Z chvostu druhé ligy raketově vystartovaly krnovské florbalistky ke třetímu vítězství v letošní sezoně. Stoprocentní úspěšnost z jediného turnaje svěřenkyně trenéra Milana Fajkuse ještě nepamatují. V Orlové porazily ve velké bitvě domácí družstvo těsně 5:4, podruhé se Orca radovala po hubeném skalpu 1:0 poslední Kopřivnice. Náskok na dno soutěže tak zvýšila už na devět bodů.

„Holky odvedly super výkon a konečně se přiblížily třetímu místu v tabulce,“ zářil po turnaji spokojený kouč. Vždyť šest bodů, tedy maximální možný počet, je v premiérové sezoně krnovských děvčat historickým úspěchem.

Fajkusova družina osm soutěží jen paběrkovala s bilancí jediného vítězství a remízy. Obrat nastal až v neděli. Migrace juniorek, které pravidelně nastupují v druhé lize žen, se tak jeví jako úspěšná.

Tořová podržela

„Holky si zaslouží obrovské uznání, odvedly opravdu skvělou práci. Opět musím vyzdvihnout výkon brankářky. Míša Tořová dnes předvedla mnoho výborných zákroků a na konci prvního utkání nás několikrát zachránila,“ chválil Fajkus.

Orca pod vedením mladého trenéra v současnosti bilancuje na čtvrtém místě. Od třetí Orlové, kterou krnovské florbalistky v neděli porazily, je dělí už jen šest bodů. Skalp výše postaveného soupeře přitom ulovily v sezoně vůbec poprvé. V předchozích dvou zápasech Fajkusovy svěřenkyně vždy prohrály. Třetí vzájemný duel se však už od začátku vyvíjel ve prospěch hostujícího družstva.

Krnov otevřel skóre již ve čtvrté minutě po krásné ráně do růžku z hole Koprnové, na jejíž střeleckou potenci navázala Velíšková a kapitánka Petříková. Královnou divoké přestřelky se stala opora juniorské sestavy Iveta Theuerová, která v poslední třetině zastavila drtivý nástup Orlové gólem na 4:3.

Jako klíčový zpětně Fajkus hodnotí oddechový čas, který si Orlová vybrala v předposlední minutě za stavu 4:4. „Potřeboval jsem hlavně hráčky uklidnit. Byla by škoda, kdybychom přišli o všechny body v tak dobře rozehraném utkání. Navíc nám oddechový čas dal chvíli na odpočinek, který hráčky potřebovaly,“ vysvětlil.

Krátká přestávka nahrála do karet hostujícím florbalistkám, které téměř nepustily míček z hokejky. Necelou minutu před závěrečnou sirénou definitivně rozhodla druhou brankou Theuerová. Gól 46 sekund před koncem zápasu vzbudil na krnovské lavičce velkou euforii. „Byl to velice kvalitní zápas, který se musel líbit. Obě družstva dobře kombinovala a vytvářela si mnoho šancí, byli jsme nakonec šťastnějším týmem,“ líčil Milan Fajkus.

Snadná výhra

Povinné vítězství nad poslední Kopřivnicí se naopak zrodilo prakticky v první minutě zápasu. Už ve 41. vteřině vyslala nechytatelný projektil Koprnová, jejíž úvodní gól zůstal také jediným zásahem v celém utkání, byť měla krnovská děvčata ještě několik vyložených šancí. Poslední celek druhé ligy sice zodpovědně bránil, ale ofenzivní aktivitu jako by nechal v kabině.

Ve druhém duelu dostala příležitost brankářka Belešová, která však příliš práce neměla. Sporadické střely z dálky pro ni byly snadnou kořistí.

„Chtěl bych poděkovat soupeřkám, které velkou měrou přispěly ke kvalitě utkání, a také rozhodčím, kteří podali dobrý výkon,“ udělal Fajkus tečku za nedělními zápasy.