„Pocity jsou smíšené. Vzhledem k vývoji tabulky by nás šest bodů vrátilo do hry o postup,“ litoval krnovský kouč. „Ale předně jsem rád, že se nám podařilo se ctí vyrovnat s odchodem Jardy Hlaváčka. Orca byla na jeho hře několik sezon doslova závislá, obvykle se podílel brankou či nahrávkou na polovině všech gólových akcí,“ vzpomněl odchod bývalého kanonýra.

Absence historicky nejlepšího střelce krnovského florbalu je však stále velmi citelná. Krnovu chybí především kreativní hráč, který dovede rozdat gólové přihrávky či sám skórovat. Střelecký apetit Hlaváčkova sedmnáctiletého bratra Jana, který figuruje na čtvrtém místě kanadského bodování soutěže, jako by se s odchodem krnovského kanonýra zabrzdil.

Nedávají góly

Nízká produktivita je v současnosti největší slabinou krnovského mužstva. To bylo patrné i v obou víkendových zápasech. Vždyť Hradilovi svěřenci vyslali na branku soupeřů dohromady více než sto střel. „Přesto jsme skórovali jen sedmkrát. Nejsem z toho ale nijak roztrpčený. Třeba Dan Hrbolka přivezl z dorostenecké ligy deset kanadských bodů a v mužích zaznamenal jen jednu gólovou přihrávku. Přitom jsem mu neměl co vytknout, hrál dobře,“ pokračoval.

Na porážce s Horní Suchou se podepsaly především trestuhodné zkraty v obranné fázi. Hostující mužstvo sice mělo zřetelnou převahu v poli a Krnov svého soupeře i výrazně přestřílel, ale platonický nápor byl Hradilově družině málo platný. Částečně i proto, že krnovské projektily mířily často mimo tyče. To se opakovalo i v utkání s oslabeným Havířovem, v jehož sestavě rotovalo pouhých osm hráčů.

„V poli jsme ale předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Těší mě to o to víc, že jsme hráli na tři pětky s širším kádrem,“ pochvaloval si přesto krnovský trenér.

Rozhovor s trenérem krnovských florbalistů naleznete ZDE.
Krajský přebor.