Spartak Hluk patří k tomu nejlepšímu, co divize může nabídnout. Domácí jsou na svém hřišti velice silní a do Orcy se zakousli od úvodních minut. První třetinu tým z města nacházející se nedaleko Uherského Hradiště ovládl poměrem 6:2.

„Hluk byl na nás fyzicky připraven opravdu skvěle. Byli všude dřív než my, dokázali se prosazovat, zatímco my jsme kupili individuální chyby,“ komentoval hrající trenér Krnova Štěpán Lhoťan a ještě dodal:

„Ve druhé třetině se to trošku srovnalo. Tlak Hluku ustal, ale i tak nám dal další branky. V závěrečné části jsme hráli snad deset minut bez brankáře, náskok domácích jsme stáhli, dotáhnout se na ně se nám však nepovedlo.“

FBK Spartak Hluk – FBC Orca Krnov 11:7 (6:2, 4:2, 1:3)
Branky a asistence Krnova: 14. Filip (Planý), 17. Hlaváček (Juřina), 34. Lhoťan (Hlaváček), 39. Planý (Miškov), 44. Planý, 58. Lhoťan (Miškov), 59. Šulavík (Miškov). Rozhodčí: Rýznar – Števček. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. diváků: 85
Krnov: Chrást (Láryš) – Juřina – Svoboda, Filip, Planý, D. Fňukal, Janáč, Musil, Šulavík, Pavlica, Miškov, Lhoťan, Valočík, D. Matušinský, Hlaváček.

Krnovští florbalisté po prohře v Hluku přejeli do nedalekého Zlína, kde přenocovali a v sobotu se utkali s místními Lions. Vzhledem k tomu, že v posledním měření sil zlínské mužstvo Orce naložilo, měli hosté o motivaci postaráno.

„Pustili jsme se do nich, jako se v předešlém utkání Hluk pustil do nás. Co jsme poslali na branku, to nám tam spadlo. První třetinu jsme vyhráli 7:0 a myslím si, že to byla třetina snů. Celý zápas jsme výborně odbránili a dařilo se také v ofenzivě.

Soupeř rozhodně má své kvality, hrají za něj i bývalí extraligoví hráči. Byli jsme lepší a naše vítězství je zasloužené, avšak výsledek je pro Zlín asi dost krutý,“ uvedl Štěpán Lhoťan.

Zlín Lions – FBC Orca Krnov 4:17 (0:7, 2:3, 2:7)
Branky a asistence Krnova: 1. Filip (Miškov), 3. Hlaváček (Lhoťan), 11. D. Fňukal (Hlaváček), 13. Filip (Miškov), 15. Filip (Planý), 20. Svoboda (Hlaváček), 20. Filip (Miškov), 28. Filip (Hlaváček), 30. Svoboda (D. Fňukal), 40. Filip (Miškov), 46. Miškov (D. Matušinský), 48. Filip (Planý), 49. Svoboda (Valočík), 51. Hlaváček (D. Fňukal), 53. Pavlica (Hlaváček), 54. Miškov (D. Matušinský), 54. Šulavík (Hlaváček). Rozhodčí: Gajan – Zich. Vyloučení 10:0 (Vaněk 5+). Využití: 0:3. Diváků: 53.
Krnov: Chrást (Láryš) – Juřina – Svoboda, Filip, Planý, D. Fňukal, Janáč, Šulavík, Pavlica, Miškov, Lhoťan, Valočík, D. Matušinský, Hlaváček