Florbalisty Orcy Krnov čekalo o víkendu důležité dvojutkání, v Brušperku si totiž mohli už s předstihem zajistit vítězství v Moravskoslezské lize (pátá nejvyšší soutěž) a tím i postup do 3. ligy. Podmínkou ovšem bylo v zápasech s béčkem Frýdku -Místku i s nebezpečnými Vosami ze Staré Vsi zvítězit.

„Do Brušperku jsme jeli s jasným cílem urvat titul," říkal rozhodně hrající kouč Orcy Štěpán Lhoťan a pokračoval: „Šest bodů, to je jediné, co nás zajímalo. Všichni jsme se na zápasy hrozně těšili, ale bylo znát, že to nebudou obyčejná utkání. Každý věděl, o co hrajeme. Prioritní byl pro nás zápas s Vosami, protože ty nás mohly ještě ohrozit. A to se trochu projevilo v 1. utkání."

Nervózní výkon, ale vítězství

Frýdečtí přijeli k utkání posílení o tři hráče A-týmu. „Áčko už má po sezoně, a tak si jeli zahrát," uvedl Lhoťan. Hra Krnova od počátku nebyla ideální, přesto se Orca dostala do vedení nejprve 2:0 a pak i 3:1. „Jenže potom jsme zapnuli nějaký úsporný režim a přestali hrát. Taky proto jsme druhou třetinu prohráli 0:1," popisoval dění na palubovce trenér a pokračoval: „O přestávce proběhlo pár slovíček a začali jsme zase trošku hrát."

Ani poslední dějství nebylo to pravé ořechové, ale na protivníka to stačilo. „Bylo vidět, že jsme nebyli plně soustředění. Od druhé třetiny už jsme byli myšlenkami v dalším zápase. Ale tři body se povedlo uhrát, což bylo nejdůležitější," usmál se Lhoťan.

FBC Frýdek Místek B - FBC ORCA Krnov 3:8 (1:3, 1:0, 1:5)
Branky Krnova: Filip 3 (Blaho, Miškov, Hrbolka), Vaľočík (Hrbolka), Hrbolka (Vaľočík), Miškov (Krvač), Lhoťan (Filip), Planý

Vyrovnaný boj o titul

Zápas sezony, to byl duel proti Vosám. „Výhra by nám zaručila titul, a to samozřejmě věděl i soupeř. Pokud chtěl udržet naději na první místo, tak nás musel porazit," uvedl k důležitému střetnutí Štěpán Lhoťan.

Utkání se sice rozjelo ve velkém tempu, ale branky nepadaly. „Šlo vidět, že jde o hodně, a tak si oba celky zakládaly na pevné obraně," popisoval krnovský kouč. V prostřední části Orca inkasovala jako první, což se jí moc nestává. „Byl to zvláštní gól. Míček se odrazil od tyčky, rozhodčí chvíli váhal, pak to uznal. Nikdo nevěděl, co se děje, ani soupeř. Potom sudí oznámil všem, že to byl gól," objasnil situaci kolem prvního gólu Lhoťan.

Krnovské vrátila do hry přesilovka. „Pro nás to byla nepříjemná situace, ale bohužel i to se může stát. Naštěstí jsme přesilovku bombou pod břevno využili a ve třetí třetině odskočili na 3:1," komentoval dramatický průběh hrající trenér a dodával: „Soupeř sice korigoval na 3:2, ale hned po gólu jsme měli možnost trestného střílení a Ondra Miškov jako zkušený hráč nájezd proměnil a uklidnil tak celý tým."

V závěru se ale Krnováci museli bránit tlaku soupeře, který se odhodlal i k power play, která byla ještě posílena krnovským vyloučením. Třiatřicet sekund před sirénou se mu dokonce podařilo vstřelit kontaktní branku.

„Poslední půlminuta byla ještě zajímavá, ale dá se říct, že jsme to uhráli dobře. Útočníci to uhráli v rohu soupeře. Pět vteřin před koncem soupeř ještě vystřelil, ale to Renda Frydrych chytil a mohla propuknou oslava," smál se Štěpán Lhoťan. „Poděkování patří všem fanouškům, co za námi dojeli do Brušperku a mohli si tak si užít pocitu vítězství. Zároveň bych chtěl pozvat všechny na poslední turnaj, který se bude hrát v Krnově v sobotu 5. dubna, a to od 13.00 a 15.40," pozval příznivce na poslední kolo MS ligy Lhoťan.

TJ Stará Ves n/O Vosy - FBC ORCA Krnov 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Branky Krnova: Filip (Miškov), Blaho (Filip), Hrbolka (Vrchovský), Miškov
Orca Krnov: Frydrych - Fňukal, Lhoťan, Krvač, Planý, Miškov, Vrchovský, Vaľočík, Blaho, Filip, Hrbolka, Zakopčan