Zrole talentovaného zelenáče bez ligových zkušeností si vydobyl pozici respektované opory. Stačila mu prakticky jediná sezona. Na druholigovou štaci v brněnském Hattricku nedá florbalista Jaroslav Hlaváček dopustit. Jednadvacetiletý útočník sbírá kanadské body jako na běžícím páse a už s železnou pravidelností nastupuje v první formaci.

První branka padla po třech vteřinách

Zatímco ještě v loňské sezoně odchovanec krnovské Orcy v Hattricku jen hostoval, od začátku letošního ročníku druhé ligy už oficiálně patří pouze brněnskému klubu. „Prakticky nic se tím ale pro mě nemění,“ nedělá z přestupu velkou vědu. Podle svých slov se prý soustředí pouze na vlastní výkony, což se mladému tahounovi vyplácí. Po nedělním vítězství nad Hrabovou a Otrokovicemi se Hattrick chytá postupového stébla.

„I když výhra nad Hrabovou nebyla vůbec snadná, splnili jsme povinnost. A to, že jsme porazili i Otrokovice, je pro nás velkou satisfakcí za tu dřinu na trénincích,“ těší Hlaváčka sice těsná, ale o to sladší výhra 5:4. „Vždyť Otrokovice dosud ještě neprohrály a před sezonou prohlásily, že nic jiného než postup neberou.“

Na skalpu otrokovických Panterů má velký podíl právě Hlaváček. Dohromady dal dvě branky, tu první už po třech vteřinách hry. Tak rychlý gól prý v kariéře ještě nedal. „To opravdu ne,“ směje se Hlaváček a vzápětí vzpomíná, jak už dřív skóroval po sedmi vteřinách.

Jak se zrodila blesková trefa jednadvacetiletého útočníka tentokrát? „Byla to domluvená akce, po vyhraném buly jsem okamžitě šel do zakončení,“ přiblížil rychlou akci, po níž střelou téměř z poloviny hřiště nasměroval své mužstvo ke klíčovému vítězství.

Hlaváček: Sezona je hrozně dlouhá

Dnes už bývalý kanonýr krnovské Orcy neskrývá velkou radost z toho, že vítězství nad lídrem soutěže přiživilo postupové naděje Hattricku. Brněnským florbalistům patří v druholigové tabulce třetí příčka, jenže na rozdíl od vedoucího Přerova mají dva zápasy k dobru. „Teď už ztrácíme na čelo jen tři body, s postavením v tabulce jsme opravdu spokojení,“ přikyvuje souhlasně.

Jaroslav Hlaváček však varuje před unáhlenými myšlenkami na postup. „Nechceme se dostat do stejné situace jako Otrokovice. Sotva vyhlásili ambice na postup, tak prohrály dva zápasy,“ rýpl si s úsměvem do konkurenta v bitvě o čelo druhé ligy. „Sezona je hrozně dlouhá, vždyť soutěž ještě není ani v polovině. Proto raději nechci předbíhat,“ krotí Hlaváček předčasné nadšení.

Jenže vzápětí rodák z Krnova uznává, že v současnosti má jeho Hattrick výborně nakročeno do první florbalové ligy. „Máme jedinečnou šanci ten postup vybojovat, ale o to víc teď musíme dřít a makat na trénincích,“ upozorňuje. „Máme skvělý kádr, výborného trenéra, i nálada v kabině je fantastická. Musíme toho využít.“

V Brně se Hlaváčkovi daří, dává důležité góly, je jedním z tahounů mužstva. On sám přiznává, že se v Hattricku rychle zabydlel. „S klukama jsme si výborně sedli, nejsou to pro mě jen obyčejní spoluhráči, ale velcí kamarádi. Prostě teď táhneme za jeden provaz,“ líčí atmosféru v týmu. „Hraji v první lajně, chodím pravidelně na přesilovky i oslabení. Co víc si můžu přát?“ ptá se s úsměvem druhý nejproduktivnější muž brněnského klubu.

Stesk tlumí herní nasazení

Na své bývalé spoluhráče z Orcy ovšem Hlaváček nezapomněl, když je vysokoškolský student doma v Krnově, rád si s nimi zatrénuje. „Samozřejmě, že ano,“ neváhá s odpovědí na otázku, zda sleduje výsledky mužstva. „V týmu hraje můj mladší brácha Honza, prakticky se všemi hráči jsem stále v kontaktu,“ vysvětluje.

Talent mají Hlaváčkovi nepochybně v rodině, sedmnáctiletý Jan už druhou sezonu patří mezi výrazné opory Orcy. Svěřenci trenéra Tomáše Hradila jsou přitom na dobré cestě k postupu do Moravskoslezské ligy. „Jsem moc rád, že se teď klukům daří. Přeji jim, aby konečně postoupili, kádr na to Orca má, o tom vůbec nepochybuji,“ říká Jaroslav Hlaváček.

Jisté je, že u letošní postupové snahy někdejší špílmachr krnovských florbalistů asistovat nebude. To ale rozhodně neznamená, že by historicky nejproduktivnější hráč klubu nad přestupem do Brna zoufal. „Stýská se mi, to jo, ale florbalem teď žiji v Hattricku a ten je pro mě číslo jedna. Nabízí mi obrovskou příležitost, jak něčeho dosáhnout.“