Jenže potom se přece jen objevila možnost, že by se i druhý celek MS ligy mohl dostat do 3. ligy. Z této soutěže totiž nezmizely pouze dva týmy, které padaly, ale ještě jeden.

Kromě sestupujících Remedica Ostrava B a béčka Paskova, končil své působení také rezervní tým Slavie Havířov. Havířovský florbal je totiž v krizi, které se pokouší čelit slučováním do jednoho týmu. Dva tamní hlavní oddíly, Torpedo a Slavia se spojily pod názvem Florbal Havířov. Tím pádem se ve 3. lize uvolnilo ještě jedno místo. Kdo jej tedy vyplní?

Orca musela čekat na verdikt Severomoravské florbalové Unie. Ta rozhodla, že do 3. ligy na tři uvolněná místa postoupí vítězové obou 4. lig, Moravskoslezské a Olomoucké, plus lepší tým ze druhých míst.

Olomoucká soutěž se dohrávala později než Moravskoslezská, a tak Krnovští museli čekat. Před posledním kolem na tom byli o dva body lépe, než v olomoucké části druhá Mohelnice. „Bohužel jsme to neměli ve svých rukou a museli jsme jen čekat na zázrak, že Mohelnice v posledních dvou zápasech klopýtne," uvedl hrající kouč Orcy Krnov Štěpán Lhoťan.

Jenomže Mohelničtí dokázali uhrát čtyři body, dohromady jich nasbírali čtyřiačtyřicet, tedy o pouhé dva body více, než Krnov. To jim ale k postupu na krnovský úkor bohatě stačilo.

„Když mi volal sekretář Unie Robert Segeťa, už jsem tušil špatnou zprávu," pokrčil rameny Lhoťan a pokračoval: „Nedá se nic dělat, každopádně budeme o postup usilovat v následujícím ročníku. Nemůžeme jít do sezony s tím, že budeme druzí," dodal Štěpán Lhoťan.