VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Golf se začíná hrát také na Krnovsku a Albrechticku

Krnov, Chomýž, Město Albrechtice - Ještě nedávno byl golf na Krnovsku téměř neznámým sportem. Dnes už si může tuto exotickou hru každý vyzkoušet na Vlčím mokřadu mezi Chomýží a Krásnými Loučkami nebo veMěstě Albrechticích.

24.4.2012 7
SDÍLEJ:

RUDÍKOVSKÁ JAMKA byla první turnaj, na kterém se sešli příznivci golfu z Albrechticka. Už v květnu představí občanské sdružení Golf Club Nové Rudíkovy veřejnosti své zázemí ve Městě Albrechticích.Foto: Milan Polanský

Řada lidí má golf spojený s televizními hvězdami typu Jiřího Korna a Ondřeje Havelky, s pohádkově bohatými hráči v čele s Tigerem Woodsem, případně s lobbistickými a politickými kruhy, ve kterých se pohybují kamarádi Roman Janoušek a Pavel Bém. Golfový klub Jana Jiřího Krnovského a Golf Club Nové Rudíkovy se snaží veřejnost přesvědčit, že golf není elitářský sport pro bohaté, vlivné a slavné, ale zábava dostupná pro každého.

Sezona začala o víkendu

Letošní sezonu na Krnovsku zahájil o víkendu Golfový klub Jana Jiřího Krnovského první částí třídílného turnaje. Kromě hráčů našli cestu na golfové hřiště Vlčí mokřad také první zvědaví diváci. „Počasí nám docela vyšlo, ale problémem hřiště tentokrát byly ne zcela ideální greeny, což byla pro některé hráče psychická zátěž. Podmínky ale měli všichni stejné. Greeny vykonaly své, takže proto výsledky prvního letošního turnaje nejsou nijak excelentní. Někdy i půlmetrový pat se stával hororem. Nakonec ale byli všichni spokojeni, protože obavy z deštivého počasí se nenaplnily,“ popsal Jaroslav Švrčula zahájení golfové sezony na chomýžském hřišti Vlčí mokřad.

Na Vlčím mokřadu v soutěži na 18 jamek zvítězil Rostislav Král se sto ranami, o druhé místo se podělili dva hráči, Vladislav Janko a Jaroslav Švrčula, se 105 ranami a Janu Chovaniokovi výsledek 106 ran přisoudil třetí místo. Další kolo Turnaje Jana Jiřího Krnovského se koná v Chomýži 5. května a závěrečné třetí kolo až v říjnu.

„Po třetím kole bude vyhlášen i nejlepší začátečník neboli ten, kdo začíná s golfem letos,“ dodal propagátor golfu Jaroslav Švrčula, který se snaží vyvracet obecně rozšířený stereotyp, že jde o sport pouze pro smetánku. Je zakladatelem Golfového klubu Jana Jiřího Krnovského a propagátorem golfu.

Na golfovém hřišti Vlčí Mokřad si díky nízkým cenám, půjčovně holí a kurzům pro začátečníky může zahrát golf opravdu každý.

Sdružení Golf Club Nové Rudíkovy

Myšlenka, že golf je vhodný pro všechny generace a dá se hrát také jako rekreační lidová zábava pro celou rodinu, stála za vznikem skupinky golfových nadšenců z Albrechticka. Založili občanské sdružení Golf Club Nové Rudíkovy. Jeho základna ve Městě Albrechticích je poněkud skromnější než Vlčí mokřad, protože venkovní hřiště se teprve postupně buduje.

V tomto zařízení ve Městě Albrechticích je dnes k dispozici takzvaný indoor golf, neboli vnitřní cvičné odpaliště s šesti jamkami. Jeho prostory jsou zatím přístupné jen pro členy klubu, ale slavnostní otevření pro veřejnost se očekává už v květnu.

Golf je sport pro všechny

„Náš golfový klub vznikl z podnětu malé skupinky místních golfových nadšenců. Chceme zpřístupnit golf pro všechny, pro úplné začátečníky i pro zkušenější hráče,“ představil občanské sdružení Golf Club Nové Rudíkovy jeho prezident Jan Metzl. „Mnoho lidí golf vnímá jako sport uzavřené vrstvy vyšší společnosti. Tento předsudek chceme překonat. U nás si golf může zahrát opravdu každý,“ potvrdil Metzl s tím, že zájemci si mohou na místě zapůjčit vybavení pro hru, hole a míčky.

„Areál v současnosti prochází úpravami po zimě. Celé jaro pracujeme na tom, aby byl klub připraven na první hráče. Postupně budujeme už i venkovní hřiště a plánujeme pořizovat trenažér,“ dodal Metzl.

Jak vznikla jména klubů?

Golf Club Nové Rudíkovy provozuje organizace pojmenovaná podle prvního golfového turnaje na Albrechticku „Rudíkovská jamka“, který odehráli loni v létě.

A jak přišel ke svému jménu Golfový klub Jana Jiřího Krnovského? Připomíná osobnost krnovského vévody Jana Jiřího Krnovského, který je historikům známý také pod německým jménem Johann Georg von Jägerndorf, a který byl významným českým vojevůdcem z rodu Hohenzollernů. Na Krnovsku se zapsal například prosazováním kalvínského vyznání. Do historie se uvedl jako vrchní velitel armády slezských stavů během českého stavovského povstání. Postavil se ale na špatnou stranu, proti císaři, takže byl dán do říšské klatby, vypuzen ze Slezska a v roce 1624 zemřel jako bezzemek. Jeho vévodství krnovské císař Ferdinand II. dal jako dědičné léno opavskému vévodovi Karlovi z Lichtenštejna.

Autor: František Kuba

24.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 150 Kč

Obsluha zemních a příbuzných strojů Bagrista. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Moravskoslezský kraj, Jedná se o otočný minibagr váhy 4 tuny, Zkušenost v této profesi nutná., Možnost prodloužení na dobu neurčitou., Hlásit se na e - mail thelienek@seznam.cz nebo na telefon 722 912 595 /8,00 - 17,00/, Z : 12.6.2018. Pracoviště: Tomáš helienek, 793 71 Holčovice. Informace: Tomáš Helienek, +420 722 912 595.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavbyvedoucí 25 000 Kč

Hlavní stavbyvedoucí Stavbyvedoucí. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Čsl. armády 27a, MÁTE ZKUŠENOSTI S VEDENÍM LIDÍ?, JSTE TECHNICKY ZDATNÝ A UMÍTE ZORGANIZOVAT PRÁCI DRUHÝM? , , Neváhejte a začleňte se do našeho týmu, který má bezpečnost na našich komunikacích ve svých rukou., , Co bude Vaší náplní práce?, , o odpovědnost za plnění plánu ve svěřeném úseku , o přímé vedení podřízených, o úzká spolupráce (koordinace prací) s jednotlivými úseky společnosti, o personální odpovědnost, plánování směn, o odpovědnost za efektivní využívání zdrojů a dodržování technologických postupů , o zajištění bezpečnosti na pracovištích, , Co od Vás očekáváme?, , o SŠ/VŠ vzdělání technického směru, o prokazatelnou praxi na obdobné pozici, o zkušenosti s vedením lidí, o dynamická osobnost, o aktivní a maximálně zodpovědný přístup k práci , o vyjednávací schopnosti, komunikativnost, výborné organizační schopnosti, samostatnost a flexibilitu, o odolnost vůči stresu, o uživatelská znalost práce na PC (MS Office) , o řidičský průkaz sk. B, , Co Vám nabízíme?, , o perspektivní pozici ve stabilní a úspěšné společnosti, o možnost seberealizace a uplatnění svých zkušeností a znalostí, o příležitost k profesnímu růstu a osobnímu rozvoji, o služební auto, možnost použití k soukromým účelům, o mobilní telefon, o notebook, o stravenky, čtvrtletní odměny a další benefity, , Místo pracoviště: Krnov, , Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, doba určitá rok, poté doba neurčitá, , V případě zájmu o tuto pozici zašlete prosím svůj strukturovaný životopis s fotografií na e-mail personalni@znackymorava.cz, , Z : 20.4.2018 A : 12.6.2018. Pracoviště: Značky morava, a.s., Čsl. armády, č.p. 1112, 794 01 Krnov 1. Informace: Zuzana Hoferková, +420 725 089 796.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 100 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Sociální pracovník. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22100 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Rooseveltova 51, Požadavky: VŠ nebo VOŠ v oboru zaměřeném na sociální práci dle zákona č. 108/2006 Sb. § 110, samostatnost, empatie, komunikační dovednosti, bezúhonnost, uživatelská znalost práce na PC, orientace v oblati standardů kvality sociálních služeb, základní orientace v legislativě, praxe v zařízení pro seniory výhodou., Nabízíme: 10. platovou třídu dle NV č. 341/2017 Sb. uvedenou ve stupnici č. 3 dle odpracovaných let, pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, po zapracování možnost prodloužení PS, přiznání osob. příplatku, příspěvek na obědy, příspěvek na penzijní připojištění. , Pracovní náplň: přímá práce s klienty a rodinnými příslušníky, podpora klientů při kontaktu s institucemi, vedení a vytváření dokumentace k poskytované službě, metodické řízení a vedení individuálního plánování, spolupráce s pracovníky volnočasových aktivit, dobrovolníky a praktikanty, příprava statistických a analytických podkladů., Přihlášku zaslat na výše uvedenou adresu nebo na e - mail : h.havlikova@dskrnov.cz, K přihlášce přiložte: motivační dopis, životopis, kopie dokladů o dosaženém vzdělání, souhlas se zpracováním osobních údajů - ke stažení na webu organizace., Z : 11.6.2018. Pracoviště: Domov pro seniory krnov, Rooseveltova, č.p. 2141, 794 01 Krnov 1. Informace: Hana Havlíková, +420 554 684 636.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 23 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič nákladního vozidla. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Nakládání zboží, masa a uzenin určené k přepravě koncovým zákazníkům., Převzetí tržby za dodané zboží u koncových zákazníků., Údržba a umytí svěřeného vozu. , , Očekáváme: pracovitost, rychlost, spolehlivost, pečlivost. , , , Nabízíme: PP na dobu určitou prodloužením na neurčito. , Nástup možný ihned dle dohody., , Zaměstnanecké výhody : Stravenky, slevy na nákup masa a uzenin., Životopis zaslat na e - mail : vlasta.warischova@warisch.cz, Z : 12.6.2018. Pracoviště: Maso v+w, s. r. o., Červený dvůr, č.p. 1128, 794 01 Krnov 1. Informace: Vlasta Warischová, +420 554 648 075,608 967 338.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Milovníci traktorů veteránů si dali sraz ve Slezských Rudolticích před zámkem a pak vyrazili na spanilou jízdu do Bohušova.
32

Slezské Versailles oživily traktory a noblesní kultura aristokracie

Stadion Nižnij Novgorod (Nižnij Novgorod, 44 899 diváků). Tato aréna je situována na místě zvaném Strelka, kde se stékají řeky Volha a Oka. Její design je inspirován přírodními živly vodou a větrem. Také tento stánek byl postaven speciálně pro šampionát.
40

Trenérský rekordman či největší karetní hříšníci. Nabízíme fakta o MS v Rusku

Chtěli třešně, místo toho se však ošklivě zranili

Třešně v těchto dnech zrají a stávají se lákadlem pro mlsné jazyky. Sběr tohoto ovoce ovšem může být nebezpečný. V Moravskoslezském kraji si za poslední dobu vyžádal několik zraněných.

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

OBRAZEM: Dny města Bruntálu připomněly 805. výročí

Město Bruntál má za sebou třídenní oslavy, připomnělo si 805. výročí svého založení. Slavnosti probíhaly na několika místech. Dny města Bruntálu nabídly lidem pestrý program od sportu, soutěží a akcí pro děti, módních přehlídek, jarmarku až po koncerty a další kulturní vystoupení.

Policisté na Albrechticku zatkli cizince. Koupili si dům pro pěstování konopí

VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policisté zahájili trestní stíhání trojice cizinců ve věku 25 až 28 let, kteří si na Albrechticku koupili nemovitost a vybavili ji na pěstování konopí. Šlo o marihuanu pro polský trh.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT