S reálnou nadějí sahali po možném postupu, nakonec však musí krnovští florbalisté strávit nemilou zprávu: na téměř sto procent už v letošní sezoně krajský přebor neopustí. I těm titěrným ambicím zasadily definitivní ránu pod pás dvě nedávné porážky na turnaji v Horní Suché. Českému Těšínu podlehla Orca překvapivě 1:3, s vedoucí a favorizovanou Starou Vsí padli svěřenci trenéra Tomáše Hradila po přestřelce 11:5.

Výsledkem je současná pátá pozice v tabulce a přesně desetibodové manko na lídra soutěže. S takovou ztrátou už mohou Krnovští pomýšlet na postup jen stěží. „Poslední dva nebo tři ligové turnaje jsme byli pokaždé ve stejné situaci. Šance na postup přiživovalo klopýtání favoritů, ale my jsme na to nedokázali zareagovat,“ vysvětlil Hradil.

Ještě na podzim si přitom mnul ruce: Orce patřila první příčka, hrdě kráčela za postupem do Moravskoslezské ligy. Mohla tak napodobit loňský úspěch konkurenčního Bruntálu, jenž už ve vyšší soutěži působí. S nástupem Nového roku však jako by mužstvo, které má ve znaku velrybu, uvízlo na mělčině, v krajské tabulce najednou začalo stagnovat.

Snad kdyby start na předposledním ligovém turnaji proměnili krnovští florbalisté v plný bodový zisk, zůstala by otázka postupu otevřená. V Horní Suché se však opakoval scénář, který je pro Krnov v uplynulých měsících přímo charakteristický: herně má navrch, lépe kombinuje, rozvíjí hru, vše ale bez gólového efektu.

Orcu trápí ofenzíva

To bylo patrné především v úvodním utkání s Českým Těšínem. „Těšín se v posledních ligových kolech herně hodně zvedl. To nás ale neomlouvá. Byl to po všech stránkách náš obvyklý zápas z posledních týdnů,“ přitakával trenér Hradil. „Tvořili jsme hru, soupeř trpělivě bránil na vlastní polovině a pokoušel se o hru na brejky. My jsme se bohužel dokázali gólově prosadit až v úplném závěru utkání,“ připomněl jedinou branku Milana Fajkuse.

Trápí je ofenzíva Krnovští se rozstříleli až ve druhém utkání se Starou Vsí. Naději na skalp jasného favorita Orca přiživovala až do konce druhé třetiny za stavu 3:5. „Výsledek to nebyl až tak špatný vzhledem k síle soupeře,“ přiznal Hradil a ještě poukázal na těžkopádný přechod do útoku. Stará Ves totiž bránila výhradně od své poloviny, často pak sbírala zkažené přihrávky a vyrážela do přečíslení.

Tabulka krajského přeboru florbalu mužů.

„Ve třetí třetině se ale na hráčích naplno projevila frustrace z našich výsledků a těžkopádného střílení branek. Dostali jsme dalších šest gólů, které bych nepřičítal špatné defenzivě, ale spíše psychice,“ doplnil.

Na Orcu doléhá především absence Jaroslava Hlaváčka, nejlepšího klubového střelce, který přestoupil na hostování du druholigového Brna. Podle Hradila však stojí za jarním propadem více faktorů, nicméně přiznal, že góly dvacetiletého kanonýra, jenž si už získal stálé místo v základní sestavě Hattricku, citelně chybí.

„Ano, ofenzíva je náš největší problém. My sice soupeře herně pokaždé přehrajeme, máme i dost střel, ale prostě nedáváme góly. Na posledním turnaji už někteří hráči působili až křečovitým dojmem,“ přiznal krnovský kouč Tomáš Hradil.

FBC Orca Krnov - FBC Český Těšín 1:3 (0:1, 0:0, 1:2); Stará Ves 5:11 (2:3, 1:2, 2:6)
FBC Orca Krnov:
Navrátil - Blaho, Nunvář, Velička, Vaľočík - Hlaváček, Lhoťan, Valočík, Kurečka, Gajdoš, Fajkus. Trenér: Tomáš Hradil.