Nová sportovní hala ZŠ na Janáčkově náměstí vytvořila hráčům Orcy vskutku domácí prostředí. „Po dlouhé době opět doma. Všichni jsme se už moc těšili na domácí publikum. Čekal nás hodně těžký dvojzápas. Staré známé Vosy ze Staré Vsi a hlavně doposavad neporažený Prostějov. Takže se dalo čekat drama," povídal hrající trenér Orcy Štěpán Lhoťan.

Přestřelka a vítězství domácích

Týmu Staré Vsi patřilo umístění v půlce tabulky, ale vždy jsou velmi nevyzpytatelným protivníkem. Pro rozjetou Orcu Krnov však tento soupeř neměl být překážkou. „Na Vosy jsme si věřili, i když samozřejmě víme o jejich síle," podotkl Lhoťan. Už v první části se domácí ujali vedení 3:1, když dokázali proměnit i dvě přesilové hry.

„Vsadili jsme na precizní obranu a rychlé brejky, které jsme zakončovali co možná nejjednodušeji. Naštěstí jsme šli do vedení, to se proti Staré Vsi hraje o mnoho lépe. Když vedou, tak to zabetonují a hra je hodně nepříjemná," popisoval krnovský kouč. Po dvou třetinách už vedli Krnovští pohodlně 8:3.

V poslední patnáctiminutovce se s brankami roztrhl pytel, padlo jich hned osm. „Zápas se musel určitě líbit, padla spousta gólů. Pravda, měli jsme na kontě i dost odražených, s tím nejsme moc spokojení," vykládal Štěpán Lhoťan a pokračoval: „Ve třetí třetině jsme polevili v koncentraci, tak nějak už jsme podvědomě šetřili síly na další zápas. Náš gólman Míla Baran z toho moc radosti neměl, ale utkání jsme zvládli ve slušném stylu."

FBC Orca Krnov - TJ Stará Ves n/O Vosy 12:7 (3:1, 5:2, 4:4)
Branky a asistence Krnova: 3. Jan Hlaváček (Miškov), 11. Lhoťan (Planý), 15. Lhoťan (Miškov), 16. Planý (Jan Hlaváček), 21. Jaroslav Hlaváček (Jan Hlaváček), 24. Planý (Lhoťan), 28. Miškov (Jaroslav Hlaváček), 29. Jan Hlaváček (Miškov), 32. Hrbolka (Blaho), 35. Miškov (Planý), 37. Jan Hlaváček (Planý), 44. Krvač (Blaho)

SK K2 Sportcentrum Prostějov - FBC Orca Krnov 4:5

Hubená výhra s cenou zlata

Protivník z Prostějova, to byla docela jiná káva. „Než jsme stačili vychladnout, už nás čekal běhavý a technicky vyspělý Prostějov. Naší menší nevýhodou bylo, že jsme měli v nohách už jeden zápas a Prostějov hrál svůj první," uvedl Štěpán Lhoťan, a hned dodal: „Ale co, nás hnalo přes sto padesát našich fantastických diváků," usmíval se.

Krnovské potkala nepříjemnost hned při rozcvičce, kdy se zranil střelec Jaromír Filip, během první třetiny pak ještě musel odstoupit pro zranění Jan Hlaváček. „Do zápasu jsme šli s dvanácti hráči, ale dohrát nás muselo jen deset, což byl velký záběr," říkal kouč Orcy Krnov.

SK K2 Sportcentrum Prostějov - FBC Orca Krnov 4:5Domácí florbalisté rychle vedli, když využili přesilovku pět na tři. Potom ale Hanáci utkání dvěma góly otočili. Jenže do první sirény se do vedení opět vrátila Orca. Od té doby Krnovští tahali za delší konec a Prostějov už jen dotahoval. „Zápas to byl hodně vyrovnaný, rozhodovaly maličkosti," rozebíral střetnutí Lhoťan a dodával: „My jsme fantasticky zvládli hru v oslabení, a to bylo asi rozhodující. V poslední třetině už jsme dřeli na krev, ale díky obrovské vůli jsme to o ten jeden gól urvali," radoval se kouč.

Díky tomuto vítězství s klopýtnutím vedoucího Jeseníku se v tabulce druhý Krnov dotáhl až na rozdíl pěti bodů. Navíc má dvě utkání k dobru, takže postupová cesta je prozatím dobře vyšlápnutá. „Všichni zaslouží uznání a velký dík. Děkujeme i divákům, že si našli cestu do haly. Odezva byla zatím taková, že všichni odcházeli spokojení a určitě se vrátí," podotkl na závěr trenér.

SK K2 Sportcentrum Prostějov - FBC Orca Krnov 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)
Branky a asistence Krnova: 3. Jaroslav Hlaváček (Jan Hlaváček), 11. Jaroslav Hlaváček, 11. Planý (Jan Hlaváček), 19. Krvač (Miškov), 34. Krvač (Miškov)
FBC Orca Krnov: Baran (Stará Ves), Frydrych (Prostějov) - Lhoťan, Fňukal, Planý, Jan Hlaváček, Vaľočík, Jaroslav Hlaváček, Miškov, Filip, Hrbolka, Krvač, Zakopčan, Blaho. Trenér: Štěpán Lhoťan