Florbalisté Orcy Krnov měli už před posledními dvěma zápasy, které odehráli na domácí palubovce, jasný postup z Regionální ligy do Divize. Před domácím publikem se ale chtěli rozloučit se sezonou vítězstvími.

„My jsme se chtěli doma ukázat v plné síle, a tak jsme taky k zápasům přistoupili. Nikdo nic nevypouštěl, naopak do všeho jsme šli na sto procent," uvedl hrající kouč Krnova Štěpán Lhoťan.

Vosy měly tupá žihadla

Vosy ze Staré Vsi patří k nevyzpytatelným protivníkům, v Krnově byl ale tento tým naprosto neškodný. Začátek se totiž domácím povedl ve velkém stylu, Stará Ves se nestačila ani rozkoukat a už inkasovala pět branek.

„Jejich styl je hlavně obrana a rychlé brejky, ale když po první třetině prohráváte 0:5, tak tahle taktika moc nefunguje," usmíval se trenér Orcy.

Po zbytek utkání už se Krnovští jen bavili. Směrem dopředu předváděli kombinační akce a sázeli jeden gól za druhým. Jejich obrana nebyla tak pevná a dovolila také Vosám několikrát skórovat. Nakonec se střelecká potence Orcy zastavila na čísle čtrnáct, což bylo pro Starou Ves ještě milosrdné.

TJ Stará Ves n/O Vosy - FBC Orca Krnov 5:14 (0:5, 3:5, 2:4)
Branky a asistence Krnova: Planý 3 (Miškov 2, Jaroslav Hlaváček), Filip (Fňukal 2, Blaho), Jaroslav Hlaváček 3 (Jan Hlaváček 2, Lhoťan), Miškov 2 (Jaroslav Hlaváček, Jan Hlaváček), Jan Hlaváček (Miškov), Hrbolka (Filip), Zakopčan (Miškov)

Kostelec po třetině odpadl

Na utkání s Kostelcem na Hané se přišla podívat velice slušná návštěva, sto sedmdesát diváků. A viděli docela vyrovnanou první třetinu. „Kostelec se držel jen ze začátku. Sice jsme dali gól už v první minutě, ale pak jsme se pořádně až do konce třetiny nemohli trefit," popisoval Štěpán Lhoťan.

Domácí šli do druhé části s vedením 3:0, ale potom už existoval na palubovce jen jeden tým. „Soupeř odpadl jak psychicky, tak i fyzicky a my jsme si s nimi mohli dělat, co jsme chtěli," podotkl domácí kouč.

Šest gólů v prostřední a sedm v závěrečné třetině Kostelec zcela odrovnalo. I když hosté zaznamenali tři branky, v konečném účtování to nic neznamenalo. „Krásných šestnáct gólů v síti Kostelce bylo odměnou pro všechny, co byli v hale," usmál se Lhoťan a pak naplno mohly vypuknout oslavy postupu.

„Musím poděkovat všem, co nám přišli fandit. Díky všem hráčům, kteří šli za naším cílem. A už se všichni těšíme příští sezonu. Věříme, že naše domácí zápasy budou nejnavštěvovanější ze všech," ukončil Štěpán Lhoťan.

FBC Orca Krnov - TJ Kostelec na Hané HK 16:3 (3:0, 6:1, 7:2)
Branky a asistence Krnova: Jan Hlaváček 6 (Jaroslav Hlaváček 3, Planý 2, Miškov), Zakopčan 3 (Vrchovský 2, Miškov), Jaroslav Hlaváček 3 (Miškov 2, Jan Hlaváček), Filip (Hrbolka), Planý (Miškov), Hrbolka (Filip), Miškov (Hrbolka)
FBC Orca Krnov: Frydrych (Stará Ves), Baran (Kostelec n/H) - Planý, Jan Hlaváček, Valočík, Lhoťan, Hrbolka, Miškov, Fňukal, Jaroslav Hlaváček, Zakopčan, Blaho, Filip. Trenér: Štěpán Lhoťan

Na sportovní stránce sobotního Deníku si budete moci přečíst rozhovor s úspěšným hrajícím koučem florbalistů Orcy Krnov Štěpánem Lhoťanem.