Poslední ligový dvojzápas čekal na hráče Orcy Krnov v Opavě, kde se jim postavilo béčko Petrovic a mužstvo z absolutní špice soutěže, Vosy Stará Ves.

„Do Opavy jsme jeli bojovat o co nejlepší postavení v konečné tabulce. Mohli jsme být nejhůře šestí a nejlépe třetí. Bohužel boje o třetí místo nebyly už v našich rukou. My jsme museli bodovat naplno, to znamená uhrát šest bodů, a doufat, že Vosy zaváhají s rezervou Opavy," vytyčil cíle hrající kouč Orcy Štěpán Lhoťan.

Vyrovnaný souboj s Petrovicemi

Poslední čtyři utkání Krnováci vyhráli, takže se do týmu vrátila pohoda a vítězná nálada. První ze soupeřů, tým Petrovic B, hrál o záchranu a projevilo se to na jejich sestavě, v ní se objevili hned tři florbalisté druholigového áčka.

Petrovice v tomto utkání rozhodně nepůsobily jako tým, který se pohybuje na hraně sestupu. „Hráli bojovně a týmově. Naše hra byla založena na okamžitém napadání soupeřovy rozehrávky. To jim dělalo docela problémy a někdy se až lehkovážně zbavovali míčku," popisoval obraz hry Lhoťan a pokračoval: „Petrovice hrály hodně nahazované míčky na svoje útočníky. Ale na tuto hru jsme už docela zvyklí, protože proti naší obraně tak hrává hodně týmů," dodal kouč.

První třetina se ukázala pro vývoj duelu jako rozhodující. Krnovští se už po čtyřech minutách dostali do vedení 2:0 a to si udrželi až do první přestávky. Do druhé části však Petrovští zvýšili aktivitu a hned po šesti vteřinách vstřelili kontaktní gól. Orca však dokázala odpovědět a před posledním dějství měla opět dvoubrankový náskok, 3:1.

„Věděli, že soupeř do nás půjde maximálně důrazně. A tak jsme chtěli udržet rozdíl dvou branek co nejdéle. A nejlépe nějakou branku přidat," osvětlil taktiku nejlepší trenér Krnova za loňský rok. Soupeř v páté minutě snížil na 2:3. Utkání šlo do dramatického závěru. Petrovice se ještě pokusily o hru bez brankáře v šesti, ale Krnov zpečetil své vítězství gólem do opuštěné svatyně, 4:2.

„Po vítězném utkání naše myšlenky směřovaly k zápasu béčka Opavy a Staré Vsi. Ale Vosy ukázaly, že jsou bojovníci a Opavu bez problému porazily. Tím pádem jsme hráli už jen o 4. místo," litoval Lhoťan.

Z.F.K. AQM Petrovice B - FBC Orca Krnov 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky Krnova: Miškov 2 (Kondrát 2), Hrbolka (Gajdoš), Filip (Krváč)

Vítězný konec úspěšné sezony

Proti Staré Vsi šlo už jen o udržení bramborové medaile, protože Vosy zdolaly Opavu a zajistily si v předstihu bronz. „Náš cíl byl jasný vyhrát poslední zápas v této sezoně a rozloučit se tak výhrou," usmíval se mladý trenér Krnova.

Hráči Staré Vsi byli viditelně unavení, protože veškeré síly dali do boje o třetí místo proti Opavě. „Hra Vos byla víceméně statická. My jsme hráli pořád aktivně a chtěli jsme nasázet co nejvíc gólů. První třetinu jsme měli spoustu šancí, ale největší problém byl, že jsme netrefovali branku," povídal Lhoťan. Také proto byl stav po první třetině jen 1:0 pro krnovskou Orcu.

Prostřední třetina byla téměř identickou kopií té první. Na branku Staré Vsi létala střela za střelou, ale ujala se jen jedna. Až ve třetí části přidali Krnováci další tři góly.

„Bohužel jsme taky jednou inkasovali a náš gólman přišel na závěr sezony o čisté konto, které by si za své výkony po celou sezonu určitě zasloužil," komentoval hrající kouč Orcy.

Jak už bývá dobrým zvykem, mužstvo Orcy Krnov doprovázela početná enkláva fanoušků. „Musíme poděkovat všem našim fandům, kteří nás přijeli do Opavy podpořit a vůbec nás celý rok podporovali. Je jen škoda, že jsme společně nemohli na konci zvednout nad hlavu pohár," uzavřel Štěpán Lhoťan.

FBC Orca Krnov - TJ Stará Ves N/O Vosy 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky Krnov: Krváč 2 (Hrbolka, Filip), Miškov 2 (Blaho), Vrchovský (Vaľočík)
Orca Krnov: Frydrych, Mužík - Gajdoš, Lhoťan, Vaľočík, Hrbolka, Kondrát, Zajac, Blaho, Krváč, Miškov, Filip, Vrchovský