Florbalová sezona se pomalu ale jistě blíží. Než se rozhoří boje v mistrovských soutěžích, odstartuje už tradičně dříve Pohár České pojišťovny. Stejně jako v minulých letech jsou do něj přihlášeni i florbalisté Orcy Krnov.

Letos poprvé, jelikož hrají čtvrtou nejvyšší soutěž, divizi, mohli být mezi nasazenými týmy až do druhého kola. „To jsme odmítli. Chtěli jsme začínat jako každý rok v základní skupině. Hrajeme tam čtyři utkání, což bereme jako hodně kvalitní přípravu na sezonu," osvětlil hrající trenér krnovských mužů Ondřej Miškov.

NEJVĚTŠÍM SOUPEŘEM JSOU DOMÁCÍ

Právě základní skupina čeká na Krnováky už tento víkend, kdy odjíždějí do Holešova. Dnes se utkají s celky Snipers Slavičín a Holešovem, v neděli se jim do cesty postaví nejprve Sokol Frenštát a poté i Beerboys Libina.

„Nejvíce známe určitě Holešov, ten s námi hraje divizi. Co jsme s nimi hráli, tak vždycky to byl dvojciferný výsledek," usmíval se Ondřej Miškov a pokračoval: „Jsou hodně běhaví, vytvoří si dost šancí, ale koncovka není jejich silná stránka. Samozřejmě jsem nesledoval, jestli třeba přes léto neposílili."

Protivník ze Slavičína, stejně jako další dvě mužstva už hrají nižší soutěže. „Slavičín je o jednu nebo dvě soutěže níž než my. O nich vlastně nic nevíme, jen to, že tam mají mladší ročníky," uvedl krnovský kouč.

Frenštát zažívá florbalový boom, jeho mládežnickým týmům se velice daří, což se pomalu odráží i v mužích. „Hráli jsme s nimi první kolo poháru loni. Už tam zapojili svoje mládežníky, tak uvidíme, co to přinese. Jsou takoví nadšení, ale takticky na tom nejsou nejlépe," zhodnotil dalšího soupeře trenér a útočník v jedné osobě.

Posledním sokem je nepříjemná Libina. „To bude asi vyhrocené utkání, jsou takoví dost divocí," usmál se Ondřej Miškov a dodával: „Ale zase na druhou stranu s nimi hrajeme až druhý den, čtvrtý zápas, tak to už by mohli fyzicky trochu odpadnout a nebudou tak houževnatí."

Hráči krnovské Orcy jsou jednoznačným favoritem základní skupiny. „Určitě bychom měli skupinu s přehledem vyhrát. Samozřejmě nesmíme nikoho podcenit. Pohár je v tomhle nevyzpytatelný, týmy z nižších soutěží se vždycky na favority chtějí vytáhnout a dost často se to i daří. My se taky vždycky chceme vytáhnout v dalších kolech na silnější mužstva," doplnil hned kouč Krnova.

V SESTAVĚ BUDOU ZMĚNY

Po Czech Openu, kam nejela úplně nejsilnější sestava, přece jen dozná složení mužstva Orcy určitých změn. „V Praze nám několik lidí chybělo. Vypadli jsme docela brzy, z toho jsme byli zklamaní. Tedy aspoň já určitě," říkal Ondřej Miškov a pokračoval: „Sestavu doplníme, chtěli bychom vyzkoušet některé hráče pro sezonu a vypilovat složení jednotlivých pětek. I když kompletní nebudeme. Určitě bude chybět Honza Hlaváček, ale toho není třeba zkoušet."

Na celý program základní skupiny nebude ani hrající šéftrenér klubu Štěpán Lhoťan. „Bude jen v sobotu. Je to čerstvý otec, tak má trochu úlevu," smál se jeho spoluhráč. Zato by se opět měli objevit mladíci David Musil s Janem Šulavíkem.

„Jsou to ročníky 1999, takže ještě junioři, ale ukázali, že by na to mohli mít i mezi muži. David, to je v útoku ještě taková neřízená střela, ale postupem času, pokud vydrží, ty zkušenosti získá. Honza je obránce, ale použitelný taky v útoku. U něj to vypadá možná i na základní sestavu," představil nadějné juniory Ondřej Miškov.

NOVÝ MUŽ V BRANCE

Také v brance přijde jedna změna, René Frydrycha nahradí Ondřej Láryš. „Zůstává nám Milan Baran, který bude v sezoně jednička. Renda Frydrych pracuje v Praze a je hodně vytížený. Ale mladý Ondra Láryš vypadá hodně dobře.

Chceme ho teď vyzkoušet v zápasech mužů. Během sezony určitě něco odchytá, i když jeho hlavní úkoly budou v juniorce," objasnil situaci v krnovském brankovišti trenér. Z mladých by měli dostat šanci ještě Kovařík se Svobodou.

„Jenže Svoboda jde na školu do Brna, tak je otázka, jak to bude stíhat," podotkl hrající kouč a dodal: „Otazník je i nad Jardou Hlaváčkem, který je hodně pracovně vytížený mimo Krnov."

Krnovští florbalisté by se přes první kolo poháru měli bez problémů dostat, z pětičlenné skupiny postupují hned tři celky. „Ve druhém kole už se pak můžeme těšit na atraktivnějšího soupeře, možná i z vyšší soutěže," uzavřel krnovský trenér Ondřej Miškov.

1. kolo Poháru České pojišťovny

sobota 27. srpna
10.00 SK Snipers Slavičín - FBC Orca Krnov
14.30 FBC Orca Krnov - FbC Holešov

neděle 28. srpna
11.30 FBC Orca Krnov - TJ Sokol Frenštát p.R.
16.00 FBC Beerboys Libina - FBC Orca Krnov
(základní skupinu odehraje Orca Krnov ve sportovní hale v Holešově)