Na palubovku pátého celku soutěže přijeli Krnovští v nejsilnější možné sestavě. „Vzali jsme dvanáct nejlepších hráčů do pole a dva brankáře. Do branky jsme zase postavili Milana Barana a během zápasu točili dvě šestky," povídal hrající trenér Orcy Krnov Ondřej Miškov.

Šumperk je známý svou tvrdou hrou do těla, mnohdy na hranici pravidel, někdy až za ní.

Úvod zápasu se lépe vyvedl hostům. Hned ve druhé minutě otevřel skóre Zakopčan. Domácí ale hned za sto dvacet vteřin vyrovnali. „Byla to taková neslaná nemastná třetina. Bylo to dost vyrovnané. Čekal jsem, že do toho trochu více šlápneme, ale spíše to byla taková oťukávaná," popisoval dění na hřišti Ondřej Miškov.

V předposlední minutě se dostal k míčku Hrbolka a znovu získal Krnovským vedení. Ale radost netrvala ani půl minuty a domácí celek se znovu dotáhl. Přestože Orca Šumperské přestřílela, skóre bylo vyrovnané.

Pro vývoj utkání se ukázala rozhodující právě druhá třetina. „O přestávce jsme si řekli, že takhle se s nimi tahat nemůžeme, že jsou k poražení. Chtěli jsme na ně hned vletět," objasnil krnovský trenér. A stalo se. Filip a Jaroslav Hlaváček zajistili Orce dvoubrankový náskok.

Asper sice snížil, ale zbytek prostřední dvacetiminutovky patřil Krnovákům. Po dalších dvou gólech Miškova a dalších trefách Filipa a Hrbolky vedla Orca Krnov 8:3. „Domácí pak začali zbytečně dohrávat souboje, bylo to takové vyhrocené. Byl to spíše hokej, než florbal. Hra se hemžila krosčeky, popichovali nás hokejkami," divil se Ondřej Miškov.

Hned z kraje třetího dějství zvýšil Filip a s ambicemi Asperu Šumperku to vypadalo bledě. Jenomže poté domácí proměnili trestné střílení a přidali i další dvě slepené trefy. Tu první ve hře pět na pět, druhou pak v přesilové hře. A bylo to o tři branky.

„Naštěstí to pak začali přehánět s tvrdostí, doslova nás řezali," kroutil hlavou Miškov. Krnovští pak využili Planým početní výhodu a to je znovu nakoplo. Miškov a Dominik Fňukal vedení ještě navýšili.

„Pak už to přestali rozhodčí zvládat. Náš gólman chytil míček a soupeř do něho kopal jak smyslů zbavený. Místo červené karty dostal jen pět minut. Já jsem ho chtěl odtlačit pryč od Milana Barana a vyfasoval jsem dvě minuty. No už to pak byla divočina," vykládal o závěrečných minutách Ondřej Miškov.

Ještě dva hráči Šumperka se museli pakovat na trestnou lavici za hrubost a nesportovní chování. Krnov toho využil ještě ke vstřelení dvou gólů v poslední minutě, trefili se Jaroslav Hlaváček a Filip.

„Jsme rádi, že jsme to nakonec přežili bez zranění. Zvládli jsme důležité utkání, od druhé třetiny jsme byli jasně lepší. Před zápasem jsem si myslel, že nás Šumperk potrápí víc," hodnotil duel hrající kouč Krnova, který v utkání vstřelil tři branky a na dvě nahrál. Úspěšnější byl jen jeho spoluhráč Jaromír Filip, který se trefil hned čtyřikrát a dvakrát asistoval.

O víkendu čekají na Krnováky dvě těžká venkovní střetnutí. „V sobotu máme Letku, v neděli první Horní Suchou. Kdybychom získali šest bodů, byl by ještě boj o celkové vítězství otevřený," plánoval Ondřej Miškov a dodal: „Oba týmy chtějí hrát florbal, proti takovým mužstvům se nám vždycky hraje lépe."

FBC Asper Šumperk - FBC Orca Krnov 7:14 (2:2, 1:6, 4:6)
Branky a asistence: 5. Trávníček (Šíma), 19. Trávníček (Šíma), 27. Vařeka (Zapletal), 45. Trávníček, 46. Trávníček (Šíma), 49. Pudil (Mrázek), 56. Kamler (Šíma) - 2. Zakopčan (Filip Fňukal), 19. Hrbolka, 22. Filip (Blaho), 26. Jaroslav Hlaváček (Jan Hlaváček), 29. Filip, 31. Miškov (Planý), 31. Hrbolka (Filip), 33. Miškov (Jan Hlaváček), 42. Filip (Hrbolka), 53. Planý (Filip), 56. Miškov (Dominik Fňukal), 57. Dominik Fňukal (Miškov), 60. Jaroslav Hlaváček (Lhoťan), 60. Filip (Miškov)
FBC Orca Krnov: Baran - Lhoťan, Jaroslav Hlaváček, Filip Fňukal, Valočík - Miškov, Planý, Jan Hlaváček - Hrbolka, Filip, Blaho - Dominik Fňukal, Zakopčan. Trenér: Ondřej Miškov