Hrající trenér Orcy Štěpán Lhoťan je rád, že do Krnova přijede takhle atraktivní soupeř, ale zároveň si je vědom, že favoritem budou určitě hosté. „Do zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát, to ani jinak nejde. Já osobně jsem rád, že se minimálně ještě jednou ukážeme před skvělým domácím publikem. Minulé kolo se ukázalo, že v Krnově se na florbal bude chodit. V Krnově byla největší návštěva třetího kola, sto třicet tři diváků," uvedl kouč.

Sestavu budou mít Krnováci v podstatě kompletní, až na jednu výjimku. Útočník Ondřej Miškov si v utkání s Třincem obnovil zranění kolene, které si způsobil po skončení uplynulé sezony na turnaji v Brně. „Ondra je bohužel zraněný. Po zápase s Třincem bylo hned jasné, že nenastoupí ani do Poháru, ani do ligy. Zatím nevíme, co s tím přesně má, podstupuje lékařská vyšetření," objasnil situaci Lhoťan, kterému je jasné, že pro jeho celek je absence Miškova velká ztráta.

„Ondra byl každou sezonu klíčová postava týmu. Takže pro tým je to obrovská ztráta. Ale už několikrát jsme ukázali, že umíme zahrát dobrý zápas i bez něj. Je zraněný a na tom už nic nezměníme, takže do zápasu jdeme bez něj. To, ale nemění nic na situaci, že chceme zvítězit," říkal odhodlaně mladý krnovský trenér.

Oproti předchozím zápasům, kdy se vítězství Krnova více či méně očekávalo, teď nemají florbalisté Orcy co ztratit. Proti nim bude stát vyspělý protivník. „Soupeř bude hrát určitě aktivně. Hodně na míčku a bude se snažit hodně kombinovat. Přece jen hrají 1.ligu, tak musí něco umět," usmíval se Lhoťan a částečně osvětlil, s čím na protivníka vyrukují Krnováci:

„My se budeme snažit všechny tyto věci vymazat. Praktikovat budeme náš styl, kterým se už prezentujeme skoro dva roky. Nerad bych uváděl, jaká bude naše taktika. Přece jen i stěny mají uši. Chceme soupeře překvapit," uvedl trenér Orcy Krnov.

Složení jednotlivých řad neprozradil, řekl jediné. „Sestavu bych jako první rád oznámil samotným hráčům. Co můžu prozradit, to je, že do hry bude připraveno jedenáct hráčů a dva gólmani."

Trenér Kopřivnice Marek Jehlár ví, že úloha favorita může mužstvo svazovat. I když uznává sílu Krnova, nepřipouští si nic jiného, než postup. „Do Krnova povezeme široký hráčský kádr a až na pár výjimek budeme snad kompletní. Před startem 1. ligy v sobotu to bude určitě dobrá herní prověrka. Uvidím, jak budou hráči pracovat v jednotlivých formacích a taky jestli hráči zvládnou úlohu favorita," uvedl kouč Vikingů.