Podzim snů. Tak se zatím jeví uplynulá čtyři kola bruntálského klubu. Tým v čele s kapitánem Kamilem Kadlčíkem zažívá skvělý úvod v nové soutěži. Vítězná forma stálý tým neopustila ani po postupu do Moravskoslezské ligy. Gang okupuje špici tabulky s jednobodovým náskokem na druhý Bohumín. A co víc, Adam Kožina a Kamil Kadlčík jsou v čele kanadského bodování soutěže.

„S výsledky můžeme být spokojeni, i po dalších dvou zápasech jsme totiž udrželi čelo tabulky,“ řekl Kadlčík. Třetí vítězství v řadě Bruntálští vybojovali v odvetném zápase s Vipers Ostrava. Divokou přestřelku z úvodního kola, která skončila výsledkem 10:7, vystřídal vyrovnaný florbal. „Dali jsme si za cíl nepustit soupeře do útoku, nedovolit mu jeho útočnou hru a eliminovat rychlé a smrtící protiútoky,“ vysvětlil bruntálský kapitán.

Ostravské déjá vu

Gang se ujal vedení po rychlém, leč ojedinělém protiútoku, když síť ostravské branky napnul Lubomír Světnička. Těsný náskok přečkal i vyrovnanou druhou třetinu bez vyložených gólových šancí. Brankáři se zapotili až v závěrečném dějství. Bruntálští vybojovali v rohu obranného pásma míček, Miloš Procházka rozehrál na Daniela Jalůvku a ten skvělým uvolněním dostal do šance Lukáše Hoška, který těžkým zakončením zvýšil na 2:0. Jen záhy ale Ostravští snížili mírnou střelou z poloviny hřiště po minele gólmana Jana Čepara.

Vyrovnání se Vipers dočkali po zmatcích v bruntálském brankovišti. „Vlastními chybami jsme soupeře vrátili do hry,“ litoval Kadlčík. Za necelé dvě minuty se ale slova ujal Lukáš Hoško, jen dalekonosnou střelou vrátil vedení na stranu Gangu. Ostravské déjá vu se opakovalo jen po půl minutě, když soupeř srovnával z dorážky. Až přesná střela Adama Kožiny po rozehrávce Petra Mikešky dala bruntálskému vítězství definitivu.

První ztráta bodů

Stoprocentní vítěznou sérii Gang ztratil po remíze s ostravskými ČSKA. „Nastoupili jsme opět se stejnou taktikou. Tedy nepouštět soupeře do rychlých protiútoků, zahušťovat prostor a nenechat soupeři čas na rozehrávku,“ líčil Kamil Kadlčík. A dařilo se. Už po sedmi minutách hry vedli bruntálští florbalisté o dva góly. Skóre zápasu otevřel nejprve tradiční střelou do šibenice Světnička. V 7. minutě pak ze vzduchu doklepl Adam Kožina míček do branky po přistrčení ze skrumáže od Kamila Kadlčíka.

Výbornou úvodní třetinu rázem vystřídal bídný start po přestávce. Ostrava srovnala během pouhých 44 vteřin. Scénář? Padající Snášel se jen marně ohlížel za dorážkou a za necelou minutu ČSKA skórovali z rychlého protiútoku do otevřené obrany. „Absolutně nám to nevyšlo, zaspali jsme úvod a soupeř toho dvakrát využil,“ litoval bruntálský kapitán. Ten ještě v závěru zahodil velkou šanci, když střelou z bekendu ze vzduchu přestřelil branku.

I přesto ale panuje v Bruntále spokojenost. „Můžeme se těšit na další kola. Doufejme, že se nám podaří udržet formu a potvrdíme výsledky,“ uzavřel Kadlčík.