VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gigasport Český pohár ve Vrbně pod Pradědem

VRBNO POD PRADĚDEM/LUDVÍKOV - O minulém víkendu pokračoval v Ludvíkově u Vrbna pod Pradědem Gigasport Český pohár a žebříček A a současně skončil žebříček B-Morava.

24.9.2007
SDÍLEJ:

Pro běžce byla připravena náročná trať.Foto: DENÍK/Archiv oddílu

Pořadatelé z SK při Gymnáziu ve Vrbně pod Pradědem připravili na sobotu krátkou trať. Kopce kolem centra a parametry cesty na start (2.8 km/240 m) ukazovaly, že to bude hodně kopcovité. A skutečně, tratě zavedly závodníky skoro až do výšky 1100 m n.m. Běželo se v horském terénu se sítí komunikací, kde byly skalní srázky, kameny, les hodně porostově různorodý. Připravena byla mapa Na vyhlídce (1:10000), hlavním kartografem byl Luděk Krtička. Moc pěkné tratě připravil Pavel Košárek.

Delší tratě se dostaly zpočátku do kamenů, poté do vrcholových partií s kameny a skalkami a následoval seběh do cíle. Některé připomínky byly ke kontrolám právě ve vrcholových partiích, že byly na náhodu, ale chtělo to jen trochu zklidnit a řádně mapovat. Bohužel tratě byly zbytečně dlouhé, middle se ve světě běhá za 35 minut (stejný směrný čas je i u nás), tady to ve většině hlavních kategoriích bylo o 10 minut delší. Když vyšlo počasí - sice chladno, ale dost svítilo sluníčko a klapala organizace (jen 15 posledních v kategorií H21A muselo čekat na dokreslení map, protože ty připravené se nedostaly…), tak že se sobotními závody byli všichni spokojeni.

V ženské elitě dokázala Zuzana Stehnová, že závody v orientačně náročném terénu umí, a po vyrovnaném výkonu po celé trati vyhrála s náskokem více než minuty před největší favoritkou Zdenkou Starou (ta udělala dvě více než minutové chyby), třetí místo bezchybným závěrem (další závodnice tam dost ztrácely) vybojovala Iva Rufferová (4. Krafková, 5. Chudíková, 6. Fejlková). V mužích své soupeře naprosto deklasoval Michal Smola, který po skvělém výkonu (po celý závod před sebe nikoho nepustil) porazil své soupeře obrovským rozdílem. Druhý skončil Zdeněk Rajnošek se ztrátou téměř čtyř minu, půl minuty za ním skončil Radek Čech (4. Šedivý, 5. Komanec, 6. Procházka).

V juniorkách své soupeřky převálcovala Monika Doležalová, která porazila druhou Lucii Machútovou o více než 3 minuty, třetí místo obsadila překvapivě Lucie Klečková. V juniorech byl nejlepší Eda Šmehlík, který druhého Vojtu Krále porazil o více než minutu, třetí skončil Tomáš Bořil. V D18 byla nejlepší Terka Petrželová, druhá Věra Mádlová ztratila 17 sekund, třetí skončila Eva Kabáthová. V H18 jasně vyhrál Miloš Nykodým, druhý skončil Matěj Klusáček (odstup minuty a půl), třetí doběhl Marek Pospíšek. S velkým náskokem byla v D16 nejlepší Karolína Teplá, za ní skoro 3 minuty zaostala Lucie Mezníková, třetí místo obsadila Tereza Uhlíková. V H16 byl po výborném výkonu nejlepší Pavel Kubát, velkým překvapením se stalo 2. místo Lukáše Chmelaře, třetí místo obsadil Petr Bořil.

V neděli se běžela klasika. Les stejný jako v sobotu, mapa Žárový vrch (1:15000) byla proti sobotě trochu rozšířena na jihozápad. Po celý den bylo krásné slunečné počasí. Stavitel tratí (opět Pavel Košárek) připravil pěkné tratě, na start se šlo jen do poloviny kopce, na úvod bylo dost stoupání, pak čekal horský les s rozmanitou průchodností. Na rozdíl od soboty, kdy byly rozhodující dohledávky kontrol, v neděli jako na správné klasice byl dán důraz na volby postupů. Někdy to sice vypadalo jednoznačně, ale při rozboru postupů několika závodníky byla celá řada překvapujících voleb. A protože stejně jako v sobotu byla mapa na velmi dobré úrovni, závody se v náročném terénu moc líbily.

V mužích stejně jako v sobotu byl jasně nejlepší Michal Smola. S výjimkou první kontroly vedl po celý závod, na radiu v 70 % trati to vypadalo na souboj s druhým Osvaldem Kozákem, ale v závěru dokázal Smola ještě zrychlit a vyhrál s náskokem více jak 4 minut. Kozák skončil druhý, třetí místo obsadil poslední startující Petr Losman (za vítězem zaostal 5:13 min.), 4. T. Dlabaja, 5. Šedivý, 6. Bukovac.

V ženách překvapila jasným vítězstvím Jana Panchártková. Do čela se dostala až po hodině závodu, do té doby se v čele vystřídaly Topinková a Duchová. Největší favoritka Zdenka Stará zaostala za vítězkou 51 sekund, když po pomalejším začátku zrychlila až v závěru. Naopak v závěru ztratila výborně rozběhnutý závod Monika Topinková, do sedmé kontroly vedla, ale v cíli byl její odstup od vítězky skoro dvě minuty (4. Duchová, 5. Chudíková, 6. Fejlková).

V juniorech jasně vyhrál Adam Chromý, druhý Tomáš Krajča ztratil skoro 4 minuty, třetí místo obsadil Eda Šmehlík. V juniorkách těsně vyhrála Simona Krochová, jen se šestisekundovou ztrátou skončila druhá Monika Doležalová, třetí Lucie Machútová měla odstup za vítězkou přes 2 minuty. V H18 to byla záležitost ZBM - vyhrál Matěj Klusáček, za ním skončili Jakub Zimmermann a Miloš Nykodým.

Ve vyrovnaném závodě v D18 rozhodovaly chyby v závěru, nejrychlejší byla Věra Mádlová, 36 sekund za ní skončila Tereza Petrželová, další minutu ztratila třetí Lenka Mechlová. V H16 vyhrál skvěle běžící Pavel Kubát, 34 sekund za ním doběhl Jan Petržela, třetí Štěpán Zimmermann ztratil na vítěze již přes 2 minuty. V mladších dorostenkách s přehledem vyhrála Terka Novotná, překvapivě druhá Magdalena Čermáková za ní zaostala dvě a půl minuty, třetí Tereza Uhlíková měla na druhé místo ztrátu 14 sekund.

24.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zámečník17 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, Stará Ježnická 1556/1, Vyučen v oboru, čtení výkresové dokumentace, praxe vítána, Hlásit se na e - mail simicek@kos.cz, valcisova@kos.cz nebo na telefon 554 605 409, 554 605 408 (6:00 - 14:00) nebo osobně na výše uvedené adrese., Z : 21.2.2018. Pracoviště: Krnovské opravny a strojírny s.r.o., Stará Ježnická, č.p. 1556, 794 01 Krnov 1. Informace: Šárka Valčišová, +420 554 605 409.

2444 - Úředníci jinde neuvedení Referent/referentka oboru17 360 Kč

Úředníci jinde neuvedení Referent/referentka oboru hospodářsko správního. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Městský úřad Břidličná, Požadavky: splnění povinností dle § 6 odst. 4 a předpokladů dle § 4 zákona, č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, Další požadavky:, . požadované vzdělání: vyšší odborné stavebního nebo technického směru nebo středoškolské vzdělání stavebního nebo technického směru ukončené maturitní zkouškou,, . základní orientace v právních předpisech týkajících se pracovního zařazení – zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, zákon č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), zákon č. 134/2016 Sb, o zadávání veřejných zakázek – vše v platném znění,, . dobrá uživatelská znalost práce na PC a internetu,, . samostatnost, odpovědnost, preciznost, důslednost, organizační a koordinační schopnosti, schopnost týmové práce,, . řidičský průkaz skupiny B., Předpokládaný rozsah pracovní činnosti:, . komplexní zabezpečení investičních akcí města, zastupování investora zejména před dotčenými orgány státní správy, zajištění projekční přípravy, kontrolní a administrativní činnost ve vztahu k investičním akcím, . tvorba plánů investic a oprav, správa majetku města,, . příprava výběrových řízení, . administrace dotací, Písemná přihláška zájemce dle § 7 odst. 4 zákona č. 312/2002 Sb. musí obsahovat tyto náležitosti:, - jméno, příjmení a titul uchazeče,, - datum a místo narození uchazeče,, - státní příslušnost uchazeče,, - místo trvalého pobytu uchazeče,, - číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana,, - datum a podpis uchazeče., K přihlášce přiložte:, - životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a s uvedením odborných znalostí a dovedností týkajících se požadavků tohoto výběrového řízení,, - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením,, - ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., V přihlášce uveďte kontaktní údaje - telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, Místo, adresa a způsob podání přihlášky:, - osobně na podatelně Městského úřadu Břidličná, Nábřežní 452, 793 51 Břidličná nebo poštou s datem odeslání nejpozději do 3. dubna 2018 v obálce označené, „VŘ – neotvírat“., Lhůta pro podání přihlášky: 3. dubna 2018 do 10:00 hodin., Z :21.2.2018. Pracoviště: Město břidličná, Nábřežní, č.p. 452, 793 51 Břidličná. Informace: Jana Paštěková, +420 554 773 543,733 602 140.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství18 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista - skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Horní Benešov, Jedná se práci ve stavebninách, tj. manipulace s vysokozdvižným vozíkem při vykládce zboží z kamionu a uložení do skladu, nakládka zboží zákazníkovi, doprava zboží k zákazníkovi, skládání zboží z kamionu traktorem s čelním nakladačem na stavbě, nakládka sypkých směsí traktorem a doprava k zákazníkovi., Vedení paletového hospodářství. , Nutná podmínka - ŘP sk. B, T., V případě zájmu zašlete prosím životopis na e - mail : jana@miksik.info, Z : 21.2.2018. Pracoviště: Jiří mikšík - pracoviště, Opavská, č.p. 573, 793 12 Horní Benešov. Informace: Jana Mikšíková, +420 606 705 124.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař24 000 Kč

Tesaři Montážník - tesař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: místo výkonu práce : Rýmařov, Montáž hrubé stavby, dokončení venkovních dřevěných prvků a přílepků stavby, montáž sádrokartonových a sádrovláknitých desek, montáž podlah suchou technikou, lepení dlažeb, pokládka plovoucích podlah, montáž vnitřních dveří, dokončovací práce aj., , Požadujeme - pracovitost, spolehlivost, odpovědnost, samostatnost, praxi v oboru, dobrý zdravotní stav, způsobilost prací ve výškách, časovou flexibilitu z důvodu práce (montáže) po celé ČR i v zahraničí - pracovní cesty., Závodní stravování, 5 týdnů dovolené, odměny při životním jubileu, příspěvek na dovolenou, příspěvek na dětskou rekreaci, očkování proti chřipce, osobní ohodnocení aj. , Hlásit se na e - mail : gerhard.tomas@rdrymarov.cz nebo na tel. č. 554 252 129, 602 577 979 / denně vždy od 7.00 do 15.00 hodin /, Z : 1.3.2017. Pracoviště: Rd rýmařov s. r. o., 8. května, č.p. 1191, 795 01 Rýmařov. Informace: Tomáš Gerhard, +420 554 252 129,602 577 979.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Tragické nehody roku 2017: spolujezdkyně u Heřminov, mladý motorkář u Bílčic

Mehmet Ö. před soudem popíral, že by chtěl svého známého zabít.

Vrchní soud zvýšil trest za pokus o vraždu u kebabu

Do Bruntálu kdysi vedly tři brány

Informační tabule připomínají místa, kde v minulosti stály městské brány.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Krkoška dvě funkce zvládl, ale starosta Jeseníku ne

Lidově se tomu říká „sedět na dvou židlích“, v politice je to kumulace funkcí. Zvládne jeden člověk víc veřejných funkcí současně?

AKTUALIZOVÁNO

Krnov to dokázal, bude hrát semifinále

Hokejisté Krnova si zahrají v semifinále Krajské hokejové soutěže. Svěřenci trenéra Pavla Hulvy dokázali vyhrát rozhodující třetí čtvrtfinálový zápas v Porubě. V boji o finále je čeká lídr základní části – Orlová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT