Okresní výběr bruntálského okresu si vybojoval postup do republikového finále vítězstvím v krajském finálovém turnaji Danone Cup v Bruntále, kde za sebou nechal silné okresy Moravskoslezského kraje, Opavu, Ostravu, Frýdek – Místek, Karvinou a Nový Jičín. Republikové finále se hrálo od pondělí 21. května do středy 23. května ve sportovním areálu v Hluku na Moravě za účasti osmi družstev.

O vítězství a postup do celostátního finále v Praze na Strahově zápolila družstva Olomouckého kraje, Jihomoravského kraje, Královohradeckého kraje, OFS Uherského Hradiště, kraje Vysočina, Zlínského kraje, Pardubického kraje a Moravskoslezského kraje, který byl zastoupen reprezentací OFS Bruntál. Tým pod vedením Radka Reiskupa, Jiřího Lakatoše, Martina Kouřila a vedoucího Vangelise Simichanidise startoval na turnaji ve složení: Filip Němčík, Tomáš Zapalač, Marek Havlíček, Martin Bureš, Stanislav Lavrovič, Michal Niessner, Jakub Lakatoš, Václav Vaněrek, Libor Pospíšil, Jan Fečík, Petr Mišurec, Patrik Simichanidis, Matěj Čanecký, Radek Zatloukal a Sebastián Gorčík a ve čtyřčlenné skupině měl v boji o dvě postupová místa za soupeře Zlínský kraj, kraj Vysočina a Pardubický kraj.

V prvním utkání nastoupila reprezentace Okresního fotbalového svazu Bruntál hned po příjezdu do dějiště turnaje proti vítězi Zlínského kraje, Vsetínu. Zápas měl poměrně vyrovnaný průběh a vsetínští mladí fotbalisté na rozdíl od bruntálského výběru, který šance neproměňoval, stříleli góly a po skončení si odnesli vítězství v poměru 3:0. V úterním programu měla okresní reprezentace Bruntálu nejprve za soupeře vítěze Pardubického kraje, tým Chudimi. V bojovném a hodně vyrovnaném utkání měli Bruntálští blízko k bodovému zisku, ale dvě inkasované branky nakonec rozhodly o vítězství Chrudimi.V posledním utkání ve skupině čekal na bruntálský výběr vítěz kraje Vysočina, Havlíčkův Brod. Také toto utkání bylo zcela vyrovnané a šance byly na obou stranách. Padla v něm ale jen jediná branka, a to bohužel do bruntálské sítě. Po porážce 0:1 byl výběr OFS Bruntál poslán do boje o konečné páté až osmé místo na republikovém finále.

Okresní výběr čekala dvě utkání proti Hradci Králové a sebevědomému vítězi Olomouckého kraje, Přerovu. Zápas proti Hradci Králové přinesl oboustranně pěkný a bojovný fotbal, ve kterém padaly i góly. Zasloužené vítězství v poměru 3:2 si po skončení připsal bruntálský výběr a v posledním zápase celého turnaje měl proti sobě mladé fotbalisty Přerova. Také poslední vystoupení v Hluku zvládla bruntálská reprezentace výborně a po vítězství 3:1 si zajistila slušné šesté místo na republikovém finále. V dresu letos úspěšného výběru OFS Bruntál se na turnaji střelecky prosadili dvěma góly Jakub Lakatoš a po jedné brance zaznamenali Gorčík, Lavrovič, Niessner a Vaněrek. Pochvalu za celou letošní sezonu ale zaslouží celý výběr včetně realizačního týmu. Vítězství a postup do Prahy si v Hluku vybojovali fotbalisté Jihomoravského kraje z Hodonína.

Pořadí: 1. Hodonín, 2. Uherské Hradiště, 3. Chrudim, 4. Vsetín, 5. Havlíčkův Brod, 6. Bruntál, 7. Hradec Králové, 8. Přerov.