VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Golf se začíná hrát také na Krnovsku a Albrechticku

Krnov, Chomýž, Město Albrechtice - Ještě nedávno byl golf na Krnovsku téměř neznámým sportem. Dnes už si může tuto exotickou hru každý vyzkoušet na Vlčím mokřadu mezi Chomýží a Krásnými Loučkami nebo veMěstě Albrechticích.

24.4.2012 7
SDÍLEJ:

RUDÍKOVSKÁ JAMKA byla první turnaj, na kterém se sešli příznivci golfu z Albrechticka. Už v květnu představí občanské sdružení Golf Club Nové Rudíkovy veřejnosti své zázemí ve Městě Albrechticích.Foto: Milan Polanský

Řada lidí má golf spojený s televizními hvězdami typu Jiřího Korna a Ondřeje Havelky, s pohádkově bohatými hráči v čele s Tigerem Woodsem, případně s lobbistickými a politickými kruhy, ve kterých se pohybují kamarádi Roman Janoušek a Pavel Bém. Golfový klub Jana Jiřího Krnovského a Golf Club Nové Rudíkovy se snaží veřejnost přesvědčit, že golf není elitářský sport pro bohaté, vlivné a slavné, ale zábava dostupná pro každého.

Sezona začala o víkendu

Letošní sezonu na Krnovsku zahájil o víkendu Golfový klub Jana Jiřího Krnovského první částí třídílného turnaje. Kromě hráčů našli cestu na golfové hřiště Vlčí mokřad také první zvědaví diváci. „Počasí nám docela vyšlo, ale problémem hřiště tentokrát byly ne zcela ideální greeny, což byla pro některé hráče psychická zátěž. Podmínky ale měli všichni stejné. Greeny vykonaly své, takže proto výsledky prvního letošního turnaje nejsou nijak excelentní. Někdy i půlmetrový pat se stával hororem. Nakonec ale byli všichni spokojeni, protože obavy z deštivého počasí se nenaplnily,“ popsal Jaroslav Švrčula zahájení golfové sezony na chomýžském hřišti Vlčí mokřad.

Na Vlčím mokřadu v soutěži na 18 jamek zvítězil Rostislav Král se sto ranami, o druhé místo se podělili dva hráči, Vladislav Janko a Jaroslav Švrčula, se 105 ranami a Janu Chovaniokovi výsledek 106 ran přisoudil třetí místo. Další kolo Turnaje Jana Jiřího Krnovského se koná v Chomýži 5. května a závěrečné třetí kolo až v říjnu.

„Po třetím kole bude vyhlášen i nejlepší začátečník neboli ten, kdo začíná s golfem letos,“ dodal propagátor golfu Jaroslav Švrčula, který se snaží vyvracet obecně rozšířený stereotyp, že jde o sport pouze pro smetánku. Je zakladatelem Golfového klubu Jana Jiřího Krnovského a propagátorem golfu.

Na golfovém hřišti Vlčí Mokřad si díky nízkým cenám, půjčovně holí a kurzům pro začátečníky může zahrát golf opravdu každý.

Sdružení Golf Club Nové Rudíkovy

Myšlenka, že golf je vhodný pro všechny generace a dá se hrát také jako rekreační lidová zábava pro celou rodinu, stála za vznikem skupinky golfových nadšenců z Albrechticka. Založili občanské sdružení Golf Club Nové Rudíkovy. Jeho základna ve Městě Albrechticích je poněkud skromnější než Vlčí mokřad, protože venkovní hřiště se teprve postupně buduje.

V tomto zařízení ve Městě Albrechticích je dnes k dispozici takzvaný indoor golf, neboli vnitřní cvičné odpaliště s šesti jamkami. Jeho prostory jsou zatím přístupné jen pro členy klubu, ale slavnostní otevření pro veřejnost se očekává už v květnu.

Golf je sport pro všechny

„Náš golfový klub vznikl z podnětu malé skupinky místních golfových nadšenců. Chceme zpřístupnit golf pro všechny, pro úplné začátečníky i pro zkušenější hráče,“ představil občanské sdružení Golf Club Nové Rudíkovy jeho prezident Jan Metzl. „Mnoho lidí golf vnímá jako sport uzavřené vrstvy vyšší společnosti. Tento předsudek chceme překonat. U nás si golf může zahrát opravdu každý,“ potvrdil Metzl s tím, že zájemci si mohou na místě zapůjčit vybavení pro hru, hole a míčky.

„Areál v současnosti prochází úpravami po zimě. Celé jaro pracujeme na tom, aby byl klub připraven na první hráče. Postupně budujeme už i venkovní hřiště a plánujeme pořizovat trenažér,“ dodal Metzl.

Jak vznikla jména klubů?

Golf Club Nové Rudíkovy provozuje organizace pojmenovaná podle prvního golfového turnaje na Albrechticku „Rudíkovská jamka“, který odehráli loni v létě.

A jak přišel ke svému jménu Golfový klub Jana Jiřího Krnovského? Připomíná osobnost krnovského vévody Jana Jiřího Krnovského, který je historikům známý také pod německým jménem Johann Georg von Jägerndorf, a který byl významným českým vojevůdcem z rodu Hohenzollernů. Na Krnovsku se zapsal například prosazováním kalvínského vyznání. Do historie se uvedl jako vrchní velitel armády slezských stavů během českého stavovského povstání. Postavil se ale na špatnou stranu, proti císaři, takže byl dán do říšské klatby, vypuzen ze Slezska a v roce 1624 zemřel jako bezzemek. Jeho vévodství krnovské císař Ferdinand II. dal jako dědičné léno opavskému vévodovi Karlovi z Lichtenštejna.

Autor: František Kuba

24.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 12 400 Kč

Obsluha strojů na výrobu a úpravu textilních, kožených a kožešinových výrobků jinde neuvedená Zušlechťovač textilií - dílna barevna. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12400 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Textilní 6, učební obor barvíř, úpravář, zušlechťovač textilií, po zapracování prac. poměr na dobu neurčitou, hlásit se na tel. č. 554 692 208 / po - pá vždy od 7.00 do 13.00 hodin / nebo na e - mail : e.orsulikova@pega.cz, Z : 18.4.2017 A : 6.11.2017. Pracoviště: Pega - vel, a.s. krnov, Textilní, č.p. 188, 794 01 Krnov 1. Informace: Eliška Oršulíková, +420 554 692 208.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač - ka masa a uzenin. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, tř. Práce 1, Požadujeme: zdravotní průkaz, praxe v prodeji masa, znalost práce na PC, profesionální přístup k zákazníkům, komunikační schopnosti. Stravenky., Hlásit se na e - mail : stancik.v@makovec.cz nebo na tel. č. 554 725 733 / Po - Pá vždy od 7.00 do 15.30 hodin /, popř. osobně na výše uvedené adrese / Po - Pá vždy od 7.00 do 15.30 hodin /., Z : 16.3.2018. Pracoviště: Makovec a.s. - pracoviště bruntál, tř. Práce, č.p. 1960, 792 01 Bruntál 1. Informace: Lenka Zlámalová, +420 554 725 733.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 60 000 Kč

Ostatní lékaři specialisté LÉKAŘ - LÉKAŘKA SE SPECIALIZACÍ V OBORU VNITŘNÍ LÉKAŘSTVÍ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: nabízíme práci na moderně vybavených pracovištích, možnost dalšího vzdělávání a odborného růstu, možnost ubytování, výhodné platové podmínky, hlásit se u MUDr. Bronislava Sedláčka, náměstka pro LP, tel. č. 554 690 280, e - mail : sedlacek.bronislav@szzkrnov.cz, www.szzkrnov.cz.. Pracoviště: Sdružené zdravotnické zařízení krnov, příspěvková organizace, I. P. Pavlova, č.p. 552, 794 01 Krnov 1. Informace: Lenka Bravencová, +420 554 690 737.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti strategie a politiky organizací Vedoucí manažer. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, nám. Míru 11, " vysokoškolské vzdělání v odpovídajícím oboru (min. bakalářského stupně), " odborníka na regionální rozvoj (venkov), " koncepční myšlení, " týmovou práci a vedení týmu, " znalost EU fondů a operačních programů - IROP, Zaměstnanost, Program rozvoje venkova, " kladný vztah k regionu, " aktivní samostatný a kreativní přístup, " dobrá znalost MS Office, zejména Word, Excel, PowerPoint, " dobré komunikační a organizační schopnosti, " řidičský průkaz skupiny B a aktivní řidič, " zkušenost práce na projektech výhodou, " znalost monitorovacího systému ISKP14+ výhodou, " aktivní znalost anglického, polského jazyka výhodou, " Motivační dopis s přílohami - Strukturovaný životopis, Ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, Originál výpisu z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce můžete doručit osobně, či prostřednictvím České pošty, a to na adresu sídla MAS nejpozději do 6. 4. 2018, , Co za Vaši práci nabízíme?, " příjemné prostředí a práci, " know-how v oblasti přípravy a realizace rozvojových strategií a projektů rozvoje venkova, " odpovídající platové ohodnocení, Z : 13.3.2018. Pracoviště: Mas hrubý jeseník, z.s. - pracoviště, nám. Míru, č.p. 60, 792 01 Bruntál 1. Informace: Elblová, Macrieanu, +420 739 202 539.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Krnově se ženy učí na povolání chůvy

Jmenuji se Jiří Tománek, narodil jsem se 12. března 2018, při narození jsem vážil 3430 gramů a měřil 50 centimetrů. Moje maminka se jmenuje Lucie Palyzová a můj tatínek se jmenuje Jiří Tománek. Bydlíme v Třemešné ve Slezsku.
4

Děti narozené v krnovské nemocnici

Poznámka Fidela Kuby: Chudá církev?

Senioři mi každý týden přepošlou pár řetězových e-mailů, které jsou označené třeba: Hrůza! To je silná káva, okamžitě přeposlat! nebo ZLOČIN na vlastním národě!!! Většinou ty konspirace o migrantech, islámu, papežovi a Merkelové nečtu.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Polsko omezilo nedělní prodej. Lidé se však nákupů jen tak nevzdají

ANKETA/ Polské supermarkety i maloobchodní prodejny zely minulou neděli poprvé od 90. let prázdnotou. V zemi totiž začal platit nový zákon omezující ve většině obchodů nedělní prodej.

Socha Máří Magdalény s lebkou se vrací na zámek po sedmdesáti letech

Příznivci zámku ve Slezských Rudolticích znali z předválečné fotografie sochu Máří Magdalény, ale považovali toto umělecké dílo za zničené nebo odcizené. Naštěstí se zmýlili.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT