PROKLETÉ NÁJEZDY

V sobotu nastoupili Krnovští proti nebezpečnému Šumperku. Stále chyběli Hlaváčkové a Dominik Fňukal, zraněný hrající trenér Miškov nastupoval jen sporadicky. V sestavě se však už objevil ještě nedoléčený Zakopčan. „Museli jsme tu sestavu trochu přeskupit. Jsem rád, že Tomáš Zakopčan se kousl a nastoupil," říkal kouč Ondřej Miškov.

A Krnov nezačal vůbec špatně. „Byli jsme lepší na míčku, dostali jsme soupeře pod tlak," podotkl domácí trenér. Ještě neuběhla ani čtvrthodiny hra a Krnov vedl po brankách Blaha a Zakopčana 2:0. Jenže hosté se nevzdali a v rozmezí necelé minuty dokázali vyrovnat.

Těsně před koncem první třetiny přece jen opět strhl vedení na stranu Orcy Krvač. „Nás to jejich vyrovnání vůbec nepoložilo, spíše naopak. Měli jsme tolik šancí, že to mělo být rozhodně víc než jen 3:2," povídal Ondřej Miškov.

Ve druhé části přišla tahanice o výsledek. Hra se vyrovnala. Hosté nejprve opět dorovnali stav, ale po ráně Filipa si jej Krnovští vzali zpět. V polovině utkání však Šumperk využil jednu ze svých šancí, když proměnil přesilovku a bylo to 4:4. „Vůbec se nám nedařilo v zakončení," krčil rameny Miškov.

„Před třetí třetinou jsme si řekli, že to teď musíme urvat. Herně na to máme, jen musíme dávat šance," říkal domácí kouč. Krnov znovu vedl, když se trefil Filip, jenže deset minut před koncem využili hosté další přesilovou hru, 5:5. „Jedním z rozhodujících okamžiků byla naše přesilovka za stavu 5:5. Měli jsme tam dvě gólovky," posteskl si hrající trenér Krnova.

Prodloužení přineslo spíše opatrný florbal a branka nepadla. Rozhodovaly nájezdy. „Ty nám většinou jdou, jenže tentokrát první dva naši hráči nedali, jejich oba ano a bylo po zápase," komentoval rozhodující fázi utkání Miškov a dodal: „Je to ztráta, to bez debat. Z hlediska vývoje byla remíza po základní hrací době spravedlivá, ale ten druhý bod jsme si přece jen trochu více zasloužili my. Jenže ho nemáme."

FBC Orca Krnov - FBC Asper Šumperk 5:6 sn (3:2, 1:2, 1:1 0:0)
Branky: 10. Blaho (Hrbolka), 14. Zakopčan (Planý), 19. Krvač (Baránek), 27. Filip (Hrbolka), 46. Filip (Planý) - 15. Šíma (Mrázek), 16. Trávníček (Mrázek), 26. Mrázek (Jáně), 31. Šíma (Zapletal), 49. Dohnal (Paloušek), rozhodující nájezd Paloušek

NEČEKANÁ PORÁŽKA

Hned druhý den přivítali Krnováci dalšího protivníka, celek Uničova. Hosté patřili v loňské sezoně spíše do spodních pater tabulky. Jenže už před úvodním buly přišla komplikace. „Zranil se Honza Šulavík, takže nemohl nastoupit. Já jsem si taky obnovil zranění, tak jsem ani nepřevlékal do dresu," uváděl trenér Ondřej Miškov. Do branky Orcy se místo Barana postavil mladý Ondřej Láryš.

První třetina Krnovským vůbec nevyšla. I když byli aktivní, posílali jednu ránu na branku Uničova za druhou, tak skóre rostlo na straně hostí. Na úvodní branku Uničova ještě odpověděl Filip, ale hostující florbalisté pak přidali do první sirény ještě dva údery.

„My jsme se tlačili do útoku, oni pozorně bránili a hráli vyloženě na brejky. A ty jim vycházely," komentoval dění krnovský trenér a dodal: „Říkali jsme si před druhou třetinou, ať nám hlavně neutečou na větší rozdíl, ani to se nepovedlo."

Hned v první minutě prostřední části hosté zvýšili, 1:4. Pak se ale Orca konečně probudila a začala soupeře mačkat. A domácí konečně proměňovali i šance. „Byl to ten náš klasický válec," usmíval se Miškov a pokračoval: „Stáhli jsme hru na dvě lajny a dostali Uničov pod velký tlak."

Dvakrát se během druhé části trefil Filip, po jedné brance přidali Lhoťan, Krvač a Hrbolka a Krnov najednou vedl 6:5. „Už to vypadalo, že to bude dobré. Dostali jsme se do tempa, vyhrabali jsme se z toho bahna. Jenže třetí třetina byly hrozná."

Ve třetím dějství opět přišla přetahovaná. Uničov vyrovnal, Lhoťan navýšil. Pak hosté nevyužili trestné střílení, následnou přesilovku už ale ano, 7:7. „Začali jsme dělat individuální chyby a Uničov nás za to potrestal, jak jinak než z brejků. A dostal se do trháku," popisoval dění na hřišti Ondřej Miškov.

Od té doby měl Uničov navrch. Krnováci dokázali jen jednou snížit na rozdíl jedné branky Filipem Fňukalem. Pokus o power play taky nevyšel. Filip sice jeden gól vstřelil, ale Uničovští trefili prázdnou síť dvakrát. Orca si tak připsala porážku 9:12.

„Ke konci už to byl zmar, přišlo mi, že kluci nevěří, že bychom to dokázali aspoň srovnat a dotáhnout do prodloužení. Rozhodující moment přišel za stavu 7:6 pro nás. To jsme měli hru uklidnit, více se vrhnout do obrany a podržet míček. Místo toho jsme povolili soupeři rychle vyrovnat," rozebíral zápas Ondřej Miškov a pokračoval:

„Uničov jsme hodně přestříleli, pořád si stojím za tím, že jsme byli lepší, ale oni měli opravdu smrtící protiútoky."

S jedním bodem z dvojutkání nemohl být hrající kouč Orcy Krnov spokojený. „S pěti body bych byl. Kdybychom porazili Šumperk v prodloužení nebo na nájezdy a pak Uničov, bylo by to dobré. Takhle panuje nespokojenost. Herně to špatné až tak nebylo, ale hraje se na body a ty si odvezl soupeř," uzavřel Ondřej Miškov.

FBC Orca Krnov - FBC ZŠ Uničov 9:12 (1:3, 5:2, 3:7)
Branky: 4. Filip (Hrbolka), 27. Filip (Blaho), 28. Filip (Hrbolka), 38. Lhoťan (Filip Fňukal), 39. Krvač (Zakopčan), 39. Hrbolka (Filip), 45. Lhoťan (Filip Fňukal), 53. Filip Fňukal (Hrbolka), 57. Filip - 2. Galetka (Jemelka), 10. Galetka (Dufek), 13. Veselík (Charvát), 21. Jemelka (Šalda), 36. Galetka (Jemelka), 43. Dufek (Šincl), 45. Šincl (Veselík), 48. Veselík (Dufek), 52. Veselík (Macho), 56. Šalda (Jemelka), 58. Dufek, 60. Dufek
FBC Orca Krnov: Baran (Šumperk), Láryš (Uničov) - Šulavík, Planý, Filip Fňukal, Valočík, Jiří Matušínský - Lhoťan, Krvač, Zakopčan - Hrbolka, Filip, Blaho - David Matišínský, Baránek, Musil - Miškov. Trenér: Ondřej Miškov