Florbalisté Orcy Krnov se pomalu vrací do své obvyklé formy a škrábou se divizní tabulkou vzhůru. Nadcházející víkend je však čeká ohromně těžký dvojboj. Do Krnova přijede v sobotu rezerva superligových Bulldogs Brno a v neděli pak vedoucí celek divize D, tým Orel Telnice.

„Myslím si, že to je asi nejtěžší dvojkolo v celé sezoně," poznamenal na úvod hrající kouč Orcy Ondřej Miškov.

Brněnští figurují na sedmé pozici jen o bod právě za šestým Krnovem. „Je to tým, který má být daleko výš. Oni doplácí hlavně na to, že nejezdí pokaždé ve stejném složení. Někdy přijedou i s juniory, i když Brno má vůbec dost mladý kádr," říkal o soupeři krnovský trenér a pokračoval: „Někdy s nimi jezdí i Aleš Jakůbek, bývalý reprezentant. Tak trochu doufám, že přijede i k nám. Bylo by fajn si proti němu zahrát," zmínil legendu českého florbalu.

V uplynulé sezoně králi Krnováci s Bulldogs dva odličné zápasy. V Brně vyhráli bez problémů 11:2, ale doma podlehli 5:7. „Brno se vyznačuje takovým zarputilým běhavým stylem, to dělá ten mladý kádr. Hodně spoléhají na brejky, toho se musíme vyvarovat," dodával Miškov.

Telnice se vyhoupla až na samotný vrchol pořadí divize. „Vůbec mě to nepřekvapuje, mají hodně kvalitní mužstvo, ve kterém je spousta hráčů se zkušenostmi z extraligy, 1. ligy nebo z vysokých juniorských soutěží," představil protivníka hrající kouč Krnova.

Loni odehrála Orca s Telnicí vyrovnaná utkání, venku podlehla 7:11 a v Krnově vyhráli domácí po prodloužení. „Od loňska ještě posílili kádr. I když hrajeme doma, tak Telnice je favorit, momentálně je v lepším rozpoložení. Ale my se doma nevzdáváme," říkal rozhodně Ondřej Miškov.

Krnovský trenér ví, na co si dát v duelu pozor. „Je to jednoduché. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb, protože oni je umí potrestat. Musíme hrát trpělivě a daleko více zabezpečit obranu," uváděl Miškov a hned s úsměvem dodal: „Vím, že to není úplně charakteristika naší hry. My hrajeme vždycky hodně útočně, hodně gólů dáváme, ale i dostáváme. Tentokrát se ale budeme muset lépe vracet a spoléhat na to, že nám to tam bude padat."

Krnov by měl nastoupit v kompletní sestavě. „Nějaké drobné bolístky tam jsou, ale nic, co by nás mělo zastavit. Tentokrát chci rozložit zápasy i mezi oba gólmany," uzavřel krnovský kouč.

Florbalisté v akci

Sobota 26. listopadu

Divize mužů:
FBC Orca Krnov - Bulldogs Brno B (19.00, SH ZŠ Janáčkovo náměstí Krnov)

II. liga dorostenců:
S.K. P.E.M.A. Opava - FBC Orca Krnov (13.10)
FBC Orca Krnov - Z.F.K. AQM Petrovice (15.30)
(SH ZŠ Mařádkova Opava)

Neděle 27. listopadu

Divize mužů:
FBC Orca Krnov - FK Orel Telnice (10.00, SH ZŠ Janáčkovo náměstí Krnov)