Krnovští florbalisté odehráli předposlední ligový turnaj (dva zápasy) letošního ročníku a protivníci byli nadmíru silní. „Čekalo nás nejtěžší dvojutkání sezony. Hráli jsme proti Rožnovu a Vosám. Všechny tréninkové jednotky směřovaly právě k těmto zápasům. Chtěl jsem tým připravit na tyto zápasy co nejlépe, protože jsem věděl, že budou velmi důležité," uvedl hrající kouč Krnova Štěpán Lhoťan.

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm B - FBC Orca Krnov 5:7 (2:3, 3:1, 0:3)

Rožnovské béčko před utkáním s Krnovem vedlo tabulku, i když má odehráno o dvě utkání méně. „Věděli jsme, že přijedou v plné sestavě a bude to těžký zápas. Rožnov přijel i se dvěma posilami z druholigového A-týmu, jednou z nich byl i jejich nejlepší střelec," nastínil sílu protivníka krnovský trenér a doplnil: „Abychom si zachovali alespoň nějakou šanci na první místo, museli jsme vyhrát."

Úvod utkání ale patřil Rožnovu, který se dvěma trefami dostal do vedení 2:0. „Ale my jsme nehráli vůbec špatně, pořád jsem nabádal kluky k aktivitě," popisoval Lhoťan. Ještě do konce první třetiny se Orce podařilo vývoj otočit na 3:2 ve svůj prospěch.

Utkání plné zvratů pokračovalo i po první přestávce. Rožnovští se radovali hned ve třech případech, zatímco Krnov jen jednou. Valaši se tedy opět dostali do vedení. „Zápas to byl fyzicky hrozně náročný, nasazení obou týmu bylo obrovské, ale všem se musel líbit," řekl dále Štěpán Lhoťan. Závěrečné dějství se ale Krnovský povedlo. „Kluci hráli super, každé střídaní šli na krev," usmíval se kouč Krnova.

Čtyři minuty před koncem se trefil nejproduktivnější hráč ligy Ondřej Miškov, Orca Krnov otočila na 6:5. „Rožnov to ale nezabalil a šel do totální ofenzivy. Naše obrana blokovalo, co šlo. Nakonec šli do power-play. Ale vteřinu před koncem dal Jarda Filip rozhodující gól," popisoval hektický závěr Lhoťan a dodával: „Úsměvné je, že minulý zápas proti Rožnovu vyrovnal Adam Gajdoš vteřinu před koncem na 4:4. A teď vteřinu před koncem definitivně rozhodl Jarda Filip."

Branky Krnova: Miškov 2 (Blaho, Kondrát), Kondrát (Lhoťan, Filip), Krvač (Filip), Hrbolka (Krvač), Filip (Miškov)

FBC Orca Krnov – TJ Stará Ves Vosy 8:3 (3:2, 3:0, 2:1)

Druhým protivníkem byly třetí Vosy ze Staré Vsi. „Jestli jsme se chtěli dostat do čela tabulky, tak jsme museli potvrdit tři body i proti Vosám," rozebíral Štěpán Lhoťan. V minulém vzájemném utkání uštědřila Stará Ves Krnovu lekci z produktivity. Tentokrát to však byl naprosto jiný zápas. Vosy chtěly využít svou osvědčenou taktiku, z pevného obranného bloku vyrážet do brejků.

„Soupeř nenapadal a zalezl na vlastní půlku. To je klasické pojetí hry Vos, bránit vlastní půlku a využívat chyb soupeře," uvedl ke hře soupeře krnovský trenér a pokračoval: „Založení útoku taky nemají nějak složité. Nahazují míčky na svoje obrovské útočníky a ti využívají jak svojí váhy, tak výšky. Ale na to vše jsme byli připraveni," dodával. Vosy kladly odpor jen první třetinu, pak už jim jakoby došly síly.

„V zápasech s nimi to je tak, že jakmile se dostanou do vedení, je velice těžké utkání otočit. Z toho jsme se poučili a tentokrát jsme to byli my, kdo se dostal do vedení 2:0. Hned se nám lépe dýchalo," nastínil vývoj duelu Lhoťan. Krnovští soupeře udolávali svou aktivitou a výborným pohybem. Postupně navyšovali své vedení. Rozhodující náskok si vytvořili ve druhé třetině. „Ke konci zápasu jsme už věděli, že si konečně vychutnáme, jaký je pocit, dívat se na ostatní soupeře z první pozice," smál se Štěpán Lhoťan a dodal: „I soupeř po utkání přiznal, že jsme je ve všem předčili."

Branky Krnova: Krvač 2 (Hrbolka, Filip), Kondrát 2 (Blaho, Miškov), Lhoťan (Miškov), Miškov (Kondrát), Gajdoš (Lhoťan), Filip (Vrchovský)

Hrající kouč Lhoťan po utkáních doslova zářil. „Klukům moc děkuji za přístup a odhodlání vyhrát obě utkání. Teď už jsou před námi jen dvě utkání. Uvidíme, jak to všechno dopadne na konci sezony, ale tyto zápasy nám ukázaly, že florbal hrát umíme. A to, co děláme, děláme dobře," zhodnotil trenér.

Sestava FBC Orca Krnov: Frydrych Lhoťan, Zajac, Fňukal, Miškov, Blaho, Kondrát, Vrchovský, Gajdoš, Filip, Hrbolka, Krvač