořáka a Vaverku šlo o přípravný turnaj na mistrovství světa, které proběhne od 26. do 29. listopadu na Novém Zélandu.

Všichni tři si v sobotu vedli úspěšně. Dvořák vyhrál kumite masters, když ve finále porazil Slováka Marťáka 3:0. Vítězství v kumite mužů v kategorii nad osmdesát čtyři kilogramy si vybojoval i Lubomír Vaverka, který v boji o zlato zvítězil 4:1 nad Babosem z Polska. V kumite bez rozdílu hmotnosti (BRH) se Vaverka v bitvě o semifinále utkal s Norem. Hned při první akci došlo k tvrdému střetu norské hlavy s Vaverkovou pěstí. Vaverka byl vyloučen a z dalších bojů vyřazen.

Šimon Chmelár se v kumite mužů do pětasedmdesáti kil probojoval do finále. Už vedl 1:0 nad borcem z Havířova, své vedení však neudržel a nakonec prohrál 1:2. Obdobná situace proběhla i kumite mužů BRH. Chmelár se dostal až do závěrečné bitvy, jejíž vítěz měl obdržet šek na 100 euro. Bruntálský karatista ale těsně prohrál 1:2 s dalším havířovským závodníkem.

Neděla byla vyhrazena pro boje žáků. Bruntálské karate mělo hned sedminásobné zastoupení. Pro některé závodníky to byla poslední možnost nominace na prosincové mistrovství České republiky. V kata žaček do 7. kyu si z Ostravy medaile odvezly Marie Kučerová a Valentýna Macková. Obě nestačily jen na Kišovou z Trenčína.

Macková s ní prohrála v semifinále a po vítězství nad ostravskou závodnicí skončila třetí. Kučerová se Slovenkou prohrála až ve finále 0:5.

Tereza Sikorová v kata starších žákyň obsadila páté místo, když v bitvě o bronz těsně podlehla Polce Kliš 2:3. V kumite starších žaček do pětačtyřiceti kilogramů v zápase o finále prohrála Adéla Matušková se Snobkovou ze Slovenska 2:4 a obsadila třetí pozici.

Stejné umístění vyválčily i její kolegyně z vyšších váhových kategorií, Nela Brázdilová v kategorii do padesáti kil a Tereza Sikorová nad padesát kilogramů.

Filip Dvořák v kumite starších žáků do čtyřiceti dvou kilogramů se probojoval až do semifinále, kde prohrál s Hauserem z Popradu 1:2. I on získal bronzovou medaili po vítězství nad Pokarčíkem z Havířova 1:0. Stejnou barvu kovu získal i v kumite starších žáků bez rozdílů vah, když v závěrečném boji o třetí místo porazil Slováka Jalowiczora 2:1

Jedinou nedělní zlatou medaili vybojoval pro Bruntál v kumite starších žáků do devětatřiceti kilogramů Antonín Kučera. Ve finále proti Jalowiczorovi z Popradu se ujal vedení po úspěšném zabodování technikou čudan gjaku cuki. Slovenský zápasník se snažil stav změnit a na bruntálského borce vyvinul velký tlak.

Kučera jej však zvládl, díky přesným kontraúderům navýšil své vedení na 3:0 a po právu vybojoval zlato. V kumite starších žáků BRH tento výkon nezopakoval a skončil v prvním kole po prohře 0:4 s Vašíčkem z Trenčína.

-vit-