Atraktivní akce, která navázala na již zavedenou sérii turnajů klubu Orca, se zúčastnila desítka týmů. Při konfrontaci nejlepších florbalistů regionu nechyběl mimo jiné ambiciózní Gang Bruntál, rýmařovští Baggers a hned triáda krnovských týmů, v jejichž řadách se představili převážně hráči Orcy. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Dle pořadí v základních skupinách se pak utkaly ve vyřazovacích bojích.

Právě na úskalí nevyzpytatelného losu doplatili zřejmě největší favorité turnaje, krnovští Kosmonauti. Po vítězství v základní skupině, v níž si poradili s Gangem až v samostatných nájezdech, se s bruntálským soupeřem utkali znovu. V semifinále však na tradičního rivala již nestačili a po vyrovnaném průběhu prohráli. V závěrečném utkání o třetí příčku pak favorité dokonce podlehli aktivně hrajícímu Boomu z Břidličné.

Velkým překvapením se stalo celkové vítězství krnovského celku Cosa Nostra. Tým, jemuž se šance na dobré umístění příliš nepřipisovaly, se probojoval až do finále. Ve vyrovnaném duelu nakonec díky výbornému výkonu brankáře Jiřího Homoly neinkasoval a naopak sám vstřelil rozhodující gól. Nejlepším střelcem velikonočního turnaje v Karlovicích se stal s 11 přesnými zásahy Jaromír Filip z týmu Kosmonautů, kapitán krnovských hokejistů a nová posila Orcy.

Nejproduktivnějším hráčem byl ale se 14 body vyhlášen Jaroslav Otisk z Břidličné. Cenu za nejlepšího hráče převzal Lukáš Hoško z Gangu, naopak nejlepším gólmanem se stal Jiří Homola z kádru vítězů.

Příště v Krnově

„S turnajem jsem velmi spokojený. Obával jsem se hlavně organizace, neboť jsem se o vše vesměs staral já, ale jak se ukázalo, organizačně to klaplo na výbornou. To byl můj prioritní cíl,“ řekl hlavní pořadatel Marian Nováček. „Nikdo se nezranil a nedošlo k vážnějšímu konfliktu. Co mě trošku mrzí, je výkon našeho týmu,“ upozornil na sedmé místo domácích Karlovic, které měly vyšší ambice. K turnaji se rovněž vyjádřil trenér mužů Orcy, Tomáš Hradil.

„Nepochybně šlo o povedenou akci. Organizátor akce Marian Nováček si určitě zaslouží velkou pochvalu. O pořadatelství se staral prakticky sám, navíc šlo o první karlovický turnaj,“ adresoval slova chvály na svého svěřence. „Jen škoda, že v Karlovicích není větší hala s tribunou a lepším povrchem,“ upozornil dále na nepříjemnou skutečnost, která turnaji mírně ubrala na kvalitě. Hradil zároveň prozradil, že v druhé polovině května se uskuteční další ročník jarní akce Orca Spring Cup. „Přesný termín, hrací systém a další informace brzy zveřejníme,“ dodal.

Pořadí: 1. Cosa Nostra, 2. Gang Bruntál, 3. The Boom, 4. Kosmonauti, 5. Brejkující Zebry, 6. Bruntálští Křemílci, 7. Air Force Karlovice, 8. Baggers Rýmařov, 9. Swet, 10. Růžoví Peugeoti.