Náskok v první třetině

Bohumín momentálně nepředvádí nejlepší výkony, v tabulce je předposlední, takže papírovým favoritem byl určitě Krnov. A potvrzoval to hned v první třetině.

„Zápas jsme dobře začali. Dá se říct první pořádné střídáni druhé pětky a hned dva góly v podání Jardy Filipa," uvedl hrající kouč Orcy Štěpán Lhoťan a dodal: „Skvělý začátek, který nás uklidnil." Na konci úvodní části už vedli Krnovští 4:0.

Protivník nekladl příliš velký odpor. „Zápas to nebyl nějak fyzicky náročný. Míček jsme měli pod kontrolou. Z naší strany až nezvykle moc," usmíval se Lhoťan a pokračoval: „První třetinu jsme dobře zvládli a dá se říct, že od ní se odvíjel celý zápas."

To druhá třetina byla o něco vyrovnanější. „My jsme si stále drželi dostatečný náskok od soupeře, jenže ve třetí části přestala být naše hra tak precizní. Pouštěli jsme soupeře více do šancí," podotkl trenér Krnova.

Poslední dějství bylo gólově vyrovnané. „Ale nic to neměnilo na tom, že jsme utkání zvládli a připsali si tři body. Utkání bylo sice trošku tvrdší ze strany soupeře, ale my se nenechali vyprovokovat, za to bych chtěl tým pochválit," hodnotil kouč.

FBC Orca Krnov - 1. SC Bohumín ´98 9:4 (4:0, 3:2, 2:2)

Zachráněná remíza

Se Stonavou se nečekal jednoduchý duel. „Stonava hrála na tři plné pětky, čekala pěkně na naše hrubky a vyrážela do rychlých brejků a jak se později ukázalo taky smrtících brejků," povídal Štěpán Lhoťan.

To se potvrdilo hlavně v první třetině, kterou Krnovští neodehráli úplně nejlépe, prohráli ji 1:3 a měli co dohánět. Po půlminutě druhé části se však Krnovákům povedlo vstřelit kontaktní branku. Do druhé sirény pak Orca se Stonavou srovnala krok i skóre.

Bohužel pro Krnov, poslední dějství začala lépe Stonava. „Obrovská škoda byla, že se nám nepodařilo za celý zápas jít aspoň jednou do vedení. Pořád jsme jen doháněli soupeře," vykládal Lhoťan. Dvě a půl minuty před koncem, kdy Krnovští prohrávali už o dva góly, dostali navíc ještě dvouminutový trest.

„Mysleli jsme, že je po zápase, ale podařil se nám fantastický kousek. Ve čtyřech hráčích jsme začali presovat soupeře a když jsme se dostali k míčku, tak jsme šli ihned do power play a hráli tak vlastně 5 na 5, ale bez brankáře," usmíval se krnovský kouč.

Za minutu a čtrnáct vteřin to bylo najednou 7:7 a Stonava se začala bát o celý zápas. „Bohužel se nám už nepodařilo celý zápas otočit, i když jsme měli v závěru ještě jednu větší šanci," litoval nakonec Štěpán Lhoťan.

Stonava - Orca 7:7 (3:1, 1:3, 3:3)
FBC Orca Krnov: Frydrych, Baran - Lhoťan, Fňukal, Hlaváček, Vrchovský, Vaľočik, Zakopčan, Miškov, Planý, Krvač, Hrbolka, Filip, Blaho. Trenér: Štěpán Lhoťan

Regionální liga mužů skupina 7
1. 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm B 4 1 1 23:12 13
2. FBK Jeseník 4 1 1 29:25 13
3. FBC Orca Krnov 3 2 1 46:27 11
4. TJ Sokol Kostelec na Hané HK 3 0 3 31:32 9
5. FBC Piranha Spartak Přerov B 3 0 3 27:34 9
6. SK K2 Sportcentrum Prostějov 2 2 0 22:16 8
7. SK Stonava 2 2 2 36:44 8
8. FBŠ Teiwaz Hranice 2 0 4 21:36 6
9. TJ Stará Ves nad Odrou Vosy 1 0 3 25:20 3
10. 1. SC Bohumín´ 98 1 0 3 18:26 3
11. FBC Fat Pipe Mohelnice 0 2 4 23:29 2

Orca získala posilu do branky

Florbalový oddíl Orca Krnov přivedla velikou posilu pro tým mužů. Z extraligového ostravského FBC přestupuje do Krnova brankář Milan Baran.

Rodák z Krasova v Orce vyrůstal, pak ještě v mládežnických kategoriích zamířil do FBC Ostrava. S tímto týmem získal mnoho úspěchů. V jeho barvách získal třeba i titul juniorského mistra České republiky. Teď si konečně zachytá oficiální soutěž i v dresu svého mateřského oddílu.

Ke stabilní opoře René Frydrychovi, který poslední sezony v Orce táhl sám, tak přichází druhý kvalitní brankář. Teprve čas ukáže, jestli konkurence dvou mladých ambiciózních brankářů bude Krnovu ku prospěchu.

„Těší nás, že družstvo mužů bude mít mimořádně silnou gólmanskou dvojici. Milan také naváže na minulou sezonu a bude nám pomáhat s výchovou vycházejících hvězd jako trenér speciálního brankářského tréninku," uvedl hlavní trenér Orcy Krnov Štěpán Lhoťan.