FBC Orca Krnov – FBC Redwolfs Ostrava 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

FBC Orca Krnov – F.B.K. Štajgřy Ostrava 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

V prvním zápase Krnované měli mírnou herní převahu, protivník na oplátku neustále hrozil nahazovanými míči. S těmi měla krnovská obrana nemalé problémy. Na úvodní gól Krnova soupeř zareagoval vyrovnávací brankou a v úvodu třetí třetiny dokonce zvýšil na 2:1. Závěr zápasu si však vzal pod taktovku elitní krnovský útočník Jaroslav Hlaváček. Dvěma góly a jednou nahrávkou otočil zápas na konečných 4:2 pro Krnov.

Druhý zápas proti Štajgrům – populárnímu ostravskému klubu – se Krnovanům herně nevydařil. Utkání poznamenalo velké množství nepřesných přihrávek, hra se přelévala od jedné branky k druhé. Orca nedokázala kloudně kombinovat, nedařily se jí přesilové hry. Dramatické chvíle se odehrály v závěru zápasu. Dvě minuty před koncem za stavu 3:3 se rozhodčí dopustili chyby a Krnované dohrávali se třemi hráči v poli.

Ve hře 3 na 5 však vyslal krnovský obránce Tomáš Vaľočík přesný pas za obranu soupeře, samostatný nájezd s přehledem zužitkoval Jaroslav Hlaváček a rozhodl tak o výhře Krnova.

„První místo v tabulce je z části dílem příznivého losu a několika dosud neodehraných utkání. Přesto vzhledem k nesrovnatelným tréninkovým možnostem soupeřů a prozatím malým zkušenostem většiny našich hráčů jde o nepopiratelný úspěch. Na elitní celky soutěže sice ještě herně nemáme, i tak jsem na své družstvo hrdý,“ bilancuje úvod sezóny trenér Tomáš Hradil.

Sestava družstva mužů: Petr Herel, Radek Černý – Tomáš Vaľočík, Pavel Majda, Adam Blaho, Martin Baránek – Jaroslav Hlaváček, Ondřej Kurečka, Mikuláš Peths, Milan Fajkus, Filip Vrchovský, Adam Gajdoš