Asi nejvíce změn se odehraje ve Městě Albrechticích, kde se tým hodně upraví i včetně trenérského postu. Albrechtičtí budou mít v kádru kromě odchovanců Karla a Marka Buriána a Pelana, Baníkovce Šmída se Špilerem, olomoucké Lose, Mráčka a Christomidise, z Karviné se vrací Helštýn a k dispozici by měl být i Malý. Avízo sehrálo vítězný turnaj v Rudolticích a v sobotu jej čeká přípravné utkání na hřišti Tatranu Hynčice od 16 hodin proti Mikulovicím.

„Chceme hrát v divizní soutěži uprostřed tabulky a vyhnout se podobným starostem, jako tomu bylo v závěru loňské sezony“, řekl stručně manažer albrechtického oddílu, Antonín Mura, který má ještě plno práce s doplněním kádru.

Starosti bude mít i kouč divizní Jiskry Petr Kostelník s vedoucím rýmařovského mužstva, Mikulášem Horýňem. Také loni velice úspěšná, po skončení sezony čtvrtá Jiskra Rýmařov zahájila letní přípravu na nový divizní ročník. Rýmařovští s velkými změnami ve svém kádru příliš nepočítali, ale ty nakonec budou, a to dosti podstatné. Tým opustil jeden z tahounů Dušan Žmolík, který zkouší štěstí u účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy, Unexu Uničov.

Další velice citelnou ztrátou pro podzimní sezonu bude rýmařovská stálice na postu gólmana. Brankář Šulák si při rekreačním fotbalu zlomil nohu a pro podzim s ním Rýmařovští nemohou počítat. Aby toho nebylo málo, tak hned při první tréninku letní přípravy si také zlomil nohu rýmařovský pilíř a defenzivní záložník Radim Přecechtěl. Zpět do Břidličné se vrací i talentovaný Gyorgy a realizačnímu týmu Jiskry tak nastanou starosti, jak nahradit důležité posty. V brance to zkouší Sedlář, který přichází ze Staré Vsi. S týmem zahájili letní přípravu Píca a Dluhoš ze Slavoje Bruntál, v tréninkovém procesu jsou i rýmařovští odchovanci na čele se Šašinkou.

„Ztratili jsme důležité hráče a je nám jasné, že to budeme mít těžké. Věřím ale, že se nám podaří ztráty nahradit“, dodal kouč Jiskry, Petr Kostelník. Jiskra bude mít hned v úvodu přípravy těžký začátek. V sobotu hraje na hřišti Litovle úvodní přípravné utkání a další neděli 26. července by měla zahájit cestu Českým Pohárem, v němž byla loni úspěšná. V úvodním duelu se v Rýmařově představí z druhé ligy sestoupivší FC Hlučín. Rýmařovští tak mohou hned v úvodu přípravy prověřit své síly.

Na krajský přebor se začali chystat také v Krnově. Kouč Antonín Hudský chce hrát výše, než v loňském ročníku. „Chceme tým ještě posílit a hrát nahoře v tabulce. O příchodech hráčů jednáme,“ řekl stručně krnovský kouč. Na podzim mu bude scházet pouze Gřunděl z pracovních důvodů a činnost zatím ukončil Rinke. Jinak je tým ve stejném složení jako loni. V sobotu zahájí Krnované sérii přípravných utkání na hřišti Hradce nad Moravicí.