Dobře promazaný krnovský stroj

Hráči Prostějova mohli cestu Krnova za postupem trochu zkomplikovat. „Tohle bylo nejdůležitější utkání všech našich hráčů v ligové kariéře za krnovský tým," podotkl Lhoťan a pokračoval: „Všichni věděli, že bude obrovský rozdíl toto utkání vyhrát nebo prohrát. Prohra by znamenala bod rozdílu, výhra sedm bodů rozdílu."

Hanáci patří k tomu nejlepšímu, co může Regionální liga nabídnout. „Prostějov je výborný soupeř, nejlepší, který jsme zatím mohli potkat v ligových soutěžích," pochválil protivníka trenér Orcy. Zápas se hrál ze začátku opatrně, oba týmy věděly, co je ve hře.

„Do osmé minuty se hrál opatrný florbal, ale potom to přestalo platit. Kdo jiný mohl otevřít skóre zápasu, než největší patriot týmu Ondra Miškov," usmíval se Lhoťa a dodával: „Tento gól pomohl celému týmu zařadit obrátky na maximum a ze všech spadla tíha okamžiku. Mašina se tak mohla rozjet na plné obrátky."

Po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 5:0 pro Krnov. K tomu ještě přišel ideální vstup do třetí části. „Prostějovu zlomily vaz dvě branky vstřelené hned na začátku třetí třetiny v rozmezí dvaapadesáti vteřin. Za stavu 7:0 už i Prostějov přestal doufat," popisoval klíčové okamžiky hrající trenér Krnova.

Chvilka nekoncentrovanosti sice znamenala snížení, když se Prostějov trefil z trestného střílení a v přesilovce, ale byla to jen kosmetická úprava. „Závěr patřil opět nám. Obrovská euforie a radost zavládla ihned po utkání," smál se Štěpán Lhoťan.

FBC ORCA Krnov - SK K2 Sportcentrum Prostějov 8:2 (2:0, 3:0, 3:2)
Branky a asistence Krnova: Miškov 3 (Planý, Lhoťan, Jaroslav Hlaváček), Lhoťan 2 (Miškov, Jan Hlaváček), Jan Hlaváček (Miškov), Jaroslav Hlaváček (Miškov), Filip (Vaľočík)

Potvrzené vedení

Dalším postupným úkolem Krnova bylo potvrdit zisk tří bodů proti Prostějovu a zvítězit i nad béčkem Rožnova pod Radhoštěm. „Museli jsme udržet náskok sedmi bodů. Trochu nám nahrávalo do karet, že Rožnov nemohl přijet v nejsilnější sestavě. Jejich A-tým totiž hrál play off 1. ligy," objasnil situaci před zápasem Štěpán Lhoťan.

Své trochu sehrála únava z předchozího duelu, takže náskok se nerodil lehce. „Bylo to na nás ze začátku znát. Navíc se rozchytal fantastický brankář Rožnova Honza Kučera," podotkl kouč Orcy. Ve třetí třetině se už ale Krnovští do tempa dostali a hlavně se začali trefovat do rožnovské sítě.

„I když měl jejich brankář výtečnou formu, když na něj vyšlete tolik střel, jako my, něco pustit musí," usmíval se Lhoťan. Krnováci si tak došli pro další tři body.

1. FbK Rožnov p/R B - FBC Orca Krnov 2:8 (1:2, 0:1, 1:5)
Branky a asistence Krnova: Filip 5 (Fňukal, Blaho 3, Hrbolka), Fňukal (Filip), Miškov (Planý), Hrbolka (Filip)
FBC Orca Krnov: Frydrych - Blaho, Planý, Filip, Miškov, Lhoťan, Vaľočík, Hrbolka, Fňukal, Zakopčan, Jan Hlaváček, Jaroslav Hlaváček

Spokojený trenér

Kouč Orcy Krnov neskrýval po dvojutkání velkou radost. „Důležité jsme splnili, odskočit Prostějovu na sedm bodů a mít postup pevně ve svých rukou. Postup do Divize bychom brali všichni jako náš největší florbalový úspěch. K tomuto snu nám chybí pět bodů," povídal Štěpán Lhoťan a dodával:

„Všichni jsme odhodláni tento úkol splnit a přivést do Krnova republikovou soutěž. Víme, že nás čekají ještě čtyři důležitá utkání, ale odhodlání v týmu je snad největší, které jsem tu kdy zažil."

Regionální liga mužů
1. Krnov 12 3 1 142:71 39
2. Prostějov 9 5 2 90:65 32
3. Jeseník 10 2 6 72:77 32