Lanžhot se dlouho držel

Překvapivě složitější byl pro Orcu souboj s Lanžhotem. „Čekal jsem to daleko jednodušší, ale soupeř nehrál vůbec špatně. Byli hodně nepříjemní, dohrávali souboje, pořád u nás stáli," říkal hrající trenér Ondřej Miškov. Krnov vedl po první třetině 2:1, ale náskok mohl být i vyšší, kdyby Lhoťan proměnil trestné střílení.

Tentýž hráč byl i u vyrovnávacího Lanžhotu v polovině utkání. Naštěstí se domácí ještě do druhé sirény oklepali a trefili se potřetí. „Měli jsme vést daleko víc, než jenom o gól. Bohužel jsme neproměňovali šance," litoval Miškov.

V poslední části se ale Krnovští konečně prosadili. Nejprve sice přišlo vyrovnání na 3:3, pak už se rozjela domácí mašina. „Říkali jsme si, že v té třetí třetině to musíme zlomit. Sice jsme je nechali srovnat, ale pak už bylo utkání v naší režii. Hlavně jsme konečně proměňovali šance," usmál se hrající kouč Krnova.

Domácí zasypali branku Lanžhotu třemi góly a čtvrtý přidali při power play hostí. „Pokusili se hrát bez brankáře, ale my jsme je už k ničemu nepustili, v podstatě ani nevystřelili," doplnil Miškov.

FBC ORCA KRNOV – TJ SOKOL LANŽHOT 7:3 (2:1, 1:1, 4:1)
Branky a asistence: 8. Filip (Krvač), 18. Lhoťan (Planý), 36. Filip (Hrbolka), 47. Jan Hlaváček (Miškov), 49. Jan Hlaváček (Planý), 52. Planý (Šulavík), 58. Filip Fňukal – 11. Balga (Káňa), 33. Škrobáček (Kořínek), 44. Škrobáček

Vyhrocený souboj

O poznání složitější měl být duel s Hlukem. Jenže hosté zlobili jen v samotném úvodu, když brzy vedli. Krnov rychle otočil a pak už jen navyšoval a hlídal náskok.

„Od druhé třetiny bylo utkání trochu vyhrocenější. Budu se opakovat, ale opět to nezvládli rozhodčí. Jsou to pořád ti samí, Prouza s Rogowskim. Asi si na nás léčí nějaký mindrák," povídal emotivně Ondřej Miškov. Ten vyfasoval od sudích dokonce osobní desetiminutový trest.

„Samozřejmě mě mrzí, že jsem kluky oslabil, ale neřekl jsem jim nic, za co by mě měli vylučovat. To soupeř jim beztrestně nadával," doplnil domácí útočník.

Hluk se herně zvedl, ale branky dávali hlavně Krnovští. „Soupeř byl chvílemi lepší na míčku, ale my jsme měli smrtící brejky. Jejich brankář je moc nepodržel. To nás Milan Baran několikrát podržel, zato my jsme mu moc nepomohli," uváděl Ondřej Miškov.

Osm minut před koncem vedla Orca o sedm branek. „Už jsme si mysleli, že jim dáme dvacet a nesoustředili se tak směrem dozadu. Proto jsme dostali další dva góly," povídal hrající kouč a pokračoval:

„Důležité je, že máme další vítězství v řadě. Máme před sebou ještě čtyři zápasy, takže máme teoretickou naději na špici, ale s největší pravděpodobností budeme čtvrtí. Každopádně po té slabší první půlce sezony jsme šli herně hodně nahoru."

FBC ORCA KRNOV – FBK SPARTAK HLUK 14:9 (5:2, 6:3, 3:4)
Branky a asistence: 4. Lhoťan (Jan Hlaváček), 6. Filip (Filip Fňukal), 8. Hrbolka (Filip), 12. Filip, 19. Lhoťan (Jan Hlaváček), 24. Hrbolka (Filip), 26. Hrbolka (Lhoťan), 27. Filip (Hrbolka), 29. Šulavík (Filip), 35. Jan Hlaváček (Filip Fňukal), 38. Krvač (Hrbolka), 46. Filip (Valočík), 46. Filip (Hrbolka), 49. Filip (Miškov) – 2. Jílek (Petlan), 15. Duda (Petlan), 26. Jílek (Krchňáček), 28. Rochovanský, 37. Šimíček (Holý), 47. Krchňáček (Jílek), 52. Duda (Rochovanský), 55. Gajzur (Šimíček), 57. Šimíček (Holý)
Krnov: Láryš (Lanžhot), Baran (Hluk) – Šulavík, Planý, Filip Fňukal, Valočík, Zakopčan (jen Hluk) – Miškov, Lhoťan, Jan Hlaváček – Filip, Hrbolka, Kravač – Dominik Fňukal, Blaho. Trenér: Ondřej Miškov