První duel proti orlovským Orlům byl pro Krnov nadmíru důležitý, jelikož se jednalo o souseda v tabulce. Hosté však utkání zvládli velice dobře. V první třetině vstřelili jeden gól, v té následující pak pět dalších a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

„Šlo o nepříjemného soupeře, který hraje na specifickém povrchu. V průběhu druhé části jsme však odskočili až na 6:1 a vytvořili si potřebný náskok. V poslední třetině jsme se i s ohledem na nedělní duel s Frýdkem trochu šetřili. I proto domácí korigovali na konečných 4:8,“ vysvětloval hrající trenér Orcy Štěpán Lhoťan.

Jestliže v minulých kolech Krnov doplatil na nepovedené začátky, na frýdecké palubovce od úvodních minut doslova dominoval. Krnovští se prosadili celkem čtyřikrát, a když další tři branky přidali i ve druhé třetině, chyběl k další výhře jen kousek.

„Oba zápasy si byly podobné. V první části nás skvěle podržel gólman. Frýdečtí florbalisté se dvakrát osamoceni nacházeli před prázdnou branou. Čekali jsme, že domácí budou za nepříznivého stavu kousat, ale nestalo se,“ pokračoval kouč Orcy a na závěr pochválil elitního krnovského střelce Jaromíra Filipa, jenž o víkendu dosáhl na nevídané zápisy.

Proti Orlové skóroval hned pětkrát, v utkání ve Frýdku zkompletoval hattrick a navrch přidal ještě jednu gólovou asistenci: „Je to už taková ohraná písnička. Jarda je náš kanonýr a skvělý střelec. Samozřejmě k tomu přispívají i spoluhráči, kteří mu připravují pozice, z nichž se prosazuje.“

1. FBK Eagles Orlová – FBC Orca Krnov 4:8 (0:1, 1:5, 3:2)
Branky a asistence Krnova: 14. Filip (Planý), 22. Hlaváček (Miškov), 27. Filip (Planý), 36. Filip (Janáč), 37. Filip (Miškov), 37. Filip (Hrbolka), 57. Miškov, 60. Miškov (Planý). Rozhodčí: Vybíhal – Molek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 32
Krnov: Chrást (Láryš) – Zakopčan, Juřina – Filip, Planý, Musil, Janáč, Šulavík, Miškov, Lhoťan, Hrbolka, Hlaváček

FBC Kovo KM Frýdek-Místek – FBC Orca Krnov 4:9 (0:4, 2:3, 2:2)
Branky a asistence Krnova: 8. Hrbolka (Miškov), 9. Filip (Miškov), 11. Janáč (Šulavík), 20. Miškov (Hrbolka), 31. Hlaváček (Šulavík), 35. Miškov (Filip), 39. Musil (Chrást), 42. Filip (Planý), 53. Filip (Planý). Rozhodčí: Byrtus – Kopřiva. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 13
Krnov: Chrást – Zakopčan – Filip, Planý, Musil, Janáč, Šulavík, Pavlica, Miškov, Lhoťan, Hrbolka, Hlaváček