NEČEKANÁ PORÁŽKA

V sobotu jela Orca do Přerova jen s jedenácti hráči do pole. „Filip Fňukal má zraněný kotník, jeho bratr Dominik je po operaci ruky, Honza Hlaváček nebyl k dispozici a já taky ještě nemám doléčené zranění," říkal hrající kouč Orcy Krnov Ondřej Miškov.

Přesto Krnov v Přerově brzy vedl, jenže domácí dokázali ještě do první přestávky otočit skóre. „Na rozhodčí si většinou nestěžuji, ale tihle byli opravdu hrozní. Před oběma góly soupeře přišel faul na našeho hráče u brankoviště," kroutil hlavou trenér Orcy a hned dodával: „Ale jinak to nebyla z naší strany tak špatná třetina, i domácí hráli dobře. To vedení 2:1 je dost nakoplo."

Po první přestávce se hosté zvedli a dokázali skóre zase překlopit na svou stranu, 2:3. „Bylo to trošku se štěstím," pousmál se Ondřej Miškov. Pak hrál Krnov přesilovku, ale v její polovině se právě hrající trenér nechal vyloučit. „Bylo to jen obyčejné seknutí do hokejky u mantinelu, trest nechápu, sudí zas něco kompenzovali," nevěřil vlastním očím.

Přerov pak využil kratičkou početní výhodu a vyrovnal. „Bohužel pak přišly individuální chyby v obraně a hned jsme dostali další dvě branky," poznamenal Miškov. Orca snížila na 5:4 a přišel další kuriózní okamžik. „Soupeř trefil břevno a jeho hráč pak trefil míček u pasu a trefil branku. No a rozhodčí ten gól nepochopitelně uznal," divil se Ondřej Miškov, 6:4.

Orca předvedla výborný vstup do třetí části. „Měli jsme tam dvě gólovky. Obě gólman neuvěřitelně chytil," povídal krnovský útočník. Jenže pak Přerovští opět odskočili a začali mít utkání v moci. Ještě za stavu 8:5 svitla naděje. „Jejich hráč si tam lehl na brankovou čáru a tím zabránil míčku v cestě do branky. Jasné trestné střílení. Ale rozhodčí nic nepískali," krčil rameny Miškov a dodal:

„Škoda, kdyby to bylo 8:6, dalo se jít hned do power play, bylo to dvanáct minut před koncem." Domácí však přidali další góly a Orca znovu padla. „Na konci už jsme hráli vabank. Optimální výkon to rozhodně nebyl, ale aspoň bod jsme si zasloužili. Měli jsme dost problémy s koncovkou. Musím říct, že Přerov hrál dobře," hodnotil utkání Ondřej Miškov.

FBC Spartak Přerov - FBC Orca Krnov 11:6 (2:1, 4:3, 5:2)
Branky Krnova: 3. Filip (Planý), 22. Hrbolka, 26. vlastní, 36. Filip (Miškov), 45. Hrbolka (Valočík), 57. Lhoťan (Daniel)
Krnov: Baran - Planý, Zakopčan, Holiš, Valočík, Šulavík - Miškov, Lhoťan, Filip - Hrbolka, Blaho, Krvač. Trenér: Ondřej Miškov

KRNOVSKÝ VÁLEC

K nedělnímu utkání v Holešově se sestava Krnova přece jen rozrostla. „Už jel Honza Hlaváček. A zavolal mi i Dominik Fňukal, že to zkusí," říkal Ondřej Miškov a pokračoval: „Holešov známe, už jsme s nimi hráli i v poháru. Víme, že na ně máme, hlavně už jsme potřebovali vyhrát."

Začátek ale dobrý nebyl. Orca v podstatě z prvních dvou ran inkasovala. A pak přišly dva zvraty. Nejprve dokázali hosté třemi góly do osmé minuty převrátit vývoj na svou stranu, 2:3. Jenže po první třetině odcházel do kabin spokojenější Holešov, když dvě slepené trefy znamenaly jeho vedení 4:3.

„Byla to vyrovnaná třetina, podařilo se nám využít přesilovku, ale pokud jsme chtěli body, museli jsme přidat. V šatně si vzali slovo zkušení hráči jako Jarda Filip a Štěpán Lhoťan," povídal Miškov.

Od druhé části už byl na hřišti jen jeden tým. Orca využila další dvě početní výhody a čtyřmi brankami zlomila odpor protivníka. Důležitý byl gól na 7:4 vteřinu před koncem třetiny. „Věděli jsme, že už to nepustíme. Hráli jsme víc zezadu a Holešov se vůbec k ničemu nedostával. Povedlo se nám vstřelit další branky a nakonec jsme domácí převálcovali," usmíval se hrající kouč Orcy.

Krnov se tak konečně dočkal v letošním ročníku divize výhry. „Už jsme ji opravdu potřebovali, museli jsme se psychicky zvednout. Začátek letošní sezony nás bohužel provází zranění, což se nám v minulých letech vyhýbalo. Marodi by se nám pomalu měli začít zapojovat do tréninku, tak snad nejtěžší období máme za sebou," vykládal Ondřej Miškov.

FBC Slow Shoes Holešov - FBC Orca Krnov 5:13 (4:3, 0:4, 1:6)
Branky Krnova: 5. Filip (Blaho), 8. Lhoťan (Filip), 13. Filip (Šulavík), 26. Planý (Jan Hlaváček), 28. Zakopčan (Dominik Fňukal), 29. Lhoťan (Miškov), 40. Filip, 43. Miškov (Planý), 49. Miškov (Lhoťan), 57. Šulavík (Zakopčan), 58. Filip (Hrbolka), 59. Krvač (Hrbolka), 60. Krvač (Filip)
Krnov: Láryš - Planý, Lhoťan, Šulavík, Valočík - Miškov, Jan Hlaváček, Zakopčan, Dominik Fňukal - Hrbolka, Filip, Krvač, Blaho. Trenér: Ondřej Miškov