Florbalisté krnovské Orcy i nadále vedou Moravskoslezský přebor (5. liga) a netají se touhou postoupit výše. O víkendu pořádal tým Krnova „domácí“ ligový turnaj až v dalekých Bolaticích, protože v Krnově chybí odpovídající hala.

Soupeřem jim byl třetí celek tabulky, okresní rival z Bruntálu a nevyzpytatelné béčko Frýdku-Místku, které je zatím předposlední. „S Gangem Bruntál je to jeden z klíčových zápasů sezony,“ uvedl trenér Orcy Tomáš Hradil. „Gang je určitě jedním z kandidátů na postup. Pokud na něj chceme pomýšlet my, musíme v takových utkáních uspět. Navíc jde o vůbec první ligové derby. Několikrát jsme se utkali přátelsky, ale v oficiálním zápase nikdy,“ dodával Hradil.

Mezi oběma týmy panuje velká rivalita. Ta je umocněna také faktem, že kapitán Gangu Adam Kožina to kdysi v Orce zkoušel, a hlavně obránce Josef Černý za Orcu několik sezón hrál, v jedné dokonce jako kapitán.

V derby rozhodla druhá půle zápasu

Gang má dlouhodobý problém se svým kádrem, který není nikterak široký. Do Bolatic přijeli Bruntálští dokonce jen se šesti hráči do pole. Krnov od začátku bušil do zahuštěné obrany. Zatažená pětice Gangu vyrážela z obranné ulity do rychlých protiútoků.

„Proti takovému valu se velice těžce hraje. Bruntál bránil opravdu fantasticky a měl i kupu štěstí. Z minima vytěžil maximum,“ komentoval utkání Tomáš Hradil. Na konci první třetiny dali Krnovští konečně gól. Ale Bruntál padajícím listem z dálky vyrovnal, a ještě do konce třetiny šel z ojedinělého brejku do vedení.

V druhé části navíc přidal třetí gól v přesilovce. „Bylo to těžké hlavně psychicky. Neustále jsme se přesvědčovali, že musíme hrát stejně a že góly přijdou. A taky přišly,“ usmíval se krnovský kouč. Po druhé třetině už Orca vedla 4:3 a poslední část už v pohodě dohrála. Bruntál ve třetím dějství odpadl hlavně fyzicky. Zjistil, že v tak malém počtu se florbal opravdu hrát nedá.

FBC Orca Krnov - Gang Bruntál 7:4 (1:2, 3:1, 3:1)
Branky Krnova:
T. Vaľočík 2, J. Vaľočík, Filip, Lhoťan, Miškov, Planý

Orca ustála závěrečný tlak soupeře

Do druhého zápasu s Frýdkem-Místkem nastoupil Krnov bez kapitána Štěpána Lhoťana, který musel odcestovat. Soupeř naopak nastoupil se dvěma posilami z A-teamu, který hraje třetí ligu.

Začátek se Krnovákům příliš nepovedl. Hned po 10 vteřinách byl vyloučen Tomáš Vaľočík a v oslabení florbalisté Orcy inkasovali. Do stavu 2:2 jen dotahovali lepšího protivníka. Ale pak se jim začalo střelecky dařit a svému sokovi se utrhli. Nejprve na 5:2 a potom i na 6:3.

„Závěr nám ale vůbec nevyšel, soupeř dvěma góly sahal po remíze. Navíc za stavu 6:5 jsme ještě museli přečkat oslabení. To se nám nakonec podařilo a máme z tohoto turnaje plný počet šesti bodů. Druhému celku tabulky Jokers Ostrava jsme odskočili na šestibodový rozdíl. To ale při tříbodovém systému nic neznamená. Musíme dál makat a jít zápas od zápasu. Myšlenky na postup určitě jsou, ale nahlas o tom nemluvíme,“ zhodnotil ambice svého týmu trenér Tomáš Hradil.

FBC Orca Krnov - FbC BD STAV Frýdek-Místek B 6:5 (3:2, 3:1, 0:2)
Branky Krnova: Planý Jiří 2, Filip Jaromír, Miškov Ondřej, Dan Hrbolka, Hlaváček Jan
Sestava FBC Orca Krnov: Petr Herel, Vojtěch Mužík - Jiří Planý, Štěpán Lhoťan, Tomáš Vaľočík, Pavel Majda, Jan Hlaváček, Jaromír Filip, Ondřej Miškov, Adam Blaho, Daniel Hrbolka, Jan Vaľočík.