Florbalisté krnovské Orcy vstoupili o víkendu do Poháru České pojišťovny. Svou základní skupinu odehráli v Holešově a kromě domácího celku se utkali se Snipers Slavičín, Frenštátem a týmem Beerboys Libina.

„Jedeme tam určitě jako favorité, ale musíme k zápasům přistoupit zodpovědně, nikdo nám nic zadarmo nedá," varoval před podceněním soupeřů trenér Ondřej Miškov.

V sestavě Krnova se objevilo i trio mladíků, brankář Ondřej Láryš, obránce Jan Šulavík a útočník David Musil. „Chceme je vyzkoušet, abychom je mohli používat během sezony v mužích, i když to jsou věkem ještě junioři," objasnil hrající kouč Orcy.

Cesta skupinou v podání Krnova připomínala krasojízdu. Hned v prvním střetnutí nastříleli Krnováci Slavičínu dvacet branek, inkasovali jen třikrát. „Všichni byli natěšení. Někteří kluci vynechali Czech Open, a tak se už nemohli dočkat pětkového florbalu. A taky podle toho to vypadalo," usmíval se Ondřej Miškov a pokračoval:

„Brzy jsme vysoko vedli, tak jsme si mohli vyzkoušet nové varianty, nový systém. Právě na tohle to byl ideální zápas. Ale pořád jsem klukům říkal, abychom hráli naplno." Obránce Lhoťan hrál tentokrát v útoku a nastřílel šest branek, stejně jako tradiční snajpr Filip.

Také domácímu Holešovu nedala Orca šanci, i když stejně jako Krnované, taky domácí hrají divizi. „Oni překvapivě první zápas prohráli s Libinou, tak jsem čekal, že do nás vletí. Bylo jich snad patnáct. Na začátku se drželi, ale my na ně umíme. I v sezoně jsme je dvakrát porazili," komentoval krnovský kouč výhru 9:2.

V neděli čekal na Orcu nejprve duel proti Frenštátu. „Měli po prvním dnu také šest bodů. Nehráli vůbec špatně, paradoxně byli naším nejtěžším soupeřem. Měli v sestavě mladé kluky, kteří hodně běhali. Docela se jim dařilo v přesilovkách, my jsme tam měli dost vyloučených, a taky standardky měli hezky secvičené," chválil protivníka Miškov. Přesto Krnov zvítězil 9:5.

Libina je známá svými disciplinárními výstřelky, což potvrdila i na Poháru. „Prý v prvním zápase tam zase vyfasovali nějaké červené karty," usmíval se Ondřej Miškov a pokračoval: „Ale s námi hráli až to čtvrté utkání, tak už to bylo v pohodě. Už odešli fyzicky.

My jsme měli jisté první místo ve skupině, tak jsme do toho taky nedali úplně sto procent." Orca slavila vítězství 12:5 a první místo v základní skupině. „Upřímně řečeno, měli jsme jednu z nejslabších skupin na Moravě. Ale bereme to jako dobrou přípravu najen na sezonu, ale i na další kola Poháru. Měli jsme stoprocentní využití přesilovek, v oslabení jsme sice dva góly dostali, ale asi čtyři dali," hodnotil hrající trenér Orcy.

Pozitivem byly také výkony mladých hráčů. „Ondra Láryš v brance to měl těžké, protože na něj nešlo tolik střel. Nějaké góly dostal, ale ukázal se velice dobře, do sezony s ním určitě počítáme," říkal Ondřej Miškov.

V obraně našel své místo Jan Šulavík. „On má dva metry, takže vůbec nevypadá jako junior," smál se kouč a dodával: „Hrál v první obraně a ukázal, že na to opravdu má." David Musil pak naskočil v neděli místo absentujícícho Lhoťana. „Má výbornou fyzičku, je to běžec. Občas má ještě nohy rychlejší než ruce, ale to se časem a zkušenostmi spraví," uvedl Miškov.

Druhé kolo, které už se hraje vyřazovacím způsobem, odehrají Krnovští v sobotu od 20.00 v Kostelci na Hané proti Prostějovu. „Určitě to nebude žádné lehké utkání. Prostějov měl docela těžkou skupinu a uhrál dobré výsledky. Je to starší, zkušený tým, který nás může hodně potrápit," uzavřel Ondřej Miškov.

SK Snipers Slavičín - FBC Orca Krnov 3:20 (1:8, 0:5, 2:7)
Branky Krnova: Lhoťan 6, Filip 6, Krvač 2, Hrbolka 2, Miškov 2, Filip Fňukal, Dominik Fňukal

FBC Orca Krnov - FbC Holešov 9:2 (4:0, 3:0, 2:2)
Branky Krnova: Filip 4, Krvač, Lhoťan, Miškov, Filip Fňukal, Zakopčan

FBC Orca Krnov - TJ Sokol Frenštát p. R. 9:5 (4:2, 2:1, 3:2)
Branky Krnova: Miškov 3, Filip 3, Krvač, Hrbolka, Dominik Fňukal

FBC Beerboys Libina - FBC Orca Krnov 5:12 (1:7, 2:4, 2:1)
Branky Krnova: Filip 5, Hrbolka 2, Planý 2, Krvač, Miškov, Blaho

Sestava Orcy Krnov: Láryš, Baran - Šulavík, Planý, Lhoťan, Musil, Zakopčan, Miškov, Dominik Fňukal, Filip Fňukal, Valočík, Blaho, Filip, Hrbolka, Krvač. Trenér: Ondřej Miškov