Až v šestém kole juniorské ligy získala krnovská děvčata vítězný skalp. To na domácí půdě ve Vítkovicích porazila Havířov těsně 2:1. Na bodový zisk ale navázala poměrně vysoká porážka s Lipníkem. Svěřenkyně trenéra Mikuláše Pethse momentálně bilancují ve středních patrech nejvyšší soutěže, byť ztráta na přední příčky znovu vzrostla.

„Výsledky zatím bohužel nejsou zcela podle našich představ. Náš tým však v této sezoně prochází dramatickou obměnou a do soutěžních zápasů jsou velmi rychle zapojovány nové hráčky,“ vysvětlil krnovský kouč.

Peths ve Vítkovicích stále postrádal oporu zadních řad Michaelu Rajsiglovou, do zápasů rovněž nezasáhl další pilíř základní sestavy, Marta Hučínová. Přesto se na palubovce představilo hned sedmnáct hráček, z toho tři nastoupily ke svým premiérovým utkáním.

Vítězné ambice Orca chovala především v případě prvního zápasu s Havířovem. Ten se totiž stále krčí na chvostu ligové tabulky. Soupeř vsadil spíše na defenzivní taktiku, z protiútoků pak sporadicky hrozila nejlepší hráčka hostů Charlotte Římanová. Vyrovnaný duel se zlomil až v závěru první třetiny, kdy se krnovská děvčata ujala vedení zásluhou Moniky Vrablové.

Hilbertová zářila

Po přestávce ještě zvyšovala Hana Hilbertová, přičemž vedení vydrželo na holích Orky téměř až do konce utkání. Po oddechovém čase domácího družstva však přišla chyba v obraně a havířovská opora Římanová dala snižující brankou výsledku definitivu. „Stejně jako na předchozím turnaji nám vázla kombinace první formace a nebyl jsem s naší hrou příliš spokojen,“ líčil po utkání Mikuláš Peths. „Měli jsme problémy zejména s přechodem do útoku. Jsem ale samozřejmě rád za tři body, přestože musím říct, že jsme mnohdy měli štěstí,“ doplnil.

Ve druhém zápase s Pitbulkami z Lipníku zářila především Hana Hilbertová. Bojovala o každý míček, dřela, dala hattrick, ale na úspěch krnovského celku to bylo málo. Orca držela krok s momentálně třetím týmem soutěže pouze do půle úvodní třetiny. Pak už se o slovo přihlásily florbalistky Lipníku, které zvítězily 7:3.

„Přestože jsme prohráli, byl jsem s naším výkonem mnohem spokojenější. Mnohem lépe nám šel přechod do útoku a dařila se nám kombinační hra,“ pochvaloval si krnovský trenér. „O naší prohře rozhodlo několik individuálních chyb,“ zakončil kouč Mikuláš Peths.

Krnov: Rohová, Belešová - Vrablová, Židková, Nesvadbová, Trunčíková - Kořistková, Theuerová, Hilbertová, Kiculisová, Tyronová, Komárková, Sitová, Maňásková, Kubíková.
Trenér: Peths.
Juniorská liga.