Druhá porážka v sezoně

Orca přijela na hřiště soupeře viditelně unavená z cesty. „Už rozcvička nebyla tak dynamická, nemohli jsme se rozhýbat," říkal kouč Krnova Ondřej Miškov. A špatný byl i její vstup do zápasu. Krnovští se ještě ani nerozkoukali a už prohrávali 3:0.

Pak sice Planý využil přesilovku, ale i zbytek třetiny patřil domácím. Dalšími třemi góly navýšili vedení, Orce se povedlo jen mírně snížit. „Dělali jsme hloupé individuální chyby, hned třikrát jsme jim sami namazali. Rozdíl byl v tom, že my jsme neproměňovali šance, Telnice ano. A jak se později ukázalo, ta první třetina rozhodla," povídal hrající trenér Miškov.

Po první přestávce Krnov hru hodně zlepšil. „V kabině byla pořádná sprška. Museli jsme něco změnit. Stáhli jsme hru na jedenáct lidí. Na juniorech bylo vidět, že už mají z rána dva zápasy za juniorku v nohách," uváděl útočník první krnovské řady.

Hosté na Telnici vletěli, ale snížení nepřišlo. Naopak domácí zvýšili náskok. Orca se pustila do soupeře ještě agresivněji a přišly dva góly v domácí síti. Blýskl se i gólman Baran, který zlikvidoval trestné střílení. Stav 7:4 před třetí částí dával ještě naději na úspěch.

„Byli jsme mírně lepší, ale co se nestalo. Zase přišly zbytečné chyby a fauly. I tak jsme stáhli vedení soupeře na dva góly," vykládal Miškov. Bohužel za stavu 9:7 došlo k souboji v brankovišti a protihráč spadl na krnovského gólmana Barana. Ten byl viditelně otřesený, ale pokračoval v utkání. Brzy však dostal dva góly a střídal.

„Milanovi se pořád točila hlava. A jelikož jsme přijeli jen s jedním brankářem, musel do brány hráč," popisoval situaci Ondřej Miškov a pokračoval: „Volba padla na Filipa Fňukala, který si občas obleče výstroj i na tréninku. A gól už nedostal, dokonce vychytal nájezd dva na nulu," usmíval se. Krnov už ale ztrátu nestáhl.

„Telnice byla florbalovější. Byli to mladí běhaví kluci, nepříjemní v obraně. Vyhrát jsme si nezasloužili," hodnotil hrající kouč.

FK Orel Telnice - FBC Orca Krnov 11:7 (6:2, 1:2, 4:3)
Branky Krnova: 12. Planý (Jan Hlaváček), 16. Jaroslav Hlaváček, 24. Filip (Filip Fňukal), 40. Miškov (Planý), 44. Lhoťan (Miškov), 46. Jaroslav Hlaváček (Miškov), 49. Hrbolka (Jaromír Filip)

Vítězná přestřelka s Hlukem

Vedoucí Hluk v sobotu podlehl Šumperku, tak chtěl z víkendu urvat aspoň tři body. „My jsme si říkali, že další prohru v řadě už dopustit nemůžeme. Milan Baran chytat nemohl, tak za námi přijel Renda Frydrych, který v sobotu chytal za béčko," povídal Ondřej Miškov.

Domácí se sice dostali do vedení, ale Orca dvěma rychlými góly otočila. Pak dostali hosté možnost pětiminutové přesilovky, ale ta vyšla naprázdno. „Měli jsme šancí tak na tři góly, ale místo toho po přesilovce Hluk srovnal," kroutil hlavou trenér hostí. Naštěstí ještě před první sirénou Orca opět odskočila. .

Druhá třetina přinesla hned sedm branek. „Mladí se necítili, tak jsme to stáhli na dvě lajny," říkal Miškov. Hluk srovnal, ale Krnov zabral a dostal se až do třígólového trháku. „To nás trochu uklidnilo. A jak se ukázalo ve třetí třetině, trochu i ukolébalo," usmál se kouč.

Brankostroj ještě nebyl u konce. Hluk se hned z kraje poslední části dotáhl na kontakt a začala přetahovaná o každý gól. Minutu a půl před koncem svítil na ukazateli stav 9:10 a domácí florbalista se nechal hloupě vyloučit, vyfasoval i osobní trest.

„Docela jsme ten závěr drželi. Až v posledních deseti vteřinách byl u nás v brankovišti závar. Domácí dokonce chtěli trestné střílení. Vůbec celé utkání vyvíjeli pořád tlak na rozhodčí. Ti to ale ustáli," popisoval závěrečné chvíle vítězného duelu Ondřej Miškov.

„Zaslouženě jsme vyhráli. Ale byl to zápas, který měl být rozhodnutý daleko dřív. Dopouštěli jsme se zbytečných chyba faulů. A taky jsme dostali za celý víkend hrozně moc gólů. Musím ale říct, že to rozhodně nebyla chyba gólmanů," rozebíral víkend Ondřej Miškov a pokračoval:

„Za deset dní hrajeme doma a budeme muset řešit brankářský rébus. Milan Baran dostal krunýř a do utkání v pořádku nebude. Asi to bude všechno na navrátilci René Frydrychovi," uzavřel trenér Orcy Krnov.

FBK Spartak Hluk - FBC Orca Krnov 9:10 (2:3, 2:4, 5:3)
Branky Krnova: 8. Jan Hlaváček (Jaroslav Hlaváček), 10. Miškov (Jaroslav Hlaváček), 18. Jaroslav Hlaváček (Miškov), 25. Jan Hlaváček (Jaroslav Hlaváček), 27. Jaroslav Hlaváček (Zakopčan), 28. Jan Hlaváček (Miškov), 36. Miškov, 46. Filip (Jan Hlaváček), 51. Filip (Jan Hlaváček), 57. Filip (Blaho)
Orca Krnov: Baran (Telnice), Frydrych (Hluk) - Planý, Lhoťan, Valočík, Filip Fňukal - Jan Hlaváček, Miškov, Jaroslav Hlaváček - Blaho, Filip, Hrbolka - Zakopčan, Dominik Fňukal, Holiš. Trenér: Ondřej Miškov