V Olomouci začali Krnované výborně. I když se po náhodné akci dostali do vedení domácí, hosté okamžitě reagovali a pěti brankami skóre otočili.

„Od té doby jsme na hřišti dominovali. I když druhá třetina byla trochu slabší. Už jsme si začali trochu myslet, že to půjde samo. Naštěstí jsme se vzpamatovali," říkal hrající trenér Krnova Ondřej Miškov. Do třetí třetiny šla Orca s náskokem pouhých dvou gólů, ale Hanáky k ničemu nepustila.

„Rozhodujícím okamžikem bylo, když jsme ve vlastním oslabení dali dvě branky a to domácí úplně složilo," podotkl Miškov. Orca si tak připsala další tři body. „Upřímně řečeno mě Olomouc docela zklamala. Bylo jich patnáct a myslel jsem, že nás budou chtít uběhat.

My jsme měli k dispozici jen dvě pětky. Ale místo toho hráli zatažení na vlastní polovině a nás nechali v klidu rozehrávat," hodnotil zápas krnovský kouč.

Tempish FBS Olomouc – FBC Orca Krnov 8:13 (3:6, 3:2, 2:5)
Branky Krnova: 7. Miškov (Planý), 8. Jaroslav Hlaváček (Jan Hlaváček), 12. Filip (Dominik Fňukal), 15. Miškov (Jan Hlaváček), 18. Jaroslav Hlaváček (Planý), 20. Jaroslav Hlaváček, 24. Hrbolka (Filip), 38. Filip (Filip Fňukal), 45. Miškov (Planý), 48. Miškov (Planý), 49. Hrbolka (Filip), 50. Miškov (Valočík), 55. Filip (Dominik Fňukal).

Také v Uničově začalo utkání zhurta, i když v daleko menším tempu. Za deset minut vedli Krnovští 4:2, ale Uničov se nevzdával. „Byla to trochu přestřelka. My jsme sice byli více na míčku, ale domácí zase využívali brejky," popisoval úvodní třetinu Ondřej Miškov a pokračoval:

„Řekli jsme si, že musíme hrát zodpovědněji dozadu." Hostům se sice vždycky povedlo odskočit soupeři na vícebrankový rozdíl, ale Uničiv se dokázal přiblížit. „Myslím, že jsme si zápas ale v klidu pohlídali a za víkend vybojovali šest důležitých bodů," povídal hrající trenér.

Po polovině soutěže se Krnovští usídlili na druhé příčce divize. „Máme jen čtyři body ztrátu na vedoucí Horní Suchou, navíc
s nimi ještě hrajeme," říkal Miškov a dodal: „Zatím jsme se sezonou spokojení. Jde nám útočná fáze, ale musíme zlepšit obranu."

FBC Uničov – FBC Orca Krnov 7:12 (4:6, 2:3, 1:3)
Branky Krnova: 1. Jan Hlaváček (Planý), 2. Filip, 4. Filip (Hrbolka), 10. Miškov (Jaroslav Hlaváček), 13. Jan Hlaváček (Jaroslav Hlaváček), 14. Miškov (Filip), 22. Miškov, 33. Filip (Jaroslav Hlaváček), 36. vlastní, 43. Jaroslav Hlaváček (Jan Hlaváček), 59. Jaroslav Hlaváček (Filip), 59. Dominik Fňukal (Hrbolka)
Krnov: Baran – Jaroslav Hlaváček, Lhoťan, Filip Fňukal, Valčík, Holiš – Miškov, Planý, Jan Hlaváček – Blaho, Filip, Hrbolka – Dominik Fňukal. Trenér: Ondřej Miškov