Skvělý a překvapivý nástup do nové soutěže vystřídaly rozhárané výsledky, kdy vítězství střídá porážka. Tu druhou Gang utržil v utkání s Orlovou, která v divoké přestřelce vyhrála 8:4. Postupové naděje uchoval tým kapitána Kamila Kadlčíka poté, co udolal rezervní družstvo Vítkovic. Po turnaji v ostravské Mittal Aréně tak patří bruntálskému celku průběžné druhé místo v ligové tabulce. „Doufám, že se nám podaří naplnit naše předsezonní plány a v dalších zápasech budeme opět bodovat a držet se v popředí soutěže,“ řekl kapitán Kadlčík.

Do bojů 5. a 6. kola Gang vyrazil v téměř kompletním složení. Na hřišti postrádal pouze od úvodu sezony absentujícího Lubomíra Konvičného a Radima Obuchaniče. „Bohužel se zranil na poslední chvíli,“ doplnil Kadlčík. Orlová je momentálním lídrem Moravskoslezské ligy. „S tímto velmi dobře fyzicky a takticky připraveným soupeřem jsme chtěli sehrát vyrovnanou partii,“ pokračoval. Veškeré vítězné ambice ale vzaly za své už o první přestávce. To soupeř vedl vysoko 5:2!

Nadějný vstup

„Přitom nástup do utkání jsme měli excelentní,“ vysvětlil Kadlčík. Už po necelé půlminutě hry totiž skóroval Daniel Jalůvka po přihrávce zpoza branky od bruntálského kapitána. Stačilo však pouhých šest minut a hubený náskok Gangu se doslova vypařil jako pára nad hrncem. Orlová totiž během krátké doby otočila skóre na hrozivých 4:1.

„Raději jsme si vzali oddechový čas ve snaze zabránit rozjetému soupeři v útočných manévrech a zkusit z utkání ještě alespoň něco vytěžit,“ líčil Kadlčík. Ten šťastným gólem vykřesal pro svůj tým naději, ale hned při dalším střídání lovil míč ze své sítě pro změnu bruntálský gólman Procházka.

Dlouhá přestávka

Hra se vyrovnala až po přestávce. Gang držel s aktivním soupeřem krok, rychlejší však byla vždy Orlová, která postupně odskakovala na rozdíl čtyř branek. Očekávaný tlak se dostavil až v závěru utkání. „Snažili jsme se zápas ještě zdramatizovat. To se nám podařilo jen částečně, když jsme sice téměř sedm minut byli neustále v útoku, presovali jejich rozehrávku, ale kýžený gól se nám bohužel vstřelit nepodařilo,“ komentoval Kamil Kadlčík.

Naopak Orlová dala utkání vítěznou tečku osmým gólem v síti střídajícího Snášela. Čest bruntálského týmu v Ostravě zachránilo až druhé utkání s rezervou extraligových Vítkovic. Těsné vítězství 3:1 se ale nerodilo lehce. „Do utkání jsme vstupovali s taktickým plánem neodkrývat naši polovinu, soupeřovu rozehrávku napadat až od půlky hřiště, vycházet ze zabezpečené obrany a snažit se co nejdéle neinkasovat gól,“ vysvětlil Kadlčík.

Skóre otevřel v první třetině Lukáš Hoško po samostatném úniku, když jej uvolnil mezi dvojicí obránců Procházka. Soupeř srovnal až v úvodu závěrečného dějství. Vyrovnaný duel nakonec rozhodl Petr Mikeška, který dvěma rychlými góly vrátil bruntálské florbalisty do popředí ligové soutěže. „Zápas to byl velmi vyrovnaný, zvítězit mohla obě dvě mužstva, pověstné štěstíčko se tentokráte přiklonilo na naši stranu,“ vyprávěl Kadlčík. „Z tohoto velmi vydřeného zápasu je potřeba se poučit, vzít si jej k srdci a v následujících zápasech předvádět podobné výkony,“ dodal kapitán Gangu.

V současnosti čeká na bruntálský kádr více než měsíční přestávka. Příští kolo je na programu až ve druhé půli prosince.

Moravskoslezská liga.