Cestu do vyšší soutěže Orce zkomplikoval jak nepochopitelný kolaps s posledními Jokers Ostrava (4:8), tak porážka se Starou Vsí (1:6). Krnov zůstal po 12. kole na druhé příčce krajského přeboru, bod za vedoucím Hlučínem. A postup? Ten se znovu vzdálil.

Postrádají góly

„Bezprostředně po zápasech jsem byl sice poměrně kritický, ale tenhle kolaps prostě musel přijít,“ vyprávěl krnovský kouč. „Minulý turnaj jsme sice dvakrát vyhráli, ale to se sešlo několik příznivých faktorů - měli jsme štěstí, gólmani podali výborné výkony a kluci perfektně plnili taktické pokyny v defenzivní činnosti,“ dodal Hradil.

Snad kdyby v ostravské sestavě nenastoupil trenér extraligového Pepina Jan Holovka, smetli by Krnovští poslední celek krajské soutěže bez větších problémů. Zkušený lodivod jednoho z předních domácích celků se však stal katem Hradilovy družiny. Čtyřmi góly a tvořivou hrou se postaral o senzaci kola. Vždyť kdo by čekal, že outsider, který se stále beznadějně krčí u dna tabulky, porazí lídra skupiny? Zřejmě nikdo. Komplikace si nepřipouštěl ani Hradil. Ale porážka o čtyři branky? To je pro Krnov šálek silné kávy.

Černý den zažil především gólman Petr Herel, který za svá záda pustil několik laciných gólů. Vina však padá i na ofenzívu, ta totiž až příliš často ztrácí míče ve středním a útočném pásmu. A pochopitelně: po odchodu Jaroslava Hlaváčka chybí Orce klíčový kanonýr. Osobnost, jež se stále drží na vrcholu kanadského bodování a jejíž hra byla alfou a omegou krnovského úspěchu. „Bude nějaký čas trvat, než se s tím vypořádáme,“ prohodil trenér Hradil.

„Máme tým, jehož kádr tvoří z větší části dorostenci, junioři a nebo vysokoškoláci, kteří zvlášť nyní ve zkouškovém období nezvládají plnou tréninkovou i zápasovou zátěž,“ vysvětlil.

Čeká je přestávka

Druhá porážka se Starou Vsí už tolik podivu nebudí. Vždyť momentálně třetí tým soutěže se pyšní doslova dominantní bilancí. 87 vstřelených branek nemá v lize konkurenci dokonce i přes čtyřzápasové manko. I 19 obdržených gólů, v průměru dvakrát méně než soupeři, dělá ze Staré Vsi v současnosti nejžhavějšího kandidáta na postup.

Nepsané pravidlo, že i jediný vstřelený gól v zápase se Starou Vsí je vzhledem k její bilanci polovičním úspěchem, poznal i Krnov. Na zásah Milana Fajkuse už totiž nikdo nenavázal. Dokonce ani Jan Hlaváček, který po odchodu staršího bratra zůstal nejproduktivnějším hráčem Orky. Teprve šestnáctiletý talent se na turnaji v Českém Těšíně potýkal se zdravotními patáliemi.

V optimální herní pohodě však nebyli i další. „Daniel Hrbolka absolvoval dvě utkání dorostenecké ligy předchozí den a Milan Fajkus po několikatýdenním tréninkovém výpadku vinou zranění nebyl v optimální fyzické kondici,“ řekl Hradil.

Krnovský kouč i přes výraznou ztrátu případný postup nezahazuje. Do konce základní části zbývá ještě šest kol a ve hře je tak 18 bodů. Už nyní je však jisté, že právě Stará Ves má trumfy ve svých rukou. Ani případné vítězství v odvetě Orce automaticky nezaručí pozici na čele. „Věřím, že ještě můžeme zasáhnout do bojů o postup, přestože Vosy jsou opravdu velmi dobrý tým s jednou výraznou individualitou, která nám teď chybí,“ odmítl Hradil poraženeckou náladu.

Pilovat formu mohou krnovští florbalisté po následující dva měsíce. Poměrně dlouhou přestávku, která však Hradilově družině přijde vhod, způsobily podzimní předehrávky utkání. „Budeme pracovat na odstranění naší největší slabiny, kterou jsou zbytečné ztráty míčku v útočné fázi,“ dodal trenér krnovské Orky.

#nahled|https://g.denik.cz/75/61/florbal_muzi_kraj210109_denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/75/61/florbal_muzi_kraj210109.jpg|Krajský přebor.#