Florbalisté Orcy Krnov se v letošní sezoně představili naposledy před vlastními fanoušky. Druhý celek divize přivítal v sobotu mužstvo z Telnice, které se pohybuje mezi třetí a čtvrtou pozicí v tabulce, a v neděli pak Spartak Hluk. Pokud si chtěli Krnovští ještě zachovat šanci na celkové vítězství, museli uhrát šest bodů.

Smolná prohra v prodloužení

Telnice nepatří zrovna k oblíbeným protivníkům Orcy. „Jejich styl nám nesedí. Pro nás to je těžší soupeř než třeba vedoucí Horní Suchá. S ní je to vždycky otevřené, s Telnicí nám to nejde," říkal před utkáním hrající kouč Krnova Ondřej Miškov.

A jeho slova se hned v první třetině potvrdila. Domácí působili ospalým dojmem a soupeř si vytvořil více šancí. „Bylo to takové utahané. Některé kluky postihla viróza, já jsem třeba bral antibiotika, takže asi i tohle se na nás podepsalo," pokračoval člen prvního krnovského útoku.

Orca hrála ve třinácté minutě přesilovku, ale místo toho, aby vyloučení protivníka potrestala, sama inkasovala. Ještě před první sirénou utekla Telnice na rozdíl dvou branek.

„Řekli jsme si, že takhle to nejde, to by nám taky mohli pěkně naložit," říkal Miškov. K obratu zavelel brankou Hrbolka. „Ten gól nás hodně nakopl," podotkl útočník Orcy. Za necelou minutu srovnal Jaroslav Hlaváček. Telnice se sice zase dostala do vedení, ale rozjeté Krnováky nezastavila.

Nejprve sice Miškov neproměnil trestné střílení, ale střelec Filip dvěma trefami otočil stav a domácí vedli 4:3. V závěru druhé části byli krátce po sobě vyloučeni Filip s Janem Hlaváčkem. Hosté nabídnutou výhodu dvou hráčů v poli využili na počátku třetího dějství.

„Bránili jsme to oslabení dobře, dařilo se nám držet Telnici mimo střelecké pozice, ale v závěru toho oslabení nám to tam bohužel spadlo," komentoval čtvrtou branku protivníka Ondřej Miškov.

V šestačtyřicáté minutě se už zdálo, že Krnovští vykročili za třemi body. Planý s Jaroslavem Hlaváčkem zajistili vedení Orcy 6:4. O chvilku později se ale Telnice dostala opět na dostřel. „Už jsme si to chtěli v poklidu pohlídat. Míček byl v rohu, Jirka Planý proběhl brankovištěm a rozhodčí nařídil nepochopitelně trestné střílení," kroutil hlavou Ondřej Miškov, který jako kapitán u sudích protestoval, jenže místo nápravy vyfasoval dvě plus deset minut.

Hosté nájezd neproměnili, ale hráli přesilovku pěti proti třem. „Tu jsme sice přežili, ale dvě vteřiny poté, co jsme už byli v pěti, stejně padl vyrovnávací gól," popisoval trenér Krnova a dodával: „Na konci jsme měli jet trestné střílení my. Soupeř sekl Honzu Hlaváčka, když už chtěl střílet do prázdné branky. Byl z toho aspoň trest, tak jsme hráli aspoň přesilovku, ale tu jsme nevyužili," říkal Miškov.

Přesilová hra Krnova přesáhla i do prodloužení a šance ke skórování tam byly. Jenže přišel protiútok Telnice a také rozhodující gól. Hosté brali dva body, Orca jen jeden. „Určitě to bereme jako ztrátu. Byli jsme favorité utkání. Remíza byla asi spravedlivá, ale ten bod navíc měl být na naší straně. Teď už je jasné, že budeme bojovat o druhé a třetí místo," zhodnotil Ondřej Miškov.

FBC Orca Krnov - FK Orel Telnice 6:7 pp (0:2, 4:1, 2:3 0:1)
Branky a asistence: 23. Hrbolka (Filip), 24. Jaroslav Hlaváček, 33. Filip (Jaroslav Hlaváček), 35. Filip (Hrbolka), 46. Planý (Miškov), 47. Jaroslav Hlaváček - 14. Budík (Charvát), 16. Suchomel (Budík), 31. Pazourek (Charvát), 41. Peška (Kozel), 55. Budík (Pazourek), 59. Vespalec (Peška), 63. Charvát (Budík)

Střelecká převaha, ale těsné vítězství

Krnovští nechtěli obě utkání doma prohrát, a tak se do Hluku, svého nedělního soupeře, pustili s vervou. Ve čtvrté minutě zařídili Jan Hlaváček a Filip Orce dvoubrankové vedení. Pak využil Miškov přesilovku a vypadalo to, že Hluk bude brzy zralý na ručník.

„Byl to od začátku úplně jiný zápas než v sobotu. Soupeře jsme jasně přestříleli," povídal Ondřej Miškov. Jenže hráči Hluku se nečekaně zmátořili a dvěma góly se dostali na kontakt. „Kdyby to po první třetině bylo 5:1, nikdo by se nedivil. Jenže jsme nastřelili čtyři tyčky a pak po našich chybách zbytečně inkasovali," pokračoval krnovský střelec.

I když do druhé části nastoupili domácí v oslabení, Miškov dokázal vstřelit čtvrtou branku. Hned za minutu ho napodobil Hrbolka. Jenže přestřelka pokračovala a na řadě byli hosté, kteří snížili na 5:3. V polovině zápasu opět Hrbolka a po něm Filip znovu zařídili navýšení skóre. „Bohužel se nám ten čtyřgólový náskok nepodařilo udržet. Hluk se vždycky dokázal dotáhnout," poznamenal Miškov.

Do druhé sirény už to zase bylo jen 7:5. „Věděli jsme, že ve třetí třetině nás bude ještě čekat těžká práce," říkal hrající trenér domácích. A věděl, o čem mluví. Hned ve třetí minutě vstřelili hráči Hluku kontaktní gól. „Před tou brankou tam byl faul na Jardu Hlaváčka. Když jsme pak inkasovali, tak se Jarda rozčílil a rozhodčí ho vyloučil na dvě plus deset," uváděl Ondřej Miškov.

Ten v oslabení utekl, protivník ho fauloval a Krnov dostal možnost trestného střílení. Sám postižený ho ale neproměnil, ale aspoň tím zařídil vyloučení soupeře. Ke konci měli ještě hostující florbalisté velkou šanci na vyrovnání, ale spoluhráče podržel gólman Baran.

„Ještě jsme se o výsledek strachovali. Naštěstí to dobře dopadlo a získali jsme tři body. Té výhry si hodně cením, měli jsme totiž obrovskou smůlu v koncovce. Mělo to skončit tak 8:3 nebo 10:4, přestříleli jsme je, ale Hluk měl dost štěstí," hodnotil duel Ondřej Miškov.

Se čtyřmi body za víkend byl nakonec krnovský kouč spokojený. „Teď, s ohledem i na ostatní výsledky, ty čtyři body beru, ale před víkendem jsme chtěli samozřejmě víc. Už teď máme jisté třetí místo, ale chceme skončit druzí. Za čtrnáct dní v Přerově musíme uhrát alespoň dva body a měli bychom mít druhou příčku jistou," uzavřel Miškov.

FBC Orca Krnov - FBK Spartak Hluk 7:6 (3:2, 4:3, 0:1)
Branky a asistence: 4. Jan Hlaváček (Planý), 4. Filip (Filip Fňukal), 5. Miškov (Jan Hlaváček), 21. Miškov, 22. Hrbolka, 34. Hrbolka (Valočík), 35. Filip (Filip Fňukal) - 8. Kovařík (Tuhý), 17. Rochovanský (Blizňák), 23. Šimíček (Kovář), 37. Šimíček (Petlan), 39. Šimíček (Kovář), 54. Blizňák (Kotrla)
FBC Orca Krnov: Baran - Jaroslav Hlaváček, Lhoťan, Filip Fňukal, Valočík - Miškov, Planý, Jan Hlaváček - Hrbolka, Filip, Blaho - Dominik Fňukal, Zakopčan. Trenér: Ondřej Miškov