Ve sportovní hale v Kopřivnici si Krnováci nejprve poradili s béčkem P.E.M.Y. Opava, poté těsně porazili i rezervní tým Vítkovic. „Daly se očekávat vyrovnané boje. V kopřivnické hale naše trápení, co se týče série špatných utkání, začalo, a tak jsme doufali, že by tam také mohlo skončit,“ povídal před dvojzápasem hrající kouč krnova Štěpán Lhoťan.

Opava měla před duelem stejný počet bodů jako Krnov, šlo tedy o hodně. Minulé vzájemné utkání skončilo remízou. „Měl jsem trochu obavy, že po dlouhé cestě bude náš výkon ze začátku ospalý, ale opak byl pravdou. První třetina byla jako z říše snů. Z našeho pohledů asi jedna z nejpovedenějších v sezoně,“ usmíval se Lhoťan a měl k tomu pádný důvod.

Během deseti minut vstřelili Krnované pět gólů. „To byl hodně luxusní náskok, ale na florbale je krásné, že ani za tohoto stavu není nic rozhodnuté,“ říkal Lhoťan, jakoby věděl, co se bude dít.

Opava využila po přestávce přesilovku a vstřelený gól ji hodně nabudil. Začalo se bojovat o každý míček. V posední části pak opavská P.E.M.A. začala mocně dotahovat. Pět minut před koncem už byl stav jen 5:4 pro Krnov. „Začali jsme se bát o výsledek. Každý v našem týmu věděl, že je zle,“ komentoval kouč Krnova.

Opava byla v těchto fázích zápasu lepším týmem a vyrovnání viselo na vlásku. Jenomže Orce se pak podařilo standardní situace, po které vstřelila šestý gól. V závěru ještě Opava odvolala gólmana, ale Krnov přidal do odkryté branky ještě jeden gól a zvítězil. „Důležitý byl gól na 6:4, ten nás hodně uklidnil. Vybojovali jsme důležité tři body a psychicky se zvedli,“ radoval se Lhoťan.

FBC Orca Krnov - S.K. P.E.M.A. Opava B 7:4 (5:0, 0:1, 2:3)
Branky Krnova:
Miškov 3 (Blaho, Kondrát), Filip 2 (Hrbolka, Miškov), Hrbolka (Krváč), Vaľočík (Gajdoš)

Do duelu s Vítkovicemi Krnovští doslova vtrhli. Už po třinácti vteřinách se ujali vedení. „Úvod se hodně povedl, ale v rozletu nás bohužel přibrzdilo naše oslabení,“ popisoval Štěpán Lhoťan. Navíc při hře pět na čtyři bylo nařízeno trestné střílení, ze kterého Ostravští vyrovnali. Navíc využili i pokračující přesilovku a ujali se vedení 2:1.

Také ve druhé části měl Krnov raketový nástup, tentokrát dala Orca gól po patnácti sekundách. „To nás vyšvihlo do sedla,“ pochvaloval si trenér. Krnovští se pak dostali do vedení 4:3. Povednou přesilovkou v poslední třetině pak Orca získala dvoubrankový náskok. Ten ale neudržela a pět minut před koncem to zase bylo jen o gól, 5:4.

„Závěr byl nadoraz. Soupeř hrál power play a my jsme si situaci ještě zkomplikovali vyloučením. Bylo to o infarkt. Naštěstí jsme to zvládli a vyhráli,“ komentoval závěrečné okamžiky Lhoťan.

Krnov vybojoval důležitých šest bodů. „Výborně nám zachytal gólman Frydrych. Ale i ostatní makali naplno v obou zápasech. Díky patří i našim fanouškům, kteří s námi absolvovali tak dalekou cestu,“ uzavřel Lhoťan.

1. SC WOOW Vítkovice B Mustang - FBC Orca Krnov 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)
Branky Krnova:
Kondrát (Zajac), Miškov (Kondrát), Hrbolka, Gajdoš (Filip), Kondrát (Miškov)
Orca:
Frydrych-Vrchovský, Zajac, Hrbolka, Kondrát, Miškov, Blaho, Lhoťan, Vaľočík, Krváč, Filip, Gajdoš