Stačí bod a mají stříbro

Na vedoucí Horní Suchou ztrácí Krnováci devět bodů. „Čtyři body za námi je Šumperk, ale ten má odehráno o jeden zápas víc. Teoreticky by nás mohla přeskočit čtvrtá Telnice, která hraje tři utkání. Ale musela by všechny tři vyhrát a my oba zápasy prohrát," rozvíjel tabulkovou matematiku krnovský obránce Filip Fňukal.

První z dvojice duelů odehrají florbalisté Orcy nezvykle v pátek, když zajíždějí na půdu Spartaku Přerov. „Byl tam nějaký problém, Přerov hledal náhradní termín, tak jsme nakonec na ten pátek kývli," poznamenal Fňukal. V sobotu pak na Krnovské čeká střetnutí v Holešově.

Právě kvůli pátečnímu duelu odpadne Orce tradiční páteční předzápasový trénink, na který se sjíždí i členové kádru, kteří pracují nebo studují mimo Krnov. „Nemyslím si, že by to měl být nějaký handicap, že se před zápasem nesejdeme na tréninku všichni. Hrajeme spolu takovou dobu, ta sestava si sedí už několik sezon, takže jeden trénink teď vůbec nic neřeší," vykládal Filip Fňukal.

Základ je, vyvarovat se trestů

Přerovský Spartak okupuje až devátou příčku divizní tabulky a vzhledem k bodovému zisku už níže spadnout nemůže. „Pro mě osobně je hodně velkým překvapením, že jsou až devátí. Před sezonou jsem si myslel, že se s nimi budeme rvát o postup. Určitě patřili k nejtěžším soupeřům," uváděl v posledních zápasech produktivní obránce a pokračoval: „Doma jsme je porazili asi o tři góly, ale bylo to strašně těžké utkání a velký boj."

Přerov se prezentuje fyzickým florbalem plným osobních soubojů, ale tohle Filipu Fňukalovi rozhodně nevadí. „Mám rád, když je ten florbal trochu do těla, k tomu sportu to patří. Samozřejmě máme kluky, kterým spíše svědčí techničtí soupeři, ale neměl by to být problém," uvedl. Ke konci sezony se Krnovským začaly vydatně plnit kolonky trestů.

„Zbytečných vyloučení, no, vlastně vyloučení vůbec se musíme vyvarovat. Právě přesilovky by mohly rozhodovat. Je pravda, že teď dostáváme nějak víc vyšších trestů. Není zápas, kdy by někdo neměl aspoň dvě plus deset," povídal Filip Fňukal.

I přes páteční termín by měla být Orca kompletní. „Co vím, tak nikdo neříká, že by chyběl. Přijedou i kluci, co žijí v Brně. Jarda Hlaváček bude určitě. Honza měl něco s rukou, ale do pátku by to mělo být dobré," dodal krnovský bek.

Zopakují domácí přestřelku?

Sobota zastihne florbalisty Orcy v Holešově, kde se střetnou s osmým celkem tabulky. Na tohoto soupeře mají Krnováci výborné vzpomínky z prvního vzájemného měření sil v této sezoně.

„Hned na začátku dostali pětiminutový trest, my jsme v něm nastříleli tři góly a rozjeli se. Myslím, že první třetina tehdy skončila 7:0. Pak to skončilo 14:6. Každému je jasné, že teď to bude o něčem jiném," vzpomínal na přestřelku Filip Fňukal.

Větší zkušenosti s holešovským florbalem Krnovští nemají. „Před sezonou jsem je vůbec neznal, nevěděl jsem, co hrají. Podle ostatních výsledků čekám nepříjemného soupeře," podotkl obránce Krnova a uznal hlavní přednosti a nedostatky protivníka: „Je to hodně běhavý tým, dost napadají, i když kolikrát bezúčelně. Když jsme je napadali my, tak měli s rozehrávkou trochu problémy."

Postup nevyšel, ale převažují klady

Samozřejmě nic jiného než šest bodů si Orca nepřipouští. Tím upevní celkové druhé místo v nejnižší celostátní soutěži. Pro nováčka je to bezesporu vynikající výsledek.

„Druhé místo je úspěch i neúspěch. Úspěch právě proto, že jsme v celostátní soutěži poprvé, jsou tu kvalitnější mužstva, než ta, na která jsme byli zvyklí. A neúspěch z toho důvodu, protože cíl sezony bylo divizi vyhrát a postoupit výš, to se nesplnilo," rozebíral výsledek z obou stran Filip Fňukal, ale také hned dodal: „Samozřejmě, že převažují ty klady."

pátek 4. března: Spartak Přerov - FBC Orca Krnov (20.30. SH Holešov)
sobota 5. března: Slow Shoes Holešov - FBC Orca Krnov (18.00, SH Přerov)