FBC Orca Krnov – F. B. K. Štajgřy Ostrava 9:4

V prvním zápase čekal Krnovany soupeř F.B.K. Štajgřy Ostrava. Tým prošel velkým výkonnostním vzestupem a od minulé sezony již nepatří mezi outsidery. Začátek utkání tomu také odpovídal. Krnovu několik minut trvalo, než si zvykl na velkou hrací plochu a Štajgřy měli více ze hry. Klíčové okamžiky se odehrály v polovině úvodního dějství, v němž Hradilovi svěřenci vstřelili dva góly. Krnovský gólman Petr Herel nejprve vychytal trestný nájezd soupeře a Orca zvládla i následující oslabení. Poté se rozjel krnovský brankostroj, který se zastavil až na čísle devět, přičemž Krnov ostravskému celku povolil čtyři branky.

FBC Orca Krnov – FBC Orel Lichnov B 4:8

V druhém utkání se krnovští fotbalisté střetli s nevyzpytatelným sokem v podobě rezervního družstva týmu FBC Orel Lichnov. Výsledky tohoto celku vždy závisí zejména na tom, zda–li za rezervu nastoupí posily z A kádru, který působí ve třetí lize. Proti Krnovu soupeř nastoupil „v plné polní“ a od začátku utkání bylo jasné, kdo bude tahat za kratší konec. Lichnov výborně kombinoval, dobře střílel a trestal individuální chyby krnovských hráčů. Po dvou třetinách bylo skóre jednoznačných 0:6. Krnovský gólman přitom vychytal několik dalších vyložených gólových šancí. V závěrečné třetině Orca přeci jen zabrala a korigovala výsledek utkání na přijatelnějších 4:8, když v samotném závěru na hřiště nastoupil i trenér.

Sestava družstva mužů: Petr Herel – Pavel Majda, Tomáš Vaľočík, Michal Nunvář, Adam Blaho, Jaroslav Hlaváček, Milan Fajkus, Ondřej Kurečka, Adam Gajdoš, Petr Novotný, Marian Nováček, Mikuláš Peths, Tomáš Hradil.

Tomáš Hradil: Oproti minulé sezoně jsme udělali pokrok

Jedenadvacet bodů a sedmé místo. To je aktuální bilance krnovského klubu Orca, který se naposledy představil na turnaji v Ostravě. Florbalisté pod taktovkou trenéra Hradila sice porazili ostravské Štagry vysokým rozdílem, porážka s Lichnovem však v rámci postupových nadějí nevěští nic dobrého. Na čelo skupiny ztrácí jedenáct bodů, přičemž za necelé dva týdny, druhého února, se Orca utká s prvním Bílovcem a outsiderem z Havířova.

Na nedělním turnaji v Ostravě jste získali tři body z možných šesti a definitivně se před vámi uzavírají postupové brány. Je to pro vás jako trenéra zklamání?

Beru to realisticky. My jsme udělali oproti minulé sezoně velký pokrok, ale na první místo ještě kvalitu nemáme. Malá šance na postup ještě je, protože do konce sezony zbývá deset zápasů, hraje se o třicet bodů. Na první místo ztrácíme hrozivých jedenáct bodů, vedoucí mužstvo však má odehrány dva zápasy navíc a čeká nás vzájemný duel. Stát se může leccos, liga je vyrovnaná.

Jak k pravděpodobnému setrvání v soutěži přistupují hráči?

Myslím, že kluci si uvědomovali, že nejde o příliš reálný cíl, proto nebyli po turnaji nějak zvlášť zklamaní.

V prvním duelu jste zvítězili poměrně vysoko 9:4, jaký to byl zápas?

Určitě těžší, než jak by se zdálo podle skóre. Úvod senám moc nepovedl, a dokud nám v Krnově nepostaví tělocvičnu s rozměry hrací plochy 40x20, těžko s tím něco uděláme. Pak jsme se ale rozstříleli a soupeř rezignoval. V závěru jsme polevili, jinak by bylo skóre ještě výraznější.

Následný duel s Lichnovem jste naopak prohráli 4:8. V čem shledáváte příčiny porážky?

Potřebujeme ještě rok práce a hlavně lepší tréninkové podmínky v Krnově, abychom dosáhli úrovně soupeře. Lichnov byl jednoduše lepší.

V závěrečných minutách v utkání s Lichnovem jste posílil mužstvo svou přítomností na hrací ploše…

Ano, po dvou třetinách bylo o výsledku prakticky již rozhodnuto, takže jsem prostřídal sestavu. Začalo se nám dařit – třetinu jsme vyhráli 4:2. Ale nemyslím, že bych měl na tom velký podíl (smích).

V následujících utkáních nastoupíte na půdě Horní Suché proti Havířovu a Bílovci. Jaké jsou ambice?

Méně než tři body bych považoval za neúspěch. Pokud v obou zápasech zvítězíme, vzkřísíme skomírající jiskřičku postupových nadějí.

Jaké jsou cíle po zbytek soutěže? Postup je téměř minulostí, sestup rovněž nehrozí…

V momentě, kdy definitivně ztratíme šance na postup, bude dostávat příležitost širší kádr, aby všichni hráči sbírali cenné zkušenosti. Je možné, že budeme hrát na tři pětky a do hry zapojíme i nejtalentovanější dorostence.