Florbalisté Orcy Krnov postoupili ze základní skupiny Poháru České pojišťovny z prvního místa. O víkendu je čekal první zápas vyřazovací části. Krnovany přivítal jejich divizní soupeř, tým Playmakers Prostějov.

„Na Prostějov se nám docela daří, asi budeme mírnými favority, ale v poháru není radno nikoho podcenit," povídal před utkáním hrající trenér Orcy Ondřej Miškov.

Krnovští přijeli se dvěma obranami, třemi útoky a dvěma brankáři a nezačali utkání vůbec špatně. „Soupeř se nám zdál ze začátku takový odevzdaný. Taky jsme rychle vedli. Prostějov sice vyrovnal, ale do konce první třetiny jsme si vytvořili náskok," popisoval krnovský útočník.

Orca se dostala do vedení 3:1 a zdálo se, že je jen otázkou času, do jaké míry skóre naroste. Jenže po první přestávce se začaly dít věci. „Říkali jsme si, že vedeme a ve druhé třetině je dorazíme. Měli jsme tlak, hodně střel, ale celkově to bylo takové nemastné, neslané," říkal Ondřej Miškov.

Prostějovští se chytili šance a náhodným gólem snížili. Do konce třetiny pak dokonce vyrovnali na 3:3.

NEČEKANÉ KOMPLIKACE A ZÁVĚREČNÝ NÁPOR ORCY

Prvních pět minut třetího dějství přineslo pro hosty doslova šok. „Zase jsme začali tlakem, jenže nic se neujalo a oni se chytili," poznamenal Miškov. Domácí florbalisté se ujali vedení, které navýšili až na 6:3, a byli na koni.

„Ten jejich čtvrtý gól nás docela srazil. A najednou přišly další dva," krčil rameny hrající kouč Orcy a pokračoval: „I když za to gólman Milan Baran nemohl, chtěl jsem nějak nastartovat tým, a tak šel do branky mladík Ondra Láryš," dodával Miškov.

Změna impuls přinesla, Miškov s Filipem snížili na rozdíl jediné branky, 6:5. „Pak sice Ondrovi nešťastně propadl míček, ale hned jsme se z toho oklepali. Zase jsme si vytvořili neskutečný tlak, úplně jsme je válcovali," podotkl Ondřej Miškov. Krnovu se opět povedlo dostat do kontaktu, přišlo břevno a tyčka přerovské branky, až kanonýr Filip pět minut před koncem vyrovnal.

„Konec byl už jen takové čekání, domácí už se hodně schovávali za brankou a čekali na prodloužení," říkal krnovský trenér a dodal: „My už něco v prodloužení odehráno máme, také jsme věděli, do čeho jdeme. Zase jsme měli tlak. Takových patnáct, dvacet střel jsme tam měli, ale brankář Prostějova byl opravdu skvělý."

TŘI NÁJEZDY PROMĚNĚNY, ROZHODL HRBOLKA

Samostatné nájezdy jsou loterie. Do krnovské branky se na ně vrátil Baran. „Brankáři se sami dohodli. Milan nájezdy umí, ale Larva (Ondřej Láryš) chytal v zápase moc dobře. Kdyby chtěl v brance zůstat, nechám ho tam," uváděl Ondřej Miškov.

Hned první nájezd Hrbolka blafákem proměnil, zatímco první domácí hráč nezakončil dobře. Na druhé trestné střílení se ze sestavy Krnova vydal Filip. „Jardovi nájezdy moc nejdou, ale v zápase dal čtyři branky, takže to je docela těžké nedat to tam," smál se Ondřej Miškov.

Filipovi míček v rozhodujícím okamžiku ujel a útočník nezakončil, jak zamýšlel. Ani jeho protivník však úspěšný nebyl. Filip Fňukal pak vytáhl svůj klasický blafák se zakončením pod ruku. Pak se zaskvěl brankář Baran, který zlikvidoval i třetí nájezd. „Na ten třetí jsem šel já. Říkal jsem si, že když nedám, pořád máme dva mečboly," usmál se Miškov. Bezpečně proměnil a odstartoval velikou krnovskou radost.

Před utkáním jsme si říkali, že je to povinné vítězství, ale bylo neskutečně vybojované. Prohrávali jsme 3:6 a 5:7 a dokázali to otočit. O to víc je postup cennější," hodnotil utkání Ondřej Miškov a pokračoval: „Měli jsme tlak, vystřelili přes sedmdesát ran, měli jsme vyhrát víc, ale gólman je hrozně moc podržel."

KRNOV JDE NA LETKU, MOTIVACÍ JE OPAVA

V dalším kole čeká na Krnováky další divizní protivník. „V sobotu hrajeme v Ostravě s Letkou," uvedl Miškov. Utkání startuje v 18.30 na hale Sareza v Přívoze. „Šance jsou tak padesát na padesát. Bohužel nepojedeme v kompletní sestavě, čtyři hráči budou chybět. Ale chceme se s tím poprat, motivace je velká," povídal krnovský kouč.

Tou motivací myslel utkání proti týmu S.K. P.E.M.A. Opava. V případě vítězství nad Letkou by totiž Orca přivítala Opavu, účastníka Národní ligy, ve své hale. „Je to derby. Byl by to první zápas doma a pro naše fanoušky velké lákadlo," uzavřel Ondřej Miškov.

FBC Playmakers Prostějov - FBC Orca Krnov 7:8 pn (1:3, 2:0, 4:4)
Branky Krnova: Filip 4, Miškov 2, Filip Fňukal 2, rozhodující nájezd Hrbolka
Orca Krnov: Baran (45. Láryš) - Šulavík, Planý, Valočík, Filip Fňukal - Miškov, Dominik Fňukal, Lhoťan - Blaho, Filip, Hrbolka - David Matušinský, Musil, Krvač. Trenér: Ondřej Miškov